www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

FreeSync funguje i na GeForce, ale je tu háček

FreeSync funguje i na GeForce, ale je tu háček
, , aktualita
Ne, peklo nezamrzlo a NVIDIA oficiálně nepovolila použít technologii FreeSync na kartách GeForce. Existuje ale k tomu cesta, kterou prozradil jistý bryf50 na Redditu. Funguje, ale rozhodně není bezproblémová a přímá. 
K oblíbeným
reklama
Zprovozněný FreeSync na kartách GeForce by mohl mnohým lidem ušetřit náklady při koupi nového monitoru. Jak známo, GeForce jsou určeny pro synchronizační technologii G-Sync, která na rozdíl od FreeSync od AMD vyžaduje, aby byl monitor vybaven dodatečným nákladným hardwarem. Tomu odpovídá i cena monitorů na trhu, kde se dají kousky s FreeSync běžně pořídit pod 3000 Kč, zatímco G-Sync je znak monitorů s cenou vysoko přes 10.000 Kč. Aby však nevznikla mýlka, takové monitory jsou samozřejmě celkově daleko lepší než modely s FreeSync za pár tisícovek. 
 
 
Minulý týden jsme přitom mohli na Redditu zaznamenat příspěvek od uživatele bryf50, který popsal zprovoznění FreeSync na GeForce GTX 1080 Ti s využitím karty Radeon Pro WX 4100. Toho se chytil server wccftech, který měl k dispozici potřebný hardware, mezi nějž patří také APU Ryzen, a to konkrétně model 2400G, ale už s kartou GTX 1070. Prostě a jednoduše jde o kombinaci APU generace Raven Ridge (popřípadě i něčeho jiného s podporou FreeSync) a GPU NVIDIA Pascal, samozřejmě s využitím monitoru podporujícího FreeSync. To je samo o sobě problém, jenž bude pro mnohé nepřekonatelný, však kombinovat APU od AMD se samostatnou GeForce v jedné sestavě nedává valný smysl, zvláště pokud má být hlavním benefitem roztodivně fungující FreeSync, ale pokud by to šlo s využitím přídavné (slabé a levné) grafické karty v systému, která by posloužila jen pro zajištění výstupu na monitor, nemuselo by to být tak hrozné.
 
V následujícím videu je názorně ukázáno, co si od takové kombinace můžeme slibovat. Někde to může dělat problémy, jako třeba v testu Unigine Valley, ale jinak toto řešení funguje. 
 
 
A o jaký "hack" jde? Uvozovky jsou namístě, protože to vskutku není nic složitého. Co bryf50 popsal, byl prostě výběr GPU, na němž se má renderovat obraz. Pokud máme monitor připojený k APU či kartě Radeon a v systému máme ještě GeForce, lze v některých hrách a aplikacích určit, že na GeForce se bude obraz vykreslovat, a přitom bude FreeSync fungovat. 
 
Toho se pak chytil survfate, který myšlenku rozvedl a využil právě APU a GTX 1060. Pomocí Nvidia Control Panel pak lze jednotlivé aplikace donutit, aby se vykreslovaly právě na GeForce. Použity byly ovladače NVIDIA verze 398.82 a AMD Adrenalin Edition 18.5.1. 
 
Uvidíme, jak dlouho bude tato berlička fungovat. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek2 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů