www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Fujitsu uvedlo svůj nejmenší počítač Esprimo G558

Fujitsu uvedlo svůj nejmenší počítač Esprimo G558
, , aktualita
Esprimo G558 se vyznačuje nízkými rozměry a objemem menším než jeden litr. Tento počítač tedy může umístit skoro kamkoliv, dokonce i na zadní stranu kompatibilního monitoru, a ke spojení využít jediný kabel USB Type-C.
K oblíbeným
reklama
Fujitsu se rozhodlo nabídnout solidní pracovní počítač v malém balení, takže zabírá minimum prostoru na stole a lze jej snadno přenášet. S rozměry 146,9 x 164,5 x 36 mm a objemem 0,86 litru se jedná o nejmenší desktopové PC v nabídce této značky, ve srovnání s běžnými modely typu microtower je dokonce o 96 % menší. Podle výrobce se Esprimo G558 vyznačuje také minimální spotřebou, tepelným výkonem i hlučností, takže jej může uživatel nainstalovat takřka kamkoliv. V kombinaci s kompatibilním monitorem Fujitsu P24-9 TE lze počítač připevnit přímo za stojan a k propojení použít kabel USB Type-C, který zprostředkovává napájení i přenos obrazu.
 
 
Esprimo G558 tedy můžeme považovat i za zajímavou alternativu k all-in-one PC. Na rozdíl od nich lze počítač upgradovat během celé životnosti monitoru. Trvanlivost počítače prodlužuje také možnost jeho snadného otevření a opravy hardwaru, případně upgradu paměti či úložiště. O pohon novinky od Fujitsu se stará osmá generace procesorů Intel Core, a to od čtyřjádra i3-8100T až po šestijádro i7-8700T. V nabídce se navíc objevuje také konfigurace s cenově dostupným dvoujádrem Pentium G5400T. K dispozici je rychlá operační paměť DDR4 2 666 MHz, podpora SSD disků M.2 PCI Express NVMe, několik portů USB, HDMI, DisplayPort, Ethernet a audio jack. K počítači je možné připojit až dva monitory zároveň.
 
 
Vzhledem k cílení na pracovní sféru nepřekvapí ani důraz na bezpečnostní funkce. Zmínit můžeme integrovaný kryptografický modul TPM (Trusted Platform Module), slot na zámek Kensington nebo volitelné řešení ochrany dat EraseDisk, které trvale odstraní data po skončení životnosti počítače. Připraven je operační systém Windows 10 Pro. Fujitsu Esprimo G558 bylo vyvinuto, otestováno i vyrobeno v německém Augsburgu, může se tedy pochlubit prestižní nálepkou „Made in Germany“, která je dnes na elektronice spíše vzácností. Malý počítač Esprimo G558 je v tuto chvíli dostupný na evropských trzích s cenou začínající na částce okolo 15 000 Kč. K dispozici jsou také montážní sady pro monitory z řad Fujitsu P a B.
 
Fujitsu zahájilo rovněž prodej počítačů Esprimo Q558 s obdobnou výbavou, ale volitelnou optickou mechanikou a integrovaným napájecím zdrojem.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD EPYC "Genoa": až 96 jader Zen 4 na LGA 6096 AMD EPYC "Genoa": až 96 jader Zen 4 na LGA 6096
Mimo jiné i superpočítač El Capitan s plánovaným výkonem 2 ExaFLOPS by měl být založen na procesorech AMD Genoa, které se nyní už rýsují s výbavou až 96 jader Zen 4. Chystá se tak AMD opět plošně zvyšovat počet jader svých CPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek