www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Firmě MSI ukradli z továrny karty RTX 3090 v hodnotě téměř 340.000 dolarů

Firmě MSI ukradli z továrny karty RTX 3090 v hodnotě téměř 340.000 dolarů
, , aktualita
Přímo z továrny firmy MSI v Číně se ztratilo celkem 40 krabic plných karet GeForce RTX 3090 a MSI nyní nabízí odměnu za informace vedoucí k odhalení pachatele. Jsou to tak zhruba dvě stovky karet, které se nedostanou na trh.
K oblíbeným
reklama
Dle zveřejněného tweetu se jedná o 40 krabic s neupřesněnými verzemi karet GeForce RTX 3090 v celkové hodnotě kolem 2.200.000 Čínských juanů (RMB), čili cca 340.000 USD, anebo téměř 7,3 milionu CZK. MSI se rozhodlo nabídnout 100.000 juanů, tedy asi 330.000 korun za informace vedoucí k dopadení pachatele. 
 
 
Dle informací serveru Tom's Hardware má jít o pachatele, který se v továrně velice dobře vyznal, čili pravděpodobně o zaměstnance. Ten se musel vyhnout jednak dohledu kamer a také vyzrát na časté prohlídky vozidel vyjíždějících z areálu firmy. 
 
 
A nelze se divit, že herní grafiky se staly lákavým cílem pro zloděje. GeForce RTX 3090 jsou jednak těžko dostupné zboží, které má samo o sobě velice vysokou hodnotu. V tomto případě jde ale také o cca 220 vysoce výkonných karet, které mohou ihned začít vydělávat peníze těžbou kryptoměn, což může být pro zloděje mnohem bezpečnější využití lupu, než kdyby se jej snažili dále prodat. Takto postačí odvézt všechny karty pohromadě na jedno místo a tam je zapojit do kryptotěžební farmy, což se samozřejmě neobejde bez dalších investic, ale ty se mohou velice rychle zaplatit.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost
Společnost LAVO přichází na trh s novým úložištěm elektrické energie. Nebude ji ale ukládat primárně v akumulátoru, ale ve vodíku. Její úložiště totiž bude provádět elektrolýzu vody a chybět nebude palivový článek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny
Společnost QNAP varuje své zákazníky před dvěma malwary, které na jejích zařízení těží kryptoměny. Jde o Dovecat a dedpma, které se poslední dobou šíří Internetem a mohou napadat i jiná zařízení s Linuxem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s procesorem AMD. Proč? 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Na trh se dostává celkem 28 verzí mobilních GeForce RTX 3000 Na trh se dostává celkem 28 verzí mobilních GeForce RTX 3000
NVIDIA nedávno zaujala svou nabídkou grafických karet GeForce RTX 3000 pro notebooky a tím, že nechala už pouze na jejich výrobcích, aby zákazníky informovali o použité výkonnostní verzi. A nyní se ukazuje, že těchto verzí je skutečně hodně.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře