www.svethardware.cz
>
>
>
>

Flash Player se loučí. Adobe vydalo poslední update

Flash Player se loučí. Adobe vydalo poslední update
, , aktualita
Tento týden vyšla zcela poslední aktualizace pro Flash Player. Adobe se také se slavným softwarem rozloučilo pár řádky textu. Oficiálně dojde k ukončení podpory na konci roku, o dva týdny později pak přestane Flash Player fungovat.
K oblíbeným
reklama
O konci Flash Playeru se hovoří již roky, ale za pár týdnů to bude definitivní. Již 31. prosince 2020 totiž bude oficiálně ukončena podpora tohoto softwaru. Stane se tak den před pětadvacátými narozeninami, neboť první verze Flash Playeru spatřila světlo světa 1. ledna 1996. Vývojáři jsou dlouhodobě nabádáni, aby přešli na HTML5, takže obsahu založeném na platformě Flash naštěstí mnoho nenajdeme. Pokud by vás přesto napadlo používat software i po ukončení podpory, máte možnost pouze do 12. ledna 2021. Od tohoto dne totiž přestane Flash Player fungovat.
 
 
Adobe stále udržovalo Flash Plaxer při životě a každý měsíc přinášelo aktualizaci, která opravovala chyby a bezpečnostní díry. Tento týden, konkrétně 8. prosince 2020, vyšel poslední update pro tento software. Místo seznamu změn zveřejnilo Adobe krátké rozloučení a poděkování uživatelům:
 
„Dnešní den znamená poslední vydání Flash Playeru pro všechny regiony mimo pevninskou Čínu. Chceme v tuto chvíli poděkovat všem našim zákazníkům a vývojářům, kteří v posledních dvou desetiletích používali a vytvářeli úžasný obsah pro Flash Player. Jsme hrdí na to, že Flash hrál klíčovou roli při vývoji webového obsahu v oblasti animace, interaktivity, zvuku a videa. Jsme potěšeni, že můžeme pomoci vést další éru digitálních zážitků.

Společnost Adobe již nebude podporovat přehrávač Flash Player po 31. 12. 2020 a zablokuje spuštění obsahu Flash v softwaru Flash Player od 12. 1. 2021. Společnost Adobe důrazně doporučuje všem uživatelům, aby Flash Player okamžitě odinstalovali a chránili tak své systémy.  

Někteří uživatelé mohou i nadále vídat připomenutí od společnosti Adobe k odinstalování Flash Player ze svého systému. Další podrobnosti a odkazy na pokyny pro ty, kteří chtějí přehrávač Flash Player ručně odinstalovat, naleznete na stránce Flash Player EOL General Information.“

Na konec Flash Playeru se připravují také vývojáři operačních systémů a internetových prohlížečů. Microsoft nedávno vydal volitelnou aktualizaci pro Windows 10, která z počítače odstraní Flash Player dodávaný s operačním systémem. Na konci letošního nebo začátku příštího roku přestane software podporovat ve všech svých prohlížečích (Internet Explorer, Edge Legacy, Edge Chromium). V průběhu roku pak budou z Windows 10 odstraněny poslední zbytky Flash Playeru. Také prohlížeče Chrome, Firefox či Safari přestanou podporovat Flash a již delší dobu ve výchozím nastavení tento obsah blokují. Google dokonce vloni ukončil indexování výsledků, které pro správné zobrazení vyžadují Flash Player.
 
Zdroj: Adobe.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář