Firefox 65 podporuje kodek AV1, WebP a zlepšuje kontrolu soukromí

Firefox 65 podporuje kodek AV1, WebP a zlepšuje kontrolu soukromí
, , aktualita
Internetový prohlížeč Mozilla Firefox byl uvolněn v nové verzi 65. Ta zapracovala např. na multimédiích a podporuje formáty AV1 i WebP. Také zapracovala na kontrole soukromí a možnosti zamezit sledování uživatelů.
K oblíbeným
reklama
Ve Firefoxu 63 se objevila funkce Enhanced Tracking Protection (ETP), jejímž cílem je možnost vypnout sledovací cookies a tím uživateli nabídnout vyšší soukromí. Nyní se objevuje Firefox 65, který celý koncept posouvá ještě o něco dále. Předně uživateli lépe vysvětluje, co vlastně jednotlivá nastavení Standard, Strict a Custom znamenají. Právě režim Custom, který nabízí uživateli větší kontrolu nad nastavením, je novinkou této verze Firefoxu.
 
Mozilla Firefox logo
 
Další novinkou je Task Manager, který podobně jako ten v operačním systému Windows monitoruje spotřebu systémových prostředků. V tomto případě nově ukazuje statistiku využití paměti RAM jednotlivými panely otevřenými ve Firefoxu. Mozilla také v nové verzi přidala podporu video kodeku AV1 a obrázků ve formátu WebP. Zapracovalo se i na bezpečnosti a lepší ochraně proti tzv. útoku "stack smashing", která bojuje proti technikám využívající přetečení zásobníku k zisku kontroly nad prohlížečem. Tato funkce je nově k dispozici pro operační systémy macOS, Linux a Android.
 
Vylepšena byla také ochrana proti vyskakujícím oknům (pop-up). Verze pro Windows je nyní navíc k dispozici ve formě 32bitových i 64bitových MSI souborů, které usnadňují instalaci a aktualizaci aplikace v podnikových sférách.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přenosný monitor Lenovo ThinkVision M14t lze ovládat aktivním stylusem Přenosný monitor Lenovo ThinkVision M14t lze ovládat aktivním stylusem
Lenovo představilo nový přenosný monitor s dotykovým ovládáním, který si klade za cíl usnadni pracovní povinnosti mimo kancelář. K interakci lze využít také aktivní digitální pero. Připojení k počítači zajišťuje USB-C.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Creative Live! Cam Sync 1080p: oblíbená webkamera přichází s vyšším rozlišením Creative Live! Cam Sync 1080p: oblíbená webkamera přichází s vyšším rozlišením
Poptávka po webkamerách se v posledních měsících výrazně zvýšila a společnost Creative při této příležitosti přináší nástupce pro populární model Live! Cam Sync HD. K dispozici je integrovaná krytka objektivu nebo možnost připojení k tripodu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
NAS QNAP TS-431X3 přináší 2.5GbE i 10GbE NAS QNAP TS-431X3 přináší 2.5GbE i 10GbE
Další novinkou ve výrobním programu společnosti QNAP je i NAS TS-431X3. Proti modelům TS-x31P3 nabídne ještě rychlejší 10GbE připojení. Už podle názvu je patrné, že bude určen pro 4 pevné disky nebo SSD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Razer pokračuje ve zmenšování, představil myš DeathAdder V2 Mini Razer pokračuje ve zmenšování, představil myš DeathAdder V2 Mini
Razer vzal další myš ze své nabídky a představil její zmenšenou verzi. Tentokrát se jedná o model DeathAdder V2, který se v nové variantě vyznačuje nejen nízkými rozměry, ale také hmotností. Velká část těla myši získala protiskluzovou úpravu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Asus uvedl na český trh zakřivený monitor TUF Gaming VG27VQ Asus uvedl na český trh zakřivený monitor TUF Gaming VG27VQ
Nabídku zakřivených herních monitorů od Asusu rozšířil model TUF Gaming VG27VQ, který nabídne VA panel s rozlišením Full HD a obnovovací frekvencí 165 Hz. Monitor se hned dostal do českých obchodů, proto známe i cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář