www.svethardware.cz
>
>

Francie schválila 3% daň pro technologické giganty

Francie schválila 3% daň pro technologické giganty
, , aktualita
Francouzským parlamentem prošel zákon, který může trochu zatopit technologickým gigantům, jako je Facebook, Google nebo Amazon. Ty totiž budou muset platit speciální 3% daň z francouzských příjmů.
K oblíbeným
reklama
Francii se nelíbí, že mnoho velkých nadnárodních firem sídlí v daňových rájích, což pak nepřináší tolik peněz do její státni kasy. To by se ale brzy mělo změnit, neboť parlamentem prošel zákon, který zdaňuje příjmy těchto společností, ačkoli mají sídlo v jiné zemi. Ze všech francouzských příjmů tak budou muset odvádět speciální 3% daň ty firmy, které celosvětově utrží alespoň 750 milionů EUR a na území Francie pak přes 25 milionů EUR.
 
Francouzská vlajka
 
Zákon už jen musí doputovat příští týden do senátu, kde se předpokládá, že bude rovněž schválen. Nová legislativa se má dotknout zejména společností, jako jsou Amazon, Facebook nebo Google, ale mohla by ovlivnit např. i Airbnb nebo Uber. Některé firmy se už nechaly slyšet, že nová daň může zvýšit ceny služeb svým zákazníkům. Francie navíc tlačí na ostatní státy EU, aby zavedly podobnou daň, nejlépe přímo na úrovni EU. Francouzský ministr financí předpokládá, že daň přinese do státní kasy 500 milionů EUR ročně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zmatené testování: recenze Radeonu RX 5600 XT jsou tu Zmatené testování: recenze Radeonu RX 5600 XT jsou tu
Pokud by se AMD po vzoru NVIDIE zlevnit své karty Radeon RX 5600 XT, a to v jeho případě ještě dříve, než dorazí na trh, bylo by to jednoduché. Jenomže namísto toho se zvyšovaly takty a to už tak jednoduché není. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Apokalyptická Dying Light 2 nepřijde na jaře, ale výrazně později Apokalyptická Dying Light 2 nepřijde na jaře, ale výrazně později
Nedávno jsme se dozvěděli o tom, že CD Projekt Red bude potřebovat více času na dokončení hry Cyberpunk 2077 a nyní přichází podobná zpráva o Dying Light 2. V případě této hry může být zpoždění ještě výrazně delší. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Noctua uvádí nízký černočerný CPU chladič NH-L9a-AM4 chromax.black Noctua uvádí nízký černočerný CPU chladič NH-L9a-AM4 chromax.black
Rakouská Noctua si připravila nový nízkoprofilový chladič NH-L9a-AM4, který patří do rodiny chromax.black. Má tak celé své tělo i s ventilátorem černé a hodit se bude zvláště do HTPC a celkově nízkých či tenkých sestav.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Radiohead uvádí Public Library, veřejný archiv svého obsahu Radiohead uvádí Public Library, veřejný archiv svého obsahu
Zatímco spousta hudebních skupin si úzkostlivě chrání všechen svůj obsah, britští Radiohead ho už několikrát dali k dispozici všem zadarmo. Nyní spouští Radiohead Public Library, stránku obsahující i vzácný obsah.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Gigabyte a Incooling pracují na chlazení serverů s možností přetaktování Gigabyte a Incooling pracují na chlazení serverů s možností přetaktování
Gigabyte si chystá novou serverovou platformu, která dostala označení R161 Series a nabídne možnost přetaktování. K tomu bude ale zapotřebí kvalitní chlazení a právě o to se postará společnost Incooling. 
Včera, aktualita, Jan Vítek