www.svethardware.cz
>
>
>
>

G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech

G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
, , aktualita
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
K oblíbeným
reklama
Integrované grafiky 11. generace jsou bohužel dostupné pouze v mobilních čipech Intelu a vzhledem k brzkému nástupu další 14nm desktopové generace to bude ještě nějakou dobu platit. Jistou naději skýtají procesory Rocket Lake, což mají být sice stále ještě 14nm čipy, ale prý již s grafikami generace Xe, ale není jasné, kdy ty mohou dorazit na trh. 
 
 
Zatím tu tak máme mobilní 10nm Ice Lake s vylepšenou architekturou CPU i GPU a právě grafika se poprvé od generace Broadwell z roku 2014 citelně změnila a že už bylo na čase. Však už pátá generace mobilních Core využívala běžné iGPU s 24 EU na taktech kolem 1 GHz a donedávna jsme tu měli UHD 620 se stále stejnými 24 EU, jen možná na trošku vyšší frekvenci. 
 
 
Ostatně je to dobře vidět z této tabulky, která zahrnuje i Comet Lake, moderní mobilní GPU, ale stále na 14nm procesu s 24 EU v GT2 a ukazuje se i rozdíl napříč šesti generacemi, který zahrnuje toliko o 200 MHz vyšší strop taktu. Ice Lake už běžně nabízí iGPU se 64 EU na taktu až 1100 MHz, což se musí projevit prudkým zvýšením výkonu. Na co to ale bude stačit? 
 
 
 
 
 
Je bez debat, že Ice Lake nabízí mnohem výkonnější grafiku než stará Core a se stejným TDP na ně nestačí ani Ryzen 5 2500U. Nicméně na AAA hry to pochopitelně stačit nebude, takže myslet si můžeme spíše na starší tituly, anebo méně náročné eSports a podobné hry, které počítají se slabšími sestavami.
 
Potvrzuje se, že Intel učinil velký krok dopředu, který by nebýt problémům s 10nm procesem mohl přijít mnohem dříve. Nicméně potíže s výrobními procesy Intelu pokračují, ostatně nabídka 10nm procesorů je aktuálně velice omezená a otazníky visí také nad vývojem generace Xe
 
Zdroj: Techspot 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek