Ford zavádí do továren exoskeleton EksoVest

Ford zavádí do továren exoskeleton EksoVest
, , aktualita
Pracovat celou směnu s rukama nad hlavou není zrovna pohodlné, a proto automobilka Ford nabízí svým zaměstnancům speciální exoskeleton EksoVest. Ten významně ulehčí námahu a pomáhá tak i předcházet zraněním.
reklama
Někteří pracovníci v továrnách Fordu na montážní lince za směnu stejným způsobem přišroubují tisíce šroubků a zvednou stovky dílů nad hlavu, což je vysilující a s únavou pak hrozí i vyšší riziko zranění. Automobilka se snaží tomuto předejít novým exoskeletonem EksoVest, který byl vyvinut ve spolupráci se společností Ekso Bionics. Tyto exoskeletony nabízí svým zaměstnancům v 15 továrnách po celém světě poté, co zařízení prošlo úspěšnými testy ve dvou amerických továrnách ve Wayne a Flat Rock.
 
EksoVest
 
Jde o jednoduchý a lehký exoskeleton, který mohou využít lidé s výškou od 157 do 193 centimetrů. Každé ruce dokáže pomoci s tlakem 2,2 až 6,8 kilogramu. Díky jednoduché konstrukci navíc výrazněji neomezuje rozsah pohybu. První pilotní pracovníci, jako je např. Nick Gotts, si exoskeleton velmi pochvalují a říkají, že nad hlavou by už bez něj nepracovali. Ford pak tvrdí, že různými opatřeními se mu podařilo snížit v továrnách počty zranění od roku 2005 o 75 %. Exoskeleton by mohl pomoci toto číslo dále zlepšovat.
 
EksoVest
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS
Společnost AOC představila trojici nových levných herních monitorů 22V2H, 24V2H a 27V2H. Všechny tři mají IPS obrazovku a podporují také technologii AMD FreeSync. To vše za dosti nízkou cenu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek
Tim Cook vůbec není nadšený z kontroverzního článku serveru Bloomberg, který tvrdí, že čínští výrobci hardware vkládali do základních desek amerických serverů štěnice. Žádá, aby údajně nepravdivý článek stáhl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru
Startup Volocopter už před rokem provedl test svého autonomního létajících taxi v Dubaji a létá i Německu. Jednou z dalších zemí, kde proběhnou testovací lety tohoto 18rotorového "dronu" pro dvě osoby, bude Singapur.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
19.10.2018, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
19.10.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář