www.svethardware.cz
>
>
>

Game Boosting směřuje v Jižní Koreji k zákazu

Game Boosting směřuje v Jižní Koreji k zákazu
, , aktualita
Situace v herním světě se nedostala pouze do bodu, kdy někteří jsou ochotni si najmout lidi, kteří jim pomohou, nebo rovnou zajistí vyšší postavení v multiplayerových hrách. Nyní se dokonce v Jižní Koreji uvažuje i o tom, že to bude postaveno mimo zákon.
K oblíbeným
reklama
Multiplayerové hry jako World of Tanks, PUBG nebo Fortnite s sebou přinesly fenomén, který mnozí lidé včetně mé maličkosti asi jen tak nepochopí. Jde o to, co se skrývá za termínem Game Boosting. To znamená, že si někdo zaplatí společnost zkušenějších hráčů, díky jejich týmové snaze pak v dané hře postupuje daleko rychleji než se skupinou na stejné úrovni. Popřípadě může svůj účet rovnou půjčit někomu zkušenějšímu, aby za něj hrál a postavu dokázal vytáhnout na vyšší úroveň ješt rychleji. 
 
 
Dá se pochopit, že takové praktiky půjdou proti srsti poctivým hráčům, ale dalo by se předpokládat, že ti rozumní by nad tím mávli rukou, začali hrát něco jiného, nebo nanejvýš po autorech žádali nějaký systém, kterým by se to dařilo omezit, i když opravdu těžko říci jak. Stejně tak lze těžko pochopit, jak vůbec může někomu pomoci to, že si zaplatí vyšší úroveň, když je pak ve hře stavěn proti hráčům, kteří jsou mnohem zkušenější. Nejspíše to zahrnuje sociální sítě a tahání si trička.
 
No a pak tu máme Jihokorejce, kteří mají evidentně zcela jiné starosti než Severokorejci. Zvláště mladší generace berou počítačové hry opravdu velice vážně, a to až tak, že Game Boosting směřuje k zákazu na legislativní úrovni, přičemž důsledky takového jednání mohou zahrnovat až dva roky ve vězení a pokutu 20 milionů wonů (cca 400.000 Kč).
 
Navíc nejde o nic, co by se objevilo nyní jako nápad ze školních lavic propagovaný na sociálních sítích. Jde o pozměňovací návrh pro zákon týkající se právě her a s nimi spojeného byznysu, který byl poprvé představen letos v létě a už prošel příslušnou komisí (National Assembly Legislation Review Committee), takže je o krok blíže k tomu, aby vstoupil v platnost. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace
Pokud jde o modifikace nadšených fanoušků her, titul Zaklínač 3 na tom nikdy nebyl tak, jako třeba Skyrim ze série The Elder Scrolls. Modifikace to tak byly spíše kosmetické, ale nyní se otevírá úplně nová cesta. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy
Vypadá to, že Tesla se s konečnou platností zbaví hardwaru firmy NVIDIA pro své AI systémy pro řízení vozů. Mluvilo se o tom už minulý rok a nyní tu máme informace o čipu Tesla FSD, který má nabídnout 21násobek výkonu NVIDIA DGX. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů
Už dříve jsme se mohli dozvědět o misi Discovery, která se týká asteroidu 16 Psyche, což by mohlo být ve skutečnosti jádro protoplanety. Jde o asteroid typu M, který je tak i potenciálním zdrojem surovin v hodnotě kvadrilionů dolarů.
Dnes, aktualita, Jan Vítek