www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Funkce vyhledávání ve Windows 10 nefungovala a uživatelé žádají vysvětlení

Funkce vyhledávání ve Windows 10 nefungovala a uživatelé žádají vysvětlení
, , aktualita
Možná že jste v minulém týdnu také zaznamenali, že funkce vyhledávání v systému Windows 10 přestala fungovat a cokoliv jste zadali jako vyhledávací řetězec, odpověď byla vždy stejná - prázdné okno. 
K oblíbeným
reklama
Windows 10 tak přestaly vyhledávat pomocí lupy vedle tlačítka Start, což se ovšem netýkalo pouze výsledků z Internetu, ale i hledání lokálních souborů, aplikací, zkrátka všeho. Jde tak i o vhodnou funkci třeba pro spouštění aplikací, jejichž zástupce nemáme připraveny po ruce, což platí i pro hledání dokumentů, atp. Je tak pochopitelné, že tento výpadek zaznamenalo velké množství lidí a že se Microsoft snažil rychle reagovat a 5. února hlásil jistý problém se svými servery. Poté Microsoft uvedl, že v ten samý den byl problém "pro většinu uživatelů" odstraněn a v některých případech bude nutné restartovat systém či ručně ukončit procesy SearchUI.exe či SearchApp.exe. 
 
 
To ovšem vyvolalo logickou odezvu lidí, kteří se začali přirozeně ptát, proč je vůbec zapotřebí, aby Windows 10 i při lokálním vyhledávání potřebovaly vzdálené servery. A v návaznosti na to je nasnadě otázka, jaká data z vyhledávání tím sdílíme s Microsoftem a jak vůbec mohla taková klíčová součást systému selhat? 
 
Lidé také byli naštvaní poté, co se ozvali někteří s tím, že jim ani restart nepomohl a jejich systém stále není schopen vyhledávat. Následně se objevil otevřený dopis adresovaný Cheif Product Officerovi divize Microsoft Devices Group. Panos Panay v něm byl vyzván k tomu, aby poskytl více informací k tomu, jak jsou využívána data získaná telemetrií systému Windows 10. 
 
Susan "Patch Lady" Bradley ve svém dopisu píše, že rozhodně nestačí, aby Microsoft pouze zveřejňoval dokumenty o tom, jak bezpečné jsou jeho cloudové služby a jak se starají o soukromí zákazníků. Microsoft si musí vybudovat důvěru prostřednictvím svého vlastního jednání a není přijatelné, aby se opět stavěl do role "softwarového surovce". 
 
Je tak na Microsoftu, aby se nyní ozval s vysvětlením, proč i funkce lokálního vyhledávání spoléhá na servery a proč daný problém nebyl vyřešen naráz pro všechny. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Igor's Lab: NVIDIA Ampere v březnu ještě nečekejme Igor's Lab: NVIDIA Ampere v březnu ještě nečekejme
Nové informace šířící se o generaci Ampere přinášejí očekávání toho, co NVIDIA chce za měsíc představit na své GDC 2020. Optimisté očekávají Ampere a ti největší optimisté dokonce herní Ampere. A jak to vidí v Igorově laboratoři?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jaký bude "velký Radeon Navi"? Prý až 5120 jader a 2TB/s propustnost Jaký bude "velký Radeon Navi"? Prý až 5120 jader a 2TB/s propustnost
Fámy kolují nejen o očekávaných čipech NVIDIA Ampere, ale také kolem "velkých Navi", jak se označuje hi-end, který si má AMD připravovat pro letošní rok. Nové informace mají mít původ ve firmě SK Hynix.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
CD Projekt je 2. největší evropské herní studio, ovšem s velkým odstupem od 1. CD Projekt je 2. největší evropské herní studio, ovšem s velkým odstupem od 1.
Polské studio CD Projekt Red se může pochlubit pozici evropské dvojky mezi největšími herními studii. Může se těšit z velice dobrých prodejů titulu The Witcher 3: Wild Hunt a nadějného Cyberpunk 2077. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Mars je definitivně seismicky aktivní, InSight detekoval 174 záchvěvů Mars je definitivně seismicky aktivní, InSight detekoval 174 záchvěvů
Můžeme už říci, že díky InSight je možné potvrdit seismickou aktivitu planety Mars. Modul totiž během 10 měsíců detekoval 174 záchvěvů, přičemž NASA mluví také o vulkanické aktivitě této planety. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel ohlásil nové procesory Xeon Scalable 2. generace Intel ohlásil nové procesory Xeon Scalable 2. generace
Intel se rozhodl vypustit na trh novou dávku procesorů Xeon Scalable druhé generace, což představuje další 14nm modely vybavené osmi až dvacetiosmi jádry. Žádný z nich ale nepatří do nejvyšší řady Platinum.
Dnes, aktualita, Jan Vítek