www.svethardware.cz
>
>

Francie schválila 3% daň pro technologické giganty

Francie schválila 3% daň pro technologické giganty
, , aktualita
Francouzským parlamentem prošel zákon, který může trochu zatopit technologickým gigantům, jako je Facebook, Google nebo Amazon. Ty totiž budou muset platit speciální 3% daň z francouzských příjmů.
K oblíbeným
reklama
Francii se nelíbí, že mnoho velkých nadnárodních firem sídlí v daňových rájích, což pak nepřináší tolik peněz do její státni kasy. To by se ale brzy mělo změnit, neboť parlamentem prošel zákon, který zdaňuje příjmy těchto společností, ačkoli mají sídlo v jiné zemi. Ze všech francouzských příjmů tak budou muset odvádět speciální 3% daň ty firmy, které celosvětově utrží alespoň 750 milionů EUR a na území Francie pak přes 25 milionů EUR.
 
Francouzská vlajka
 
Zákon už jen musí doputovat příští týden do senátu, kde se předpokládá, že bude rovněž schválen. Nová legislativa se má dotknout zejména společností, jako jsou Amazon, Facebook nebo Google, ale mohla by ovlivnit např. i Airbnb nebo Uber. Některé firmy se už nechaly slyšet, že nová daň může zvýšit ceny služeb svým zákazníkům. Francie navíc tlačí na ostatní státy EU, aby zavedly podobnou daň, nejlépe přímo na úrovni EU. Francouzský ministr financí předpokládá, že daň přinese do státní kasy 500 milionů EUR ročně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi
Služba MoviePass nabízela svým zákazníkům jakousi debetní kartu pro placení za návštěvu kin. Jejich data včetně čísel kreditek a dat expirace ale nechal na internetu ve volně přístupné databázi bez hesla.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů
Společnost Xilinx dnes představila FPGA Virtex UltraScale+ VU19P, který je postaven na 16nm procesu a skládá se z celkem 35 miliard tranzistorů. Dozvídáme se tak, že jde o světově největší čip typu FPGA. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC
Společnost Philips si připravila tři nové velké monitory, které nabízejí rozlišení 4K, vedle toho i HDR a určeny jsou především pro naše obývací pokoje. Jde o monitory jak pro herní konzole, tak pro PC či snad HTPC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy
Malých zdrojů s přiměřeným výkonem není na trhu zrovna mnoho, a tak potěší, že tu máme na výběr další. Jde o FlexGURU od FSP, které jsou modulární a nabízí výkon 250 a 300 W vhodný pro menší či úspornější sestavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel se v detailech rozpovídal o AI kartách Nervana Intel se v detailech rozpovídal o AI kartách Nervana
Karty s akcelerátory Nervana jsou jedno ze želízek v ohni umělé inteligence, které si připravuje společnost Intel. Ta je představila na Hot Chips 31, a to ve dvou podobách - Inference a Training. V čem se liší?
Dnes, aktualita, Jan Vítek