www.svethardware.cz
>
>

Francie schválila 3% daň pro technologické giganty

Francie schválila 3% daň pro technologické giganty
, , aktualita
Francouzským parlamentem prošel zákon, který může trochu zatopit technologickým gigantům, jako je Facebook, Google nebo Amazon. Ty totiž budou muset platit speciální 3% daň z francouzských příjmů.
K oblíbeným
reklama
Francii se nelíbí, že mnoho velkých nadnárodních firem sídlí v daňových rájích, což pak nepřináší tolik peněz do její státni kasy. To by se ale brzy mělo změnit, neboť parlamentem prošel zákon, který zdaňuje příjmy těchto společností, ačkoli mají sídlo v jiné zemi. Ze všech francouzských příjmů tak budou muset odvádět speciální 3% daň ty firmy, které celosvětově utrží alespoň 750 milionů EUR a na území Francie pak přes 25 milionů EUR.
 
Francouzská vlajka
 
Zákon už jen musí doputovat příští týden do senátu, kde se předpokládá, že bude rovněž schválen. Nová legislativa se má dotknout zejména společností, jako jsou Amazon, Facebook nebo Google, ale mohla by ovlivnit např. i Airbnb nebo Uber. Některé firmy se už nechaly slyšet, že nová daň může zvýšit ceny služeb svým zákazníkům. Francie navíc tlačí na ostatní státy EU, aby zavedly podobnou daň, nejlépe přímo na úrovni EU. Francouzský ministr financí předpokládá, že daň přinese do státní kasy 500 milionů EUR ročně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář