Ford zavádí do továren exoskeleton EksoVest

Ford zavádí do továren exoskeleton EksoVest
, , aktualita
Pracovat celou směnu s rukama nad hlavou není zrovna pohodlné, a proto automobilka Ford nabízí svým zaměstnancům speciální exoskeleton EksoVest. Ten významně ulehčí námahu a pomáhá tak i předcházet zraněním.
reklama
Někteří pracovníci v továrnách Fordu na montážní lince za směnu stejným způsobem přišroubují tisíce šroubků a zvednou stovky dílů nad hlavu, což je vysilující a s únavou pak hrozí i vyšší riziko zranění. Automobilka se snaží tomuto předejít novým exoskeletonem EksoVest, který byl vyvinut ve spolupráci se společností Ekso Bionics. Tyto exoskeletony nabízí svým zaměstnancům v 15 továrnách po celém světě poté, co zařízení prošlo úspěšnými testy ve dvou amerických továrnách ve Wayne a Flat Rock.
 
EksoVest
 
Jde o jednoduchý a lehký exoskeleton, který mohou využít lidé s výškou od 157 do 193 centimetrů. Každé ruce dokáže pomoci s tlakem 2,2 až 6,8 kilogramu. Díky jednoduché konstrukci navíc výrazněji neomezuje rozsah pohybu. První pilotní pracovníci, jako je např. Nick Gotts, si exoskeleton velmi pochvalují a říkají, že nad hlavou by už bez něj nepracovali. Ford pak tvrdí, že různými opatřeními se mu podařilo snížit v továrnách počty zranění od roku 2005 o 75 %. Exoskeleton by mohl pomoci toto číslo dále zlepšovat.
 
EksoVest
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
YouTube za 3 měsíce smazal 58 milionů videí a 1,7 milionu kanálů YouTube za 3 měsíce smazal 58 milionů videí a 1,7 milionu kanálů
YouTube neustále pročišťuje svůj systém od závadného obsahu a jen za poslední čtvrtletí takto zmizelo skoro 1,7 milionů kanálů. K tomu bylo z různých důvodů smazáno okolo 58 milionů videí a stovky milionů komentářů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Počítač Nvidia Jetson AGX Xavier slibuje 32 TOPS a 10W spotřebu Počítač Nvidia Jetson AGX Xavier slibuje 32 TOPS a 10W spotřebu
Nvidia není jen výrobcem grafických čipů, ale mluví i do technologií pro umělou inteligenci. Zde se jedná např. o počítače Jetson, které mohou být používány např. v autonomních autech. Nový Jetson AGX Xavier slibuje 32 bilionů operací za sekundu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LG uvedlo 31,5" IPS FreeSync monitor 32QK500-W LG uvedlo 31,5" IPS FreeSync monitor 32QK500-W
V nabídce monitorů společnosti LG se objevuje nově cenově docela příznivý IPS monitor 32QK500-W, který však papírově patrně nezklame. Nabídne velkou 31,5" úhlopříčku, 10bitové barvy i FreeSync technologii.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další průšvih Facebooku: aplikace mohly vidět soukromé fotky Další průšvih Facebooku: aplikace mohly vidět soukromé fotky
Rok 2018 se Facebooku opravdu nepovedl a stíhá ho jeden problém za druhým. Tím dalším je softwarová chyba, která dovolila aplikacím přistupovat i k fotografiím, které byly označené jako soukromé. Mohly vidět dokonce i ty nikdy neodeslané.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Slabým heslům vévodí "123456", dopředu jde "donald" Slabým heslům vévodí "123456", dopředu jde "donald"
Společnost SplashData analyzovala databázi uniklých hesel za poslední rok a sestavila statistiku těch nejpoužívanějších. S přehledem vede "123456" a "password". Hodně popularity ale získává např. "donald".
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře