www.svethardware.cz
>
>
>
>

Gears 5 přijdou 10. září, máme tu požadavky na hardware

Gears 5 přijdou 10. září, máme tu požadavky na hardware
, , aktualita
Titul Gears 5 od The Coalition si najde cestu na trh již v úterý 10. září jako další hra, která má mimo jiné školákům zpříjemnit vstup do nového roku. My se nyní dozvídáme informace o tom, jaký hardware si máme připravit. 
K oblíbeným
reklama
Zmiňuje se o tom konkrétně společnost AMD, která včera takto připomněla i hry Borderlands 3 a Ghost Recon Breakpoint. Nyní tu máme Gears 5 a i v tomto případě na vývoji společnost AMD spolupracovala, a tak může mluvit o tom, jaké její vlastní technologie hra podporuje.  
 
 
AMD uvádí, že hra Gears 5 je od základu postavena pro PC, díky čemuž má také rozsáhlé možnosti pro nastavení a ladění. Ať ale máme k dispozici cokoliv, budeme potřebovat nejnovější verzi systému v podobě Windows 10 May 2019 Update a dále to bude v každém případě 8 GB RAM a 80 GB na disku. 
 
 
Dále tu máme už připraveny tři sady specifikací, a to vždy pro AMD a NVIDII v podobě minimálních, doporučených a ideálních. Pro základní provoz nám bude stačit karta úrovně Radeon RX 560 či GeForce GTX 1050 se 2 GB paměti plus starší procesor. Doporučená sestava vypadá poněkud podivně. Jednak tu máme GTX 970 nebo GTX 1660 Ti, což by ještě šlo, ale proč dává AMD na stejnou úroveň karty Radeon RX 570 a RX 5700, to není zrovna jasné. 
 
V případě ideálních specifikací je tu dle očekávání Radeon VII a vedle něj GeForce RTX 2080. A zde je zase jiná podivná věc. I když AMD nepotvrdilo, že Radeony VII přestalo vyrábět, tyto karty prostě zmizely z trhu, což neznamená, že jen nejsou dostupné, ale že už je většina obchodů ani nenabízí. V takovém případě působí trošku podivně dávat takové karty mezi doporučený hardware.
 
 
AMD dále udává, že hra Gears 5 je optimalizovaná pro DirectX 12 a karty Radeon a nejnovější architekturu RDNA. Počítá se tak s asynchronním zpracováním grafiky, technologií Fidelity FX a samozřejmě i FreeSync. 
 
Gears 5 budou k dispozici na Windows Store i na Steamu a dále pro Xbox One (podpora Crossplay a Crossbuy - to ovšem pouze na Windows Store). Plánuje se také předběžný přístup od 5. září. Hra přijde nejdříve s 11 dostupnými mapami s tím, že později dorazí další, ale ne v rámci placených přídavků. 
 
Zdroj: Gears 5


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevily se benchmarky Core i9-10880H, překvapivě překonává i9-10980HK Objevily se benchmarky Core i9-10880H, překvapivě překonává i9-10980HK
Na internetu se objevily další uniklé testy připravovaných procesorů Intelu. Tentokrát jde o mobilní 8jádro Core i9-10880H, jehož výkony jsou dokonce ještě vyšší než minulá čísla modelu Core i9-10980HK.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NZXT H1: elegantní Mini-ITX věž s vlastním zdrojem i CPU chladičem NZXT H1: elegantní Mini-ITX věž s vlastním zdrojem i CPU chladičem
Společnost NZXT si připravila SFF věžovitou skříň, která dokáže uchladit i vysoce výkonnou sestavu založenou na desce Mini ITX a má k tomu k dispozici jednak vlastní chladič procesoru a pak také zdroj. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Windows Latest: Microsoft zbaví Windows 10 živých dlaždic Windows Latest: Microsoft zbaví Windows 10 živých dlaždic
Dle Windows Latest se Microsoft chystá systémy Windows 10 zbavit tzv. živých dlaždic, čili Live Tiles. V podstatě se tak vrátí k obvyklému provedení s prostými ikonami, přičemž nedávno jsme se podívali na jejich novou sadu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Koronavirus ohrožuje dodávky pamětí, ceny komponent rostou Koronavirus ohrožuje dodávky pamětí, ceny komponent rostou
Nedávno jsme se mohli dozvědět, že ceny pamětí by mohly kvůli koronaviru spíše klesat, ovšem to se ještě nevědělo o šířícím se Covid-19 na území Jižní Koreje. Nyní už začíná ohrožovat výrobu ve firmách Samsung a SK Hynix.
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD uvádí dva nové Ryzen Embedded pro minipočítače AMD uvádí dva nové Ryzen Embedded pro minipočítače
AMD přináší na trh dva nové modely APU Ryzen Embedded R1000, a to konkrétně R1305G a R1102G. Ty jsou určeny pro slabší Mini PC a zaujmou už svou nízkou spotřebou a TDP 6 až 10 W.  
Včera, aktualita, Jan Vítek