www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ford investuje 50 mil. USD do Redwoodu, recyklační firmy od zakladatele Tesly

Ford investuje 50 mil. USD do Redwoodu, recyklační firmy od zakladatele Tesly
, , aktualita
Pokud má mít elektromobilita smysl, je potřeba vyřešit několik otázek. Jednou z nich je i recyklace akumulátorů. Automobilka Ford proto nedávno investovala do recyklační firmy Redwood Materials, kterou založil jeden ze zakladatelů Tesly.
K oblíbeným
reklama
Elektromobilita přináší výhody i nemalé problémy. Jedním z nich je získávání materiálů pro výrobu akumulátorů. Ta rozhodně není ekologická a otázkou také je, co s vysloužilými akumulátory. Kriticky důležitá se tak stává upcyklace i recyklace. Ta první dává článkům možnost dožít ještě tam, kde jejich zhoršující vlastnosti nevadí (např. úložiště k OZE) a odkládá jejich recyklaci do budoucnosti pro (pravděpodobně) efektivnější a levnější recyklační procesy, recyklace pak vrací do oběhu materiály z článků, které jsou už dále nepoužitelné. Jednou z firem, která se věnuje recyklaci lithiových akumulátorů, je i Redwood Materials. Tuto firmu založil JB Straubel, což není úplně tak neznámé jméno. Jde totiž o jednoho ze zakladatelů automobilky Tesla a tvůrce sportovního elektrického kabrioletu AC Propulsion TZero na přelomu tisíciletí (první prototyp už v roce 1997).
 
Ford Redwood Materials
 
Právě do této firmy investovala automobilka Ford 50 mil. USD a je součástí nedávného investičního kola ve výši 700 mil. USD. Cílem je zvýšit recyklační kapacitu a vytvořit uzavřenou recyklační smyčku, kdy se materiály budou stále recyklovat dokola. Ford tak bude poskytovat akumulátory z vysloužilých elektromobilů a získávat materiály, případně rovnou části pro výrobu nových akumulátorů pro další elektromobily.
 
Redwood Materials
 
I když se obvykle tvrdí, že recyklace je velmi neefektivní, Redwood podle ní dokáže získat zpět více než 95 % niklu, kobaltu, lithia nebo mědi (pro zajímavost, Tesla má nyní vlastní recyklační centrum s 92% efektivitou a Redwood je společností, která už recykluje akumulátory Panasonicu z nevadské Gigafactory pro další použití v Teslách, letos mezi zákazníky přibyl např. Nissan nebo výrobce elektrokol Specialized). Ve výsledku by se měla také postupně snížit cena akumulátorů a v daleké budoucnosti snad i zastavit nárůst těžby nových materiálů, přičemž by se většina zdrojů díky tomuto měla dostat ze zahraničí do USA. Sama automobilka Ford chce do elektromobility do roku 2025 investovat až 30 mld. USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Moskevské metro zavádí Face Pay, placení rozpoznaným obličejem Moskevské metro zavádí Face Pay, placení rozpoznaným obličejem
Moskevské metro zavedlo novinku Face Pay. Tento systém umožní rozpoznat tváře a díky tomu provést potřebnou platbu za přepravu, aniž by se cestující musel prokazovat telefonem, kartou, jízdenkou nebo jinou tradiční metodou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Coinbase brzy zavede platformu pro prodej NFT Coinbase brzy zavede platformu pro prodej NFT
Kryptoměnová platforma Coinbase chce v blízké době rozšířit svou působnost i na trh s NFT (Non-Fungible Token). Ty vychází z chytrých kontraktů, které podporují některé kryptoměny, jako je např. Ethereum.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Aurora Horizon a Connect: služba autonomního řízení aut za předplatné Aurora Horizon a Connect: služba autonomního řízení aut za předplatné
Společnost Aurora chce v budoucnu začít komerčně nabízet své technologie pro autonomní řízení vozů. Míří ale na podnikovou sféru a služby Aurora Horizon a Aurora Connect budou k dispozici za předplatné.
16.10.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
G.Skill představuje DDR5 moduly, vrcholem je DDR5-6400 CL36 G.Skill představuje DDR5 moduly, vrcholem je DDR5-6400 CL36
DDR5 paměti přichází. V posledních dnech je představilo hned několik výrobců a je mezi nimi i společnost G.Skill. Její nabídka modulů Trident Z5 bude končit až u variant DDR5-6400 s časováním CL36.
16.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Windows 11 má také problémy s tiskárnami jako jeho předchůdce Windows 11 má také problémy s tiskárnami jako jeho předchůdce
Bohužel ani nejnovějšímu operačnímu systému Windows 11 se nevyhýbají chyby a podobně jako u "desítek", i zde jsou problémy např. s tiskárnami. Našly se už tři chyby, které komplikují instalaci nebo bezproblémové používání tiskáren.
15.10.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů