www.svethardware.cz
>
>
>
>

G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech

G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
, , aktualita
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
K oblíbeným
reklama
Integrované grafiky 11. generace jsou bohužel dostupné pouze v mobilních čipech Intelu a vzhledem k brzkému nástupu další 14nm desktopové generace to bude ještě nějakou dobu platit. Jistou naději skýtají procesory Rocket Lake, což mají být sice stále ještě 14nm čipy, ale prý již s grafikami generace Xe, ale není jasné, kdy ty mohou dorazit na trh. 
 
 
Zatím tu tak máme mobilní 10nm Ice Lake s vylepšenou architekturou CPU i GPU a právě grafika se poprvé od generace Broadwell z roku 2014 citelně změnila a že už bylo na čase. Však už pátá generace mobilních Core využívala běžné iGPU s 24 EU na taktech kolem 1 GHz a donedávna jsme tu měli UHD 620 se stále stejnými 24 EU, jen možná na trošku vyšší frekvenci. 
 
 
Ostatně je to dobře vidět z této tabulky, která zahrnuje i Comet Lake, moderní mobilní GPU, ale stále na 14nm procesu s 24 EU v GT2 a ukazuje se i rozdíl napříč šesti generacemi, který zahrnuje toliko o 200 MHz vyšší strop taktu. Ice Lake už běžně nabízí iGPU se 64 EU na taktu až 1100 MHz, což se musí projevit prudkým zvýšením výkonu. Na co to ale bude stačit? 
 
 
 
 
 
Je bez debat, že Ice Lake nabízí mnohem výkonnější grafiku než stará Core a se stejným TDP na ně nestačí ani Ryzen 5 2500U. Nicméně na AAA hry to pochopitelně stačit nebude, takže myslet si můžeme spíše na starší tituly, anebo méně náročné eSports a podobné hry, které počítají se slabšími sestavami.
 
Potvrzuje se, že Intel učinil velký krok dopředu, který by nebýt problémům s 10nm procesem mohl přijít mnohem dříve. Nicméně potíže s výrobními procesy Intelu pokračují, ostatně nabídka 10nm procesorů je aktuálně velice omezená a otazníky visí také nad vývojem generace Xe
 
Zdroj: Techspot 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI
Společnost Adobe připravuje spoustu zajímavých funkcí pro své aplikace. Jednou z nich je i výměna oblohy (Sky Replacement) pomocí systémů umělé inteligence Adobe Sensei. Ta zajistí větší věrohodnost výsledku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD Navy Flounder: Radeon se 40 CU a 192bitovým rozhraním AMD Navy Flounder: Radeon se 40 CU a 192bitovým rozhraním
Jako Navy Flounder byl už dříve označen čip Navi 22, ale to není tak jednoznačné. Nyní se ale dozvídáme o tom, že Navy Flounder má být v podstatě nástupce Navi 10 s rovněž 40 jednotkami CU. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
NASA Artemis Plan: kterak na Měsíci přistane první žena a další muž NASA Artemis Plan: kterak na Měsíci přistane první žena a další muž
NASA představila Artemis Plan a konkrétně pak aktualizaci svého programu Artemis zahrnující také Fázi 1, čili plány pro přistání lidí na Měsíci. Mezi nimi už bude i první žena a cílem je rok 2024.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
YouTube vrací lidské kurátory, AI se moc neosvědčila YouTube vrací lidské kurátory, AI se moc neosvědčila
Server YouTube ve zvýšené míře nasadil systémy umělé inteligence, které měly za úkol odstraňovat nenávistný a jinak závadný obsah. Nyní ale couvá a vrací lidské kurátory kvůli vysoké chybovosti AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
GeForce RTX 3080 má 19Gb/s paměti, proč ale nejsou ještě rychlejší? GeForce RTX 3080 má 19Gb/s paměti, proč ale nejsou ještě rychlejší?
Igor Wallossek z Igor's Lab se věnuje otázce výběru pamětí pro nové grafické karty GeForce RTX, a to nejen modelu 3080, ale také 3090. Ty se v tomto ohledu totiž moc neliší a hlavní otázka je, proč tu jsou 19Gb/s paměti, kdy v nabídce jsou i 21Gb/s. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře