Gearbox obhajuje obchod Epic, pro Borderlands 3 je prý ten nejlepší

Gearbox obhajuje obchod Epic, pro Borderlands 3 je prý ten nejlepší
, , aktualita
Obchodu Epic je vyčítáno, že nenabízí v podstatě nic jiného než prodej her. Není tu možnost hrát offline, žádné diskuse, hodnocení zákazníků, cloudové ukládání pozic, prostě nic. I tak to má být dle Gearbox ta nejlepší platforma pro Borderlands 3. Proč? 
K oblíbeným
reklama
Borderlands 3 je další exkluzivita pro Epic Games Store a Gearbox nyní říkají, že pro jejich hru to byla ta nejlepší volba, takže se můžeme podívat na to, jakými argumenty to mohou podpořit. Je třeba poznamenat, že dané rozhodnutí umístit Borderlands 3 jen do obchodu Epic učinil vydavatel, čili 2K Games. Nicméně Randy Pitchford, CEO Gearboxu, toto rozhodnutí podporuje. 
 
 
Pitchford mluví za celý průmysl, když o Epic Games Store tvrdí, že je schopen změnit svět PC her, a to prostě tak, že odstraní monopol v podobě Steamu. A jistě nejde o proces, který půjde snadno, rychle a ke spokojenosti všech. Vypadá to také, že lidi z herních studií také o záměrech firmy Epic vědí něco, co se na veřejnost zatím nedostalo. 
 
Pro nás to bylo zabaleno tak, že sám Pitchford sází na to, že Epic si toho chystá mnohem více, než co prozradil v rámci oficiální roadmap. Nicméně to také neznamená, že Epic ve svém obchodu chtějí mít vše, co má na Steamu i Valve a naopak mohou být představeny funkce, které zase nenajdeme na Steamu. 
 
Dále si musíme uvědomit, že titul Borderlands 3 přijde na trh až v září a v tu dobu by už měl obchod firmy Epic vypadat jinak. Ostatně to je už v horizontu 4 až 6 měsíců a když se podíváme do roadmap, obchod by už měl podporovat více měn i způsobu platby, cloudové ukládání pozic, herní modifikace, uživatelské recenze, videa, atd.
 
Pitchford dále věří, že vzhledem k očekávané popularitě Borderlands 3 bude mít Epic o to větší motivaci svůj obchod posílit, aby byl připraven. Dokonce svůj titul přirovnal k tomu, když na Steam dorazil Half-Life 2, takže dle něj možná půjde o takovou hru, která do Epic Games Store přinese opravdu masy lidí. A i kdyby to tak úplně nevyšlo, exkluzivita v tomto případě nebude trvat rok, ale šest měsíců. 
 
 
Zákazníci by také měli být spíše rádi za to, že firma Epic přinesla pro Valve vážnou konkurenci, což může být pro ně jen dobře. Obchody jako Origin nebo U-Play přitom takovou konkurenci zajistit nemohou, s čímž se dá souhlasit, protože jde prostě o firemní platformy pro prodej her daných studií a ne o všeobecné obchody. 
 
Za pár let se dle Pitchforda ohlédneme a uvidíme rok 2019 jako dobu, v níž se vytratil monopol Steamu na digitální prodej PC her. Jeho tvrzení o Epic Store jako tom nejlepším pro Borderlands 3 tak můžeme vidět především z hlediska nastartování jiného směru vývoje, který bude lepší pro vývojáře i hráče. 
 
Zdroj: KitGuru 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková