www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce 10 se na západě dostaly na doporučené ceny a co u nás?

GeForce 10 se na západě dostaly na doporučené ceny a co u nás?
, , aktualita
Samotná společnost NVIDIA ohlásila, že grafické karty GeForce 10 Series se dostaly na MSRP, čili doporučené ceny. Zdá se tak, že druhá vlna těžby kryptoměn, která zamávala s cenami a dostupností grafik, už je pasé. 
K oblíbeným
reklama
Mohli bychom to ale snadno zakřiknout, neboť hodnota kryptoměn se pomalu zase šplná nahoru a Ethereum si už opět sáhlo na 800 dolarů, kde bylo naposledy v březnu na cestě dolů. Zájem o karty ze strany těžařů také může oživit ten scénář, kdy chystané specializované ASIC nebudou tak dobré, jak je slibováno, nebo jim udělají přítrž samotní správci Etherea.
 
 
Ať se stane cokoliv, aktuálně jsou v západních obchodech ceny grafických karet NVIDIA s čipy Pascal na doporučených hodnotách, takže je zřejmé, že už jich je v nabídce dost a prodejci nemohou zvyšovat ceny kvůli vyšší poptávce než nabídce. Týká se to všech karet, o které byla dříve nouze, čili modelů GeForce GTX 1080 Ti, GeForce GTX 1080, GeForce GTX 1070 Ti, GeForce GTX 1070 i GeForce GTX 1060.  
 
Zákazníci také mohou očekávat, že dodací lhůta nepřekročí jeden týden a samotná NVIDIA se touto sklutečností pochlubila a uvedla, že je čas na upgrade. Je pochopitelné, proč to dělá, neboť dosud se mohla těšit z toho, že se na trhu prodalo téměř vše, co se zvládlo vyrobit. Jenomže to už nyní neplatí a naopak lze očekávat, že prodeje nových karet bude kazit nabídka bazarových karet. NVIDIA tak chce oslovit především ty, kteří právě kvůli vysokým cenám odkládali upgrade svého počítače a zájem má přirozeně na tom, aby sáhli po nové kartě. 
 
 
Ve svém vyjádření NVIDIA poukazuje na nové hry, které mohli potenciální zákazníci kvůli odloženému upgradu minout, jako jsou PlayerUnkown’s Battlegrounds, Destiny 2 nebo Final Fantasy XV. A je tu ještě jeden důvod, který NVIDIA může mít ke svému vyjádření. Očekává se brzký nástup nové generace grafických karet s čipy Turing a i když bezpochyby hned nenastoupí celá nová rodina, očekávat můžeme alespoň nástupce karet GTX 1080 a GTX 1070. A ty aktuální bude v takovém případě nutné dostat ze skladů. 
 
Co se týče cen karet GeForce v našich obchodech, ty se vyvíjejí velice rozdílně. Nedávno jsme zaznamenali prudký pokles, ovšem ten v některých případech pokračuje už jako mírnější sestup cen, v jiných se zastavil a pak tu jsou i karty, jež v řadě obchodů opět skokově zdražily, takže se jejich ceny mohou na trhu značně lišit. I dříve patřila mezi nejlevnější modely s GTX 1060 6GB karta od firmy Gainward, která už se dá koupit za srovnatelnou cenu téměř odpovídající historickému minimu v našich e-shopech. 
 
V případě karet GTX 1070 se sestup cen bohužel obecně spíše zastavil a leckde i obrátil, což platí i pro mnohé GTX 1080. Naopak z nich nejnovější GTX 1070 Ti je někdy prodávána i nejlevněji v historii, čemuž se nelze divit, když přišla na trh uprostřed těžební mánie. Především se ale GTX 1070 Ti dají koupit za srovnatelné ceny s prostými GTX 1070, takže volba je zde jasná. 
 
Zdroj: NVIDIA 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft chce oživit Age of Mythology Microsoft chce oživit Age of Mythology
Microsoft si pro nás chystá oživení Age of Mythology, dosud ojedinělého titulu, který svým způsobem patří do série Age of Empires. A jak je z názvu celkem zřejmé, jde o strategii, která těží z mytologie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Včera, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře