Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash

Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash
, , aktualita
Adobe Flash skomírá, ale stále je mezi námi a prohlížeče postupně upouštějí od jeho podpory, ve výchozím nastavení jej blokují a podobně. To se brzy stane i u Firefoxu, který jej plánuje běžně nezobrazovat od verze Firefox 69.
K oblíbeným
reklama
Kdysi populární Adobe Flash (dříve Macromedia Flash) je dnes v podstatě mrtvá platforma. Zatímco před 8 lety jej používalo 28,5 % webů, dnes je to už jen 3,9 %. Procenta ale v posledním roce klesla minimálně (v roce 2018 to bylo 4,0 %), což napovídá tomu, že se mnohdy jedná spíše o neaktualizované weby. Problémem Flashe je vysoká hardwarová náročnost a velká bezpečnostní děravost, kterou se i přes časté aktualizace stále nedaří vyřešit. Není divu, že jej dnes už nikdo nechce, upouští od něj weby i samotné prohlížeče, které jej ve výchozím nastavení mnohdy už nechtějí ani zobrazovat. A jak napovídá stránka Mozilly, totéž čeká i Firefox.
 
Adobe Flash Mozilla Firefox
 
Ve Firefoxu 69 by mělo dojít k tomu, že tento webový prohlížeč přestane ukazovat obsah vyrobený v Adobe Flash. Jde o poslední NPAPI, které je podporováno a vzhledem k tomu, že podporu Flashe hodlá příští rok ukončit i samotné Adobe, není divu, že s ním nechce mít nic společného už ani Mozilla. Pokud tedy Firefox 69 vyjde podle plánu, Flash by měl být ve Firefoxu vypnut 3. září 2019. To znamená, že se nejenže nebude přehrávat obsah v Adobe Flash, ale uživatel na něj nebude ani upozorněn. Pokud ho bude chtít, bude si ho muset v nastavení sám povolit. Avšak do té doby bude Firefox upozorňovat na brzké ukončení podpory.
 
Podpora Adobe Flash pak z Firefoxu zmizí někdy v roce 2020, to už nepůjde ani uživatelsky aktivovat. Pokud jej budete chtít používat, bude potřeba nainstalovat Firefox ESR, nicméně i ten s Flashem brzy skončí. Podpora je plánována jen do konce roku 2020, tedy jen o několik měsíců déle než ve standardním Firefoxu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: leden 2020 Doporučené PC sestavy: leden 2020
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek
Matrox začne vyrábět novou řadu grafických karet s čipy NVIDIA Matrox začne vyrábět novou řadu grafických karet s čipy NVIDIA
O společnosti Matrox se poslední dobou moc nemluví. To však neznamená, že by už nyní nevyráběla grafické karty. Zaměřila se na embedded nasazení, přičemž nyní u nové řady karet využije i čipy společnosti Nvidia.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Asus ROG Bezel-Free Kit nechá zmizet rámečky mezi monitory Asus ROG Bezel-Free Kit nechá zmizet rámečky mezi monitory
Asus si připravil velice zajímavou sadu pro zákazníky, kteří využívají nebo by rádi využívali třímonitorovou sestavu, a to především pro hraní. Trnem v oku jim přitom mohou být hluchá místa daná rámečky monitorů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem
Cooler Master si pod označením MasterAir G200P připravil nový nízkoprofilový chladič procesorů AMD a Intel. Ten tak zabere na výšku jen několik málo centimetrů a nabídne také ovladač pro své podsvícení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
TSMC věří ve velký úspěch 5nm technologie, navýší náklady o další miliardu USD TSMC věří ve velký úspěch 5nm technologie, navýší náklady o další miliardu USD
Společnost TSMC se blíží k momentu zařazení 5nm procesu do běžné výroby, jak sama nedávno potvrdila. Věří přitom v to, že bude velice úspěšný a rozhodla se k tomu, že na kapitálové náklady určí miliardu dolarů navíc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář