www.svethardware.cz
>
>
>

Gabe Newell prozradil víc o vyvíjených neurorozhraních pro hry

Gabe Newell prozradil víc o vyvíjených neurorozhraních pro hry
, , aktualita
Gabe Newell z Valve se netají svými snahami o vyvinutí nových typů počítačových rozhraní, které by využily přímé napojení na mozek. O tom se bavil i v nedávném interview s novozélandskými 1-News.
K oblíbeným
reklama
Gabe Newell je tak evidentně stále na Novém Zélandu, kde se ocitl na samotném počátku pandemie, když tam v loňském březnu přicestoval ze Seattlu. Mluvil opět o tématu Brain Computer Interface (BCI), čili o vývoji rozhraní mezi počítačem a mozkem, a to se zaměřením na hry. 
 
 
My již dobře víme, že společnost Valve taková rozhraní vyvíjí, podobně jako Muskův Neuralink, přičemž Newell se nechce zastavit jen u her. Přiznává, že dnes nám takové rozhraní může připadat jako čisté sci-fi, ovšem dle něj by byla velká chyba ignorovat možnosti, které se nám tu nabízejí. 
 
Valve aktuálně pracuje na BCI headsetech založených na OpenBCI, přičemž aktuálně jde konkrétně o tvorbu softwaru, který umožní snadněji interpretovat mozkové signály, na čemž budou moci stavět další vývojáři. Nejde přitom jen o možnost ovládání herní postavy či hry celkově. BCI headset může také detekovat to, že hráč se začíná nudit a cítí, že hra není dostatečně obtížná (nebo naopak), na což pak může software reagovat. Newell chce ale jít ještě dále a pomocí BCI v našem mozku tvořit světy na hranici naší představivosti, oproti nimž bude reálný svět "plochý, bezbarvý a rozmazaný". 
 
Mike Ambinder z Valve využívá OpenBCI Ultracortex BCI Array při hraní hry
 
Stále to ale vypadá tak, že Valve zatím ještě zkoumá možnosti a cesty, jak využít nabízející se technologie, a Newell spíše tak jen z filosofického hlediska uvažuje o tom, že taková zařízení budou muset mít rovněž robustní zabezpečení proti zneužití a napadnutí zvenčí. Komerčních BCI produktů od Valve se tak brzy nedočkáme, ostatně celá tato oblast se aktuálně prudce vyvíjí, což znamená, že případný produkt by už před svým vypuštěním na trh byl dávno překonaný. 
 
Zdroj: 1-News 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Starship SN10 zvládl přistání, poté ovšem přesto explodoval Starship SN10 zvládl přistání, poté ovšem přesto explodoval
Prototyp Starship SN10 konečně zvládl to, co se jeho předchůdcům nepovedlo. Dokázal přistát ve vzpřímené poloze, ovšem přistání to bylo přesto poněkud tvrdé a s plameny na jedné straně lodi. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD FidelityFX Super Resolution: kdy přijde odpověď na DLSS 2.0? AMD FidelityFX Super Resolution: kdy přijde odpověď na DLSS 2.0?
Společnost AMD je zřetelně pozadu oproti NVIDII, pokud jde o využití ray tracingu a AI upscalingu, což je v dnešní době v podstatě nerozlučná dvojka. Příslušný hardware je sice tu, ale čeká se na jeho využití. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mars Perseverance využívá procesor z původního iMacu, stejně jako Curiosity Mars Perseverance využívá procesor z původního iMacu, stejně jako Curiosity
Pochopitelně nejde přímo o ten samý procesor, jaký byl skutečně montován do původních počítačů iMac G3, ikonických All-in-One modelů s CRT obrazovkou z přelomu tisíciletí. Jde o RAD750. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Samsung má problémy s opětovným spuštěním své továrny v Texasu Samsung má problémy s opětovným spuštěním své továrny v Texasu
Nucená odstávka továren pro výrobu čipů v Texasu mohla jen těžko přijít v horší dobu. Svůj provoz musela zastavit i továrna Samsungu v Austinu, s jejímž opětovným rozjetím má firma ale problémy. A to nevěští nic dobrého. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Lenovu uniklo info o procesorech Ryzen Pro 5650U a Pro 5850U Lenovu uniklo info o procesorech Ryzen Pro 5650U a Pro 5850U
V technických údajích nových notebooků Lenovo ThinkPad P14s se objevily nové procesory AMD Ryzen Pro, konkrétně modely 5 Pro 5650U a 7 Pro 5850U. Díky tomu nyní známe technické údaje nových čipů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala