Ford zavádí do továren exoskeleton EksoVest

Ford zavádí do továren exoskeleton EksoVest
, , aktualita
Pracovat celou směnu s rukama nad hlavou není zrovna pohodlné, a proto automobilka Ford nabízí svým zaměstnancům speciální exoskeleton EksoVest. Ten významně ulehčí námahu a pomáhá tak i předcházet zraněním.
reklama
Někteří pracovníci v továrnách Fordu na montážní lince za směnu stejným způsobem přišroubují tisíce šroubků a zvednou stovky dílů nad hlavu, což je vysilující a s únavou pak hrozí i vyšší riziko zranění. Automobilka se snaží tomuto předejít novým exoskeletonem EksoVest, který byl vyvinut ve spolupráci se společností Ekso Bionics. Tyto exoskeletony nabízí svým zaměstnancům v 15 továrnách po celém světě poté, co zařízení prošlo úspěšnými testy ve dvou amerických továrnách ve Wayne a Flat Rock.
 
EksoVest
 
Jde o jednoduchý a lehký exoskeleton, který mohou využít lidé s výškou od 157 do 193 centimetrů. Každé ruce dokáže pomoci s tlakem 2,2 až 6,8 kilogramu. Díky jednoduché konstrukci navíc výrazněji neomezuje rozsah pohybu. První pilotní pracovníci, jako je např. Nick Gotts, si exoskeleton velmi pochvalují a říkají, že nad hlavou by už bez něj nepracovali. Ford pak tvrdí, že různými opatřeními se mu podařilo snížit v továrnách počty zranění od roku 2005 o 75 %. Exoskeleton by mohl pomoci toto číslo dále zlepšovat.
 
EksoVest
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source
Twitter Elona Muska je plný mnoha zajímavých informací. Jeden z posledních tweetů např. prozradil, že Tesla plánuje zveřejnit zdrojové kódy autopilota jako open source. Využít jej tak mohou i další automobilky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s
Grafické karty NVIDIA Quadro RTX budou vybaveny 16Gb paměťmi Samsung typu GDDR6, to už dobře víme, ale co vše tyto paměti zatím nabídnou a jakou propustnost budou samy o sobě mít? Na to se nyní podíváme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core
AMD donutilo Intel, aby své procesory Skylake XCC (eXtreme Core Count) zpřístupnil i v hi-end desktopovém segmentu, což jej teprve čeká a nás velice zajímá, jakým způsobem to provede. Nyní se dozvídáme o čipsetu X599. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety
Systém Eta Carinae fascinuje astronomy už velice dlouho, a to zvláště od události staré přes 180 let, kdy se tento objekt stal na řadu let jedním z nejjasnějších na naší obloze. Nyní už se asi ví, co tento jev způsobilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína přes víkend zablokovala i Reddit Čína přes víkend zablokovala i Reddit
Čína blokuje většinu sociálních sítí, které nedovolují kontrolu nad obsahem. Reddit zatím měl jen menší výpadky, během posledního víkendu byl pro mnohé bez VPN úplně nedostupný. Že by se schylovala mračna nad další službou?
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář