Firefox 58 bude rychlejší díky lepší paralelizaci WASM

Firefox 58 bude rychlejší díky lepší paralelizaci WASM
, , aktualita
Již brzy se představí nový internetový prohlížeč Mozilla Firefox 58. Ten opět přinese mnohem lepší výkon díky vylepšené paralelizaci WebAssembly. Dokáže kompilovat ještě nestažený kód i provádět dva druhy kompilace.
K oblíbeným
reklama
Nynější verze internetového prohlížeče Mozilla Firefox 57 po letech konečně přinesla mnohem lepší výkon a z často zoufale pomalého prohlížeče se padesátsedmička stala skutečně tím velmi svižným. Mozilla ale nepolevuje a již brzy se dočkáme Firefoxu 58, který by měl výkon posunout opět mnohem dále. Jde především o výrazně vylepšení kompilátorů WebAssemly, které nahrazuje JavaScript a běží rychle díky tomu, že je optimalizováno až na úroveň strojového jazyka (assembleru). Zdlouhavé zpracovávání JavaScriptu vidíte níže. Přesto tu je několik problémů, které i tak způsobují ne až tak vysoký výkon a Firefox 58 je bude řešit.
 
Mozilla Firefox starý způsob zpracovávání WebAssembly
 
V dnešním stavu to funguje tak, že se celý soubor nejprve stáhne a uloží do ArrayBufferu, pak se zkompiluje a teprve až poté se tento vysoce optimalizovaný kód spustí a běží velmi rychle. Mozilla však toto vyřeší proudovým zpracováváním dat. Firefox 58 už nebude čekat, až se dotáhne celý soubor s kódem, ale začne jej kompilovat okamžitě poté, co přijde sítí do počítače. I toto samotné stahování je paralelizované. Výsledkem je, že zatímco se WebAssemly kód stahuje, již stáhnuté části se rychle kompilují. Jakmile dojde poslední část, zkompiluje se už jen zbytek a kód je připraven ke spuštění. Není tak třeba čekat na zdlouhavé kompilování.
 
Mozilla Firefox 58 nový způsob zpracovávání WebAssembly
 
Mozilla ale používá rychlou kompilaci, která je málo efektivní a výslední kód je tak asi dvakrát pomalejší než ten, který vznikne dnešní zdlouhavou kompilací provedenou po stažení celého souboru. Myslelo se i na tohle. Díky prvnímu urychlení je možné takřka okamžitě po stažení kódu spustit tuto WebAssembly aplikaci, Firefox 58 pak na pozadí zkompiluje tento kód ještě jednou s mnohem lepšími optimalizacemi a pak jej za běhu jen nahradí za rychlejší verzi (hot-swap).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA už bude pro mobilní RTX 3000 doporučovat také procesory Ryzen NVIDIA už bude pro mobilní RTX 3000 doporučovat také procesory Ryzen
Dle uniklých materiálů od NVIDIE se budou k novým mobilním kartám generace RTX 3000 už běžně doporučovat také procesory či přesněji APU Ryzen, což bude platit i pro ty nejvýkonnější. Dosud tomu tak nebylo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ASRock představuje "svůj" Radeon RX 6900 XT ASRock představuje "svůj" Radeon RX 6900 XT
Společnost ASRock v tiskové zprávě představila novou grafickou kartu Radeon RX 6900 XT, ovšem zatím ne svou verzi, ale referenční model prodávaný pod její značkou. Vedle toho se můžeme už těšit na recenze nereferenčních RX 6800 (XT). 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Používáte ještě Internet Explorer? Microsoft otevře weby rovnou v Edge Používáte ještě Internet Explorer? Microsoft otevře weby rovnou v Edge
Při používání Internet Exploreru se některé stránky automaticky otevřou v prohlížeči Edge na jádru Chromium, aniž by měl uživatel možnost se vrátit zpět. Microsoft zároveň vylepšuje svůj nejnovější browser o nové funkce.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Čína chce celosvětový systém sledovacích QR kódů v boji proti COVID-19 Čína chce celosvětový systém sledovacích QR kódů v boji proti COVID-19
Čínský prezident Xi Jinping na summitu G20 chtěl prosadit, aby se zavedl celosvětový systém QR kódů pro sledování zdravotního stavu obyvatelstva. Mělo by se tak zamezit dalšímu šíření nemoci COVID-19.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Elon Musk předběhl Billa Gatese, je 2. nejbohatší člověk na planetě Elon Musk předběhl Billa Gatese, je 2. nejbohatší člověk na planetě
Hodnota společnosti Tesla strmě roste vzhůru a s tím i jmění Elona Muska. Ten dle Bloombergu překonal Billa Gatese a nyní je druhým nejbohatším člověkem na planetě. Jeho jmění se odhaduje na 128 mld. USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů