www.svethardware.cz
>
>
>

Game Boosting směřuje v Jižní Koreji k zákazu

Game Boosting směřuje v Jižní Koreji k zákazu
, , aktualita
Situace v herním světě se nedostala pouze do bodu, kdy někteří jsou ochotni si najmout lidi, kteří jim pomohou, nebo rovnou zajistí vyšší postavení v multiplayerových hrách. Nyní se dokonce v Jižní Koreji uvažuje i o tom, že to bude postaveno mimo zákon.
reklama
Multiplayerové hry jako World of Tanks, PUBG nebo Fortnite s sebou přinesly fenomén, který mnozí lidé včetně mé maličkosti asi jen tak nepochopí. Jde o to, co se skrývá za termínem Game Boosting. To znamená, že si někdo zaplatí společnost zkušenějších hráčů, díky jejich týmové snaze pak v dané hře postupuje daleko rychleji než se skupinou na stejné úrovni. Popřípadě může svůj účet rovnou půjčit někomu zkušenějšímu, aby za něj hrál a postavu dokázal vytáhnout na vyšší úroveň ješt rychleji. 
 
 
Dá se pochopit, že takové praktiky půjdou proti srsti poctivým hráčům, ale dalo by se předpokládat, že ti rozumní by nad tím mávli rukou, začali hrát něco jiného, nebo nanejvýš po autorech žádali nějaký systém, kterým by se to dařilo omezit, i když opravdu těžko říci jak. Stejně tak lze těžko pochopit, jak vůbec může někomu pomoci to, že si zaplatí vyšší úroveň, když je pak ve hře stavěn proti hráčům, kteří jsou mnohem zkušenější. Nejspíše to zahrnuje sociální sítě a tahání si trička.
 
No a pak tu máme Jihokorejce, kteří mají evidentně zcela jiné starosti než Severokorejci. Zvláště mladší generace berou počítačové hry opravdu velice vážně, a to až tak, že Game Boosting směřuje k zákazu na legislativní úrovni, přičemž důsledky takového jednání mohou zahrnovat až dva roky ve vězení a pokutu 20 milionů wonů (cca 400.000 Kč).
 
Navíc nejde o nic, co by se objevilo nyní jako nápad ze školních lavic propagovaný na sociálních sítích. Jde o pozměňovací návrh pro zákon týkající se právě her a s nimi spojeného byznysu, který byl poprvé představen letos v létě a už prošel příslušnou komisí (National Assembly Legislation Review Committee), takže je o krok blíže k tomu, aby vstoupil v platnost. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních monitorů se zdvojnásobily, dominují zahnuté modely Prodeje herních monitorů se zdvojnásobily, dominují zahnuté modely
Podle prognóz analytiků se letos prodá celosvětově dvakrát více herních monitorů s vysokou obnovovací frekvencí než vloni. Trhu přitom stále dominují taiwanské značky. A výrazně roste zájem o zahnuté monitory.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ BL2480T: monitor i pro uživatele s poruchou barvocitu BenQ BL2480T: monitor i pro uživatele s poruchou barvocitu
BenQ uvádí svůj první monitor s režimem Color Weakness, který ocení uživatelé s poruchou vnímání některých barev. Jinak se jedná o běžný kancelářský monitor s 24" úhlopříčkou a důrazem na vysoký komfort při práci.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Eizo FlexScan EV2457: pro komfortní práci na více monitorech Eizo FlexScan EV2457: pro komfortní práci na více monitorech
Nový monitor Eizo FlexScan EV2457 je určen pro pohodlnou kancelářskou práci, proto je připraven ke snadnému spojení více monitorů zároveň pomocí několika kabelů. To i díky tenkým bočním rámečkům.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft zveřejnil strategii testů aktualizací Windows 10 Microsoft zveřejnil strategii testů aktualizací Windows 10
I když se to mnohdy nezdá, Microsoft testuje aktualizace svých Windows 10 dříve, než je vypustí do světa. Nyní na svém blogu zveřejnil složitou strukturu testovacích procesů a my se jen můžeme divit, proč to nefunguje.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
YouTube za 3 měsíce smazal 58 milionů videí a 1,7 milionu kanálů YouTube za 3 měsíce smazal 58 milionů videí a 1,7 milionu kanálů
YouTube neustále pročišťuje svůj systém od závadného obsahu a jen za poslední čtvrtletí takto zmizelo skoro 1,7 milionů kanálů. K tomu bylo z různých důvodů smazáno okolo 58 milionů videí a stovky milionů komentářů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů