www.svethardware.cz
>
>
>
>

Folding@Home má nyní více výkonu než sedm nejsilnějších superpočítačů

Folding@Home má nyní více výkonu než sedm nejsilnějších superpočítačů
, , aktualita
Projekt Folding@Home zvedl nebývalou vlnu zájmu, když se začal věnovat i hledání léku proti nemoci Covid-19. A tato vlna je skutečně nebývalá a katapultovala výkon celé sítě do nebývalých výšin. 
K oblíbeným
reklama
Projekt Folding@home se tak už od konce února věnuje i hledání léku proti nemoci způsobené novým koronavirem a jde skutečně o obrovský příspěvek tvořený běžnými lidmi, kteří dohromady poskytují výkon přesahující kombinaci sedmi světově nejsilnějších superpočítačů.
 
Jde tak o síť distribuovaných výpočtů, která využívá především výkon běžných domácích PC a jejich CPU a GPU. Greg Bowman, ředitel projektu Folding@home, nyní hlásí, že celá tato síť má nyní maximální teoretický výkon přes 470 PetaFLOPS. Dosud stále nejvýkonnější superpočítač světa, Summit amerického Ministerstva energetiky, přitom dosahuje až 200 PetaFLOPS a systémy na dalších místech jsou už podstatně slabší, takže Folding@Home nyní představuje výpočetní sílu, která tu ještě nikdy nebyla. Na druhou stranu ale pochopitelně nejde o to samé, co představuje ucelený superpočítačový systém. 
 
 
Je zřejmé, že jde o zájem způsobený především šířící se nákazou viru SARS-CoV-2, ale Folding@home stále poskytuje možnost zapojit se například do výzkumu rakoviny, Alzheimerovy, Huntingtonovy či Parkinsonovy choroby a příslušných léků, tedy pokud jde o oblast zdravotnictví. Veškerý dostupný výkon tak na koronavirus nepadne. 
 
Pokud se někdo chce zapojit, může si jednoduše stáhnout příslušnou aplikaci a s její pomocí nabídnout výkon svého systému. Má také možnost se zapojit do některého z týmů, například některého z českých


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny
Teplovodivé materiály vyrobené z tekutého kovu mají nejlepší výsledky jako prostředek pro vedení tepla z jeho zdroje do těla chladiče. Jejich nasazení v praxi ale není tak jednoduché a nese jistá rizika, nicméně Asus se k tomu rozhodl. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19 YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19
Včerejší článek ukazuje jednu z nejnovějších konspiračních teorií, dle níž za šíření nemoci Covid-19 nemůže jakýsi koronavirus z Číny, ale spouštění 5G sítí. Proti tomu se nyní svým způsobem rozhodl bojovat server YouTube.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu
Guvernér New Jersey přišel s neobvyklou žádostí o pomoc. Potřebuje totiž programátory, kteří by obsloužily 40 let starý počítačový systém, na němž navíc běží už 50 let starý software. Kvůli čemu jsou ale zapotřebí? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč
NetMarketShare hlásí, že popularita webového prohlížeče Microsoft Edge v poslední době prudce vzrostla a díky tomu se nyní z něj stala světová dvojka. Je ale třeba dodat, že Firefox tomu šel naproti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA představuje koncept pro přežití na Měsíci NASA představuje koncept pro přežití na Měsíci
Nejen NASA má před sebou velký úkol, a to dostat lidi zpět na Měsíc a navíc tam už zůstat. Její šéf Jim Bridenstine ale věří, že vesmírné agentury jsou na to nyní už připraveny a nyní tu máme koncept, jak toho dosáhnout. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek