www.svethardware.cz
>
>
>

Game Boosting směřuje v Jižní Koreji k zákazu

Game Boosting směřuje v Jižní Koreji k zákazu
, , aktualita
Situace v herním světě se nedostala pouze do bodu, kdy někteří jsou ochotni si najmout lidi, kteří jim pomohou, nebo rovnou zajistí vyšší postavení v multiplayerových hrách. Nyní se dokonce v Jižní Koreji uvažuje i o tom, že to bude postaveno mimo zákon.
reklama
Multiplayerové hry jako World of Tanks, PUBG nebo Fortnite s sebou přinesly fenomén, který mnozí lidé včetně mé maličkosti asi jen tak nepochopí. Jde o to, co se skrývá za termínem Game Boosting. To znamená, že si někdo zaplatí společnost zkušenějších hráčů, díky jejich týmové snaze pak v dané hře postupuje daleko rychleji než se skupinou na stejné úrovni. Popřípadě může svůj účet rovnou půjčit někomu zkušenějšímu, aby za něj hrál a postavu dokázal vytáhnout na vyšší úroveň ješt rychleji. 
 
 
Dá se pochopit, že takové praktiky půjdou proti srsti poctivým hráčům, ale dalo by se předpokládat, že ti rozumní by nad tím mávli rukou, začali hrát něco jiného, nebo nanejvýš po autorech žádali nějaký systém, kterým by se to dařilo omezit, i když opravdu těžko říci jak. Stejně tak lze těžko pochopit, jak vůbec může někomu pomoci to, že si zaplatí vyšší úroveň, když je pak ve hře stavěn proti hráčům, kteří jsou mnohem zkušenější. Nejspíše to zahrnuje sociální sítě a tahání si trička.
 
No a pak tu máme Jihokorejce, kteří mají evidentně zcela jiné starosti než Severokorejci. Zvláště mladší generace berou počítačové hry opravdu velice vážně, a to až tak, že Game Boosting směřuje k zákazu na legislativní úrovni, přičemž důsledky takového jednání mohou zahrnovat až dva roky ve vězení a pokutu 20 milionů wonů (cca 400.000 Kč).
 
Navíc nejde o nic, co by se objevilo nyní jako nápad ze školních lavic propagovaný na sociálních sítích. Jde o pozměňovací návrh pro zákon týkající se právě her a s nimi spojeného byznysu, který byl poprvé představen letos v létě a už prošel příslušnou komisí (National Assembly Legislation Review Committee), takže je o krok blíže k tomu, aby vstoupil v platnost. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google+ skončí už v dubnu, našla se další díra Google+ skončí už v dubnu, našla se další díra
Před dvěma měsíci Google oznámil, že ukončí provoz sociální sítě Google+. Našla se však další bezpečnostní díra a společnost se rozhodla, že tuto síť odstaví ještě rychleji, a to už v dubnu 2019.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru
Uvedení nové Tesly Roadster se pomaličku blíží. Sice to ještě nějakou dobu potrvá, nicméně automobilka prezentovala video demonstrující drtivou akceleraci vozu, kdy je na 96 km/h za pouhých 1,9 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nová generace atomových hodin může pomoci najít temnou hmotu Nová generace atomových hodin může pomoci najít temnou hmotu
Hon na temnou hmotu probíhá už pěknou řádku desetiletí, což je dlouho na to, že ta má tvořit většinu hmoty ve známém vesmíru. S jejím nalezením, respektive spíše detekováním by ale mohly pomoci nové typy atomových hodin. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel ještě více navýšil kapitálové výdaje pro tento rok Intel ještě více navýšil kapitálové výdaje pro tento rok
Intel už jednou letos navýšil své kapitálové výdaje pro rok 2018, a to o plnou miliardu dolarů. Nyní se odhodlal kvůli svým problémům s uspokojením poptávky po 14nm čipech investovat další peníze. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jak uchovat energii? MIT navrhuje "slunce v krabici" Jak uchovat energii? MIT navrhuje "slunce v krabici"
Slunce v krabici je pouze přezdívka pro zařízení s označením Thermal Energy Grid Storage-Multi-Junction Photovoltaics, čili TEGS-MPV. Dle MIT by mohlo lépe než jiné způsoby posloužit pro uložení energie.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře