Gearbox obhajuje obchod Epic, pro Borderlands 3 je prý ten nejlepší

Gearbox obhajuje obchod Epic, pro Borderlands 3 je prý ten nejlepší
, , aktualita
Obchodu Epic je vyčítáno, že nenabízí v podstatě nic jiného než prodej her. Není tu možnost hrát offline, žádné diskuse, hodnocení zákazníků, cloudové ukládání pozic, prostě nic. I tak to má být dle Gearbox ta nejlepší platforma pro Borderlands 3. Proč? 
K oblíbeným
reklama
Borderlands 3 je další exkluzivita pro Epic Games Store a Gearbox nyní říkají, že pro jejich hru to byla ta nejlepší volba, takže se můžeme podívat na to, jakými argumenty to mohou podpořit. Je třeba poznamenat, že dané rozhodnutí umístit Borderlands 3 jen do obchodu Epic učinil vydavatel, čili 2K Games. Nicméně Randy Pitchford, CEO Gearboxu, toto rozhodnutí podporuje. 
 
 
Pitchford mluví za celý průmysl, když o Epic Games Store tvrdí, že je schopen změnit svět PC her, a to prostě tak, že odstraní monopol v podobě Steamu. A jistě nejde o proces, který půjde snadno, rychle a ke spokojenosti všech. Vypadá to také, že lidi z herních studií také o záměrech firmy Epic vědí něco, co se na veřejnost zatím nedostalo. 
 
Pro nás to bylo zabaleno tak, že sám Pitchford sází na to, že Epic si toho chystá mnohem více, než co prozradil v rámci oficiální roadmap. Nicméně to také neznamená, že Epic ve svém obchodu chtějí mít vše, co má na Steamu i Valve a naopak mohou být představeny funkce, které zase nenajdeme na Steamu. 
 
Dále si musíme uvědomit, že titul Borderlands 3 přijde na trh až v září a v tu dobu by už měl obchod firmy Epic vypadat jinak. Ostatně to je už v horizontu 4 až 6 měsíců a když se podíváme do roadmap, obchod by už měl podporovat více měn i způsobu platby, cloudové ukládání pozic, herní modifikace, uživatelské recenze, videa, atd.
 
Pitchford dále věří, že vzhledem k očekávané popularitě Borderlands 3 bude mít Epic o to větší motivaci svůj obchod posílit, aby byl připraven. Dokonce svůj titul přirovnal k tomu, když na Steam dorazil Half-Life 2, takže dle něj možná půjde o takovou hru, která do Epic Games Store přinese opravdu masy lidí. A i kdyby to tak úplně nevyšlo, exkluzivita v tomto případě nebude trvat rok, ale šest měsíců. 
 
 
Zákazníci by také měli být spíše rádi za to, že firma Epic přinesla pro Valve vážnou konkurenci, což může být pro ně jen dobře. Obchody jako Origin nebo U-Play přitom takovou konkurenci zajistit nemohou, s čímž se dá souhlasit, protože jde prostě o firemní platformy pro prodej her daných studií a ne o všeobecné obchody. 
 
Za pár let se dle Pitchforda ohlédneme a uvidíme rok 2019 jako dobu, v níž se vytratil monopol Steamu na digitální prodej PC her. Jeho tvrzení o Epic Store jako tom nejlepším pro Borderlands 3 tak můžeme vidět především z hlediska nastartování jiného směru vývoje, který bude lepší pro vývojáře i hráče. 
 
Zdroj: KitGuru 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020 NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020
Stejně tak, jak před pěti desítkami let přinesli Američané kousky Měsíce zpět na Zem, hodlají totéž provést s horninami z Marsu. Podíl na projektu by měla mít už nyní připravovaná mise Mars 2020.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta? Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta?
Sonda Juno americké NASA odhalila další tajemství Jupiteru, a to konkrétně to, že nemá ostře ohraničený povrch jádra. To přineslo teorie spekulující o tom, jak k němu tato planeta mohla přijít. Máme tu tak další teorii o srážce v mladé Sluneční soustavě.
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře