www.svethardware.cz
>
>
>

Game Boosting směřuje v Jižní Koreji k zákazu

Game Boosting směřuje v Jižní Koreji k zákazu
, , aktualita
Situace v herním světě se nedostala pouze do bodu, kdy někteří jsou ochotni si najmout lidi, kteří jim pomohou, nebo rovnou zajistí vyšší postavení v multiplayerových hrách. Nyní se dokonce v Jižní Koreji uvažuje i o tom, že to bude postaveno mimo zákon.
K oblíbeným
reklama
Multiplayerové hry jako World of Tanks, PUBG nebo Fortnite s sebou přinesly fenomén, který mnozí lidé včetně mé maličkosti asi jen tak nepochopí. Jde o to, co se skrývá za termínem Game Boosting. To znamená, že si někdo zaplatí společnost zkušenějších hráčů, díky jejich týmové snaze pak v dané hře postupuje daleko rychleji než se skupinou na stejné úrovni. Popřípadě může svůj účet rovnou půjčit někomu zkušenějšímu, aby za něj hrál a postavu dokázal vytáhnout na vyšší úroveň ješt rychleji. 
 
 
Dá se pochopit, že takové praktiky půjdou proti srsti poctivým hráčům, ale dalo by se předpokládat, že ti rozumní by nad tím mávli rukou, začali hrát něco jiného, nebo nanejvýš po autorech žádali nějaký systém, kterým by se to dařilo omezit, i když opravdu těžko říci jak. Stejně tak lze těžko pochopit, jak vůbec může někomu pomoci to, že si zaplatí vyšší úroveň, když je pak ve hře stavěn proti hráčům, kteří jsou mnohem zkušenější. Nejspíše to zahrnuje sociální sítě a tahání si trička.
 
No a pak tu máme Jihokorejce, kteří mají evidentně zcela jiné starosti než Severokorejci. Zvláště mladší generace berou počítačové hry opravdu velice vážně, a to až tak, že Game Boosting směřuje k zákazu na legislativní úrovni, přičemž důsledky takového jednání mohou zahrnovat až dva roky ve vězení a pokutu 20 milionů wonů (cca 400.000 Kč).
 
Navíc nejde o nic, co by se objevilo nyní jako nápad ze školních lavic propagovaný na sociálních sítích. Jde o pozměňovací návrh pro zákon týkající se právě her a s nimi spojeného byznysu, který byl poprvé představen letos v létě a už prošel příslušnou komisí (National Assembly Legislation Review Committee), takže je o krok blíže k tomu, aby vstoupil v platnost. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vůbec poprvé byla detekována kolize mezi neutronovou hvězdou a černou dírou Vůbec poprvé byla detekována kolize mezi neutronovou hvězdou a černou dírou
Neutronová hvězda je velice hustý objekt, ovšem z černou dírou se v tomto ohledu nemůže rovnat. Nicméně pokud se takové dva objekty srazí, společně vyvolají i šíření takových gravitačních vln, jaké byly nyní vůbec poprvé zachyceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA přináší speciální ovladače GeForce 436.02 Gamescom NVIDIA přináší speciální ovladače GeForce 436.02 Gamescom
NVIDIA zařadila do nabídky GeForce 436.02 Gamescom Special Graphics Drivers, ostatně sama má na Gamescomu v Kolíně silné zastoupení. Těšit se můžeme na optimalizace, nevyhlazované škálování obrazu a další novinky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus
Chystá se další kryptoměna, jako by jich zatím nebylo málo. Novinku bude mít na svědomí kryptoměnová burza Binance, která chce v tomto případě vytvořit stablecoin. Zatím nese název Project Venus a bojovat bude i proti Facebooku a jeho Libře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Corsair nabízí bezdrátovou herní klávesnici K57 RGB Corsair nabízí bezdrátovou herní klávesnici K57 RGB
Corsair si pro návštěvníky Gamescomu připravil představení klávesnice K57 RGB Wireless Gaming Keyboard, která je první vybavená rozhraním Slipstream Wireless a RGB LED Capellix. Co to znamená?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC
Společnost Western Digital si připravila novou produktovou řadu WD_BLACK, která se skládá z externích pevných disků i SSD určených pro počítače PC i herní konzole. Vybaveny jsou rychlým rozhraním a zaujmout chtějí i svým designem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář