Firefox 65 podporuje kodek AV1, WebP a zlepšuje kontrolu soukromí

Firefox 65 podporuje kodek AV1, WebP a zlepšuje kontrolu soukromí
, , aktualita
Internetový prohlížeč Mozilla Firefox byl uvolněn v nové verzi 65. Ta zapracovala např. na multimédiích a podporuje formáty AV1 i WebP. Také zapracovala na kontrole soukromí a možnosti zamezit sledování uživatelů.
K oblíbeným
reklama
Ve Firefoxu 63 se objevila funkce Enhanced Tracking Protection (ETP), jejímž cílem je možnost vypnout sledovací cookies a tím uživateli nabídnout vyšší soukromí. Nyní se objevuje Firefox 65, který celý koncept posouvá ještě o něco dále. Předně uživateli lépe vysvětluje, co vlastně jednotlivá nastavení Standard, Strict a Custom znamenají. Právě režim Custom, který nabízí uživateli větší kontrolu nad nastavením, je novinkou této verze Firefoxu.
 
Mozilla Firefox logo
 
Další novinkou je Task Manager, který podobně jako ten v operačním systému Windows monitoruje spotřebu systémových prostředků. V tomto případě nově ukazuje statistiku využití paměti RAM jednotlivými panely otevřenými ve Firefoxu. Mozilla také v nové verzi přidala podporu video kodeku AV1 a obrázků ve formátu WebP. Zapracovalo se i na bezpečnosti a lepší ochraně proti tzv. útoku "stack smashing", která bojuje proti technikám využívající přetečení zásobníku k zisku kontroly nad prohlížečem. Tato funkce je nově k dispozici pro operační systémy macOS, Linux a Android.
 
Vylepšena byla také ochrana proti vyskakujícím oknům (pop-up). Verze pro Windows je nyní navíc k dispozici ve formě 32bitových i 64bitových MSI souborů, které usnadňují instalaci a aktualizaci aplikace v podnikových sférách.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář