www.svethardware.cz
>
>
>
>

Folding@Home má nyní více výkonu než sedm nejsilnějších superpočítačů

Folding@Home má nyní více výkonu než sedm nejsilnějších superpočítačů
, , aktualita
Projekt Folding@Home zvedl nebývalou vlnu zájmu, když se začal věnovat i hledání léku proti nemoci Covid-19. A tato vlna je skutečně nebývalá a katapultovala výkon celé sítě do nebývalých výšin. 
K oblíbeným
reklama
Projekt Folding@home se tak už od konce února věnuje i hledání léku proti nemoci způsobené novým koronavirem a jde skutečně o obrovský příspěvek tvořený běžnými lidmi, kteří dohromady poskytují výkon přesahující kombinaci sedmi světově nejsilnějších superpočítačů.
 
Jde tak o síť distribuovaných výpočtů, která využívá především výkon běžných domácích PC a jejich CPU a GPU. Greg Bowman, ředitel projektu Folding@home, nyní hlásí, že celá tato síť má nyní maximální teoretický výkon přes 470 PetaFLOPS. Dosud stále nejvýkonnější superpočítač světa, Summit amerického Ministerstva energetiky, přitom dosahuje až 200 PetaFLOPS a systémy na dalších místech jsou už podstatně slabší, takže Folding@Home nyní představuje výpočetní sílu, která tu ještě nikdy nebyla. Na druhou stranu ale pochopitelně nejde o to samé, co představuje ucelený superpočítačový systém. 
 
 
Je zřejmé, že jde o zájem způsobený především šířící se nákazou viru SARS-CoV-2, ale Folding@home stále poskytuje možnost zapojit se například do výzkumu rakoviny, Alzheimerovy, Huntingtonovy či Parkinsonovy choroby a příslušných léků, tedy pokud jde o oblast zdravotnictví. Veškerý dostupný výkon tak na koronavirus nepadne. 
 
Pokud se někdo chce zapojit, může si jednoduše stáhnout příslušnou aplikaci a s její pomocí nabídnout výkon svého systému. Má také možnost se zapojit do některého z týmů, například některého z českých


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD i díky Ryzenům 5000 drtí Intel na Mindfactory AMD i díky Ryzenům 5000 drtí Intel na Mindfactory
Procesory AMD Ryzen 5000 běžně skladem nejsou, ale rozhodně jsou dostupné, pokud jsme ochotni si na ně pár dní počkat, anebo hledat. Odráží se to i na prodejích obchodu Mindfactory, kde AMD zvyšuje náskok? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Jaký přínos má AMD Smart Access Memory na desce s Intel Z490? Jaký přínos má AMD Smart Access Memory na desce s Intel Z490?
Asus už začal nabízet podporu funkce AMD Smart Access Memory i na moderních deskách pro Intel, a tak byla už jen otázka času, než se objeví první výsledky testů. Je tak funkce SAM na této platformě k něčemu?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Lisa Su opět promluví v keynote na CES 2021 Lisa Su opět promluví v keynote na CES 2021
Nový rok se už blíží a s ním i další ročník veletrhu CES. Ten letos ještě proběhl v obvyklém režimu, ale příští rok bude jen virtuální, a tak bude i keynote šéfky společnosti AMD "odvyprávěn" jen do kamery. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Rocket Lake na 5 GHz útočí i na Ryzen 7 5800X Intel Rocket Lake na 5 GHz útočí i na Ryzen 7 5800X
Intel se bude snažit brzy na jaře vypustit do světa novou konkurenci pro procesory AMD Ryzen 5000, a to desktopové Rocket Lake-S. Jeden z nich se nyní už předvedl a my jej můžeme srovnat s modelem Ryzen 7 5800X. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Karet RTX 3060 Ti bylo v první vlně zatím nejvíc, stejně to však nestačí Karet RTX 3060 Ti bylo v první vlně zatím nejvíc, stejně to však nestačí
Dle ohlasů prodejců bylo pro začátek prodeje připraveno grafických karet GeForce RTX 3060 Ti zhruba stejně jako karet RTX 3090, 3080 a 3070 dohromady. Ani to však nezabránilo brzkému vyprodání skladových zásob. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek