www.svethardware.cz
>
>
>

Finanční výsledky firmy SK Hynix ukazují mizérii výrobců pamětí

Finanční výsledky firmy SK Hynix ukazují mizérii výrobců pamětí
, , aktualita
Společnost SK Hynix patří do trojice nejvýznamnějších výrobců pamětí DRAM a jako taková byla výrazně postižena poklesem jejich cen. To se tak logicky projevilo i na jejích tržbách, které šly velice prudce dolů. 
K oblíbeným
reklama
SK Hynix ohlásil tržby spojené s druhým letošním kvartálem, který této firmě přinesl 6,45 bilionů wonů, což dělá 5,46 miliard dolarů. Provozní zisk pak činil 638 miliard wonů a čistý zisk 537 miliard, čili 540 a 455 milionů dolarů. Slovo mizérie v titulku by se dle toho možná slušelo dát do uvozovek, protože ačkoliv to celé znamená prudký propad jak tržeb, tak zisků, tak se nedá říci, že by SK Hynix strádal. Ovšem je třeba se podívat na celý obrázek a dle něj je sešup ziskovosti hrozivý.
 
 
Dané výsledky můžeme srovnat s předchozím kvartálem i se stejným kvartálem předchozího roku. Mezikvartálně jde o pokles tržeb jen o pět procent, ovšem provozní zisk šel dolů o polovinu, za což mohou jen poloviční marže oproti prvnímu kvartálu. Ty jsou už na pouhých deseti procentech, takže pokud by klesaly stejným tempem jako doposud, od tohoto kvartálu bude SK Hynix bez zisku. 
 
Při meziročním srovnání je to ještě mnohem horší. Marže před rokem byly 44procentní a tržby mnohem vyšší, takže provozní zisk šel dolů o 89 procent a jen o procento lepší je to v případě čistého zisku. 
 
Za to všechno může pokles poptávky po pamětech, který přinesl i prudké snižování cen a dá se říci, že roky hojnosti jsou ty tam. SK Hynix přitom mezikvartálně zvýšil celkovou bitovou kapacitu vyrobených pamětí o 13 procent, jenomže jejich průměrná cena klesla o 24 procent. V případě NAND Flash šlo o ještě vyšší nárůst bitové kapacity o 40 procent, což přinesl nástup nových pamětí s vyšším počtem vrstev, ale i zde šly ceny dolů o čtvrtinu. 
 
SK Hynix plánuje "flexibilní úpravy výroby", což prostě znamená snížení investic i kapacit. Ve čtvrtém kvartálu dojde i na DRAM linky v továrně M10 v Icheonu, které budou nově vyrábět obrazové CMOS senzory. Rovněž i počet zpracovaných waferů s paměťmi NAND Flash letos klesne o 15 procent. 
 
Firma ale přesto chce inovovat a do konce roku vyrábět z 80 procent 1Xnm paměti a soustředit se především na 72vrstvé NAND Flash s vidinou nástupu 96vrstvých 4D NAND Flash a později i 128vrstvých 4D NAND Flash s buňkami TLC. 
 
Zdroj: TZ SK Hynix


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta? Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta?
Sonda Juno americké NASA odhalila další tajemství Jupiteru, a to konkrétně to, že nemá ostře ohraničený povrch jádra. To přineslo teorie spekulující o tom, jak k němu tato planeta mohla přijít. Máme tu tak další teorii o srážce v mladé Sluneční soustavě.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Gold S31: SK Hynix se pustil do výroby spotřebitelských SSD Gold S31: SK Hynix se pustil do výroby spotřebitelských SSD
Jeden z největších světových výrobců pamětí na světě, společnost SK Hynix, se rozhodl začít vyrábět SSD pro běžné spotřebitele. Představuje tak modely Gold S31, které jsou zatím pouze začátek toho, co bude následovat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář