www.svethardware.cz
>
>
>
>

Gears 5 přijdou 10. září, máme tu požadavky na hardware

Gears 5 přijdou 10. září, máme tu požadavky na hardware
, , aktualita
Titul Gears 5 od The Coalition si najde cestu na trh již v úterý 10. září jako další hra, která má mimo jiné školákům zpříjemnit vstup do nového roku. My se nyní dozvídáme informace o tom, jaký hardware si máme připravit. 
K oblíbeným
reklama
Zmiňuje se o tom konkrétně společnost AMD, která včera takto připomněla i hry Borderlands 3 a Ghost Recon Breakpoint. Nyní tu máme Gears 5 a i v tomto případě na vývoji společnost AMD spolupracovala, a tak může mluvit o tom, jaké její vlastní technologie hra podporuje.  
 
 
AMD uvádí, že hra Gears 5 je od základu postavena pro PC, díky čemuž má také rozsáhlé možnosti pro nastavení a ladění. Ať ale máme k dispozici cokoliv, budeme potřebovat nejnovější verzi systému v podobě Windows 10 May 2019 Update a dále to bude v každém případě 8 GB RAM a 80 GB na disku. 
 
 
Dále tu máme už připraveny tři sady specifikací, a to vždy pro AMD a NVIDII v podobě minimálních, doporučených a ideálních. Pro základní provoz nám bude stačit karta úrovně Radeon RX 560 či GeForce GTX 1050 se 2 GB paměti plus starší procesor. Doporučená sestava vypadá poněkud podivně. Jednak tu máme GTX 970 nebo GTX 1660 Ti, což by ještě šlo, ale proč dává AMD na stejnou úroveň karty Radeon RX 570 a RX 5700, to není zrovna jasné. 
 
V případě ideálních specifikací je tu dle očekávání Radeon VII a vedle něj GeForce RTX 2080. A zde je zase jiná podivná věc. I když AMD nepotvrdilo, že Radeony VII přestalo vyrábět, tyto karty prostě zmizely z trhu, což neznamená, že jen nejsou dostupné, ale že už je většina obchodů ani nenabízí. V takovém případě působí trošku podivně dávat takové karty mezi doporučený hardware.
 
 
AMD dále udává, že hra Gears 5 je optimalizovaná pro DirectX 12 a karty Radeon a nejnovější architekturu RDNA. Počítá se tak s asynchronním zpracováním grafiky, technologií Fidelity FX a samozřejmě i FreeSync. 
 
Gears 5 budou k dispozici na Windows Store i na Steamu a dále pro Xbox One (podpora Crossplay a Crossbuy - to ovšem pouze na Windows Store). Plánuje se také předběžný přístup od 5. září. Hra přijde nejdříve s 11 dostupnými mapami s tím, že později dorazí další, ale ne v rámci placených přídavků. 
 
Zdroj: Gears 5


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Včera, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Včera, aktualita, Milan Šurkala