Firefox 65 podporuje kodek AV1, WebP a zlepšuje kontrolu soukromí

Firefox 65 podporuje kodek AV1, WebP a zlepšuje kontrolu soukromí
, , aktualita
Internetový prohlížeč Mozilla Firefox byl uvolněn v nové verzi 65. Ta zapracovala např. na multimédiích a podporuje formáty AV1 i WebP. Také zapracovala na kontrole soukromí a možnosti zamezit sledování uživatelů.
K oblíbeným
reklama
Ve Firefoxu 63 se objevila funkce Enhanced Tracking Protection (ETP), jejímž cílem je možnost vypnout sledovací cookies a tím uživateli nabídnout vyšší soukromí. Nyní se objevuje Firefox 65, který celý koncept posouvá ještě o něco dále. Předně uživateli lépe vysvětluje, co vlastně jednotlivá nastavení Standard, Strict a Custom znamenají. Právě režim Custom, který nabízí uživateli větší kontrolu nad nastavením, je novinkou této verze Firefoxu.
 
Mozilla Firefox logo
 
Další novinkou je Task Manager, který podobně jako ten v operačním systému Windows monitoruje spotřebu systémových prostředků. V tomto případě nově ukazuje statistiku využití paměti RAM jednotlivými panely otevřenými ve Firefoxu. Mozilla také v nové verzi přidala podporu video kodeku AV1 a obrázků ve formátu WebP. Zapracovalo se i na bezpečnosti a lepší ochraně proti tzv. útoku "stack smashing", která bojuje proti technikám využívající přetečení zásobníku k zisku kontroly nad prohlížečem. Tato funkce je nově k dispozici pro operační systémy macOS, Linux a Android.
 
Vylepšena byla také ochrana proti vyskakujícím oknům (pop-up). Verze pro Windows je nyní navíc k dispozici ve formě 32bitových i 64bitových MSI souborů, které usnadňují instalaci a aktualizaci aplikace v podnikových sférách.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mellanox ConnectX-6 Dx: síťová karta s 200 Gb/s Mellanox ConnectX-6 Dx: síťová karta s 200 Gb/s
Pokud jde o datová centra, tam se používá docela jiný hardware, než jaký máme v běžných počítačích. Společnost Mellanox totiž představila novou síťovou kartu, která dokáže na jediném portu poskytnout 200 Gb/s.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Core i9-9900KS z českého e-shopu snadno přetaktován na 5,2 GHz Core i9-9900KS z českého e-shopu snadno přetaktován na 5,2 GHz
Uživatel Redditu s přezdívkou FR33_L35T3R se pochlubil svým novým procesorem Intel Core i9-9900KS, který ukázal pracující na taktu 5,2 GHz. Toho je prý snadné docílit. A proč v titulku zmiňujeme, že jde o CPU z českého obchodu? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Threadrippery mají být představeny na začátku listopadu a na trh přijít později Threadrippery mají být představeny na začátku listopadu a na trh přijít později
Blíží se listopad a s ním i slíbené představení procesorů Threadripper a jejich uvedení na trh. Dle nejnovějších informací, kterým stále ještě nemusíme věřit, by tyto procesory měly být představeny 5. listopadu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
PowerColor: Radeony RX 5700 se prodávají velice dobře PowerColor: Radeony RX 5700 se prodávají velice dobře
Finanční výsledky společnosti PowerColor ukazují, že AMD bude asi velice spokojeno se zájmem o své nové grafické karty Radeon RX 5700. To by se tak mělo podepsat na financích samotného AMD. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD začne vyplácet odškodnění až $300 za kauzu s jádry Bulldozer AMD začne vyplácet odškodnění až $300 za kauzu s jádry Bulldozer
Za kauzu s počtem jader u procesorů AMD Bulldozer a Piledriver musí společnost AMD zaplatit odškodné ve výši 12,1 milionů USD. Na jednoho zákazníka tak může připadnout až $300. Má to však i háček.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů