www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce 1080 Ti se možná také vrací do výroby

GeForce 1080 Ti se možná také vrací do výroby
, , aktualita
Krize grafických karet má celkové řešení v nedohlednu, a tak tu máme alespoň ta dílčí. Zablokování těžby na kartách Nvidia se ukázalo jako neúčinné, a tak tu máme spuštění výroby starších karet GeForce GTX 1650. Možná se přidá i GTX 1080 Ti.
K oblíbeným
reklama
Nedostatek grafických karet asi jen tak neskončí. Nvidia to zkusila s omezením těžby na nových kartách, ale jak jsme viděli, tato ochrana velmi rychle padla a ukázala se být neúčinná. O něco efektivnější by mohlo být znovuzavedení výroby starších modelů, které by mohlo přinést větší množství karet do středního segmentu, zlepšit dostupnost a snížit ceny. První takovou vlaštovkou jsou karty GeForce GTX 1650. Nyní to vypadá, že by se mohlo dostat i na GeForce GTX 1080 Ti.
 
EVGA GeForce GTX 1080 Ti SC2
 
Na internetu se totiž objevila informace o tom, že jeden z uživatelů karty EVGA GeForce GTX 1080 Ti poslal svou vadnou kartu k reklamaci, ta ale byla vyřešena nečekaným způsobem. V dnešní době bychom při akutním nedostatku karet mohli čekat vrácení peněz, ale majitel dostal zbrusu nový kus. Podle čísla 11G-P4-6693-K7 by mělo patrně jít o EVGA GeForce GTX 1080 Ti SC2 a sériové číslo začínalo číslovkou "21", což naznačuje rok výroby 2021.
 
 
Nyní je tedy otázkou, jak je možné, že EVGA letos vyrobila kartu tohoto typu, resp. kde přišla k těmto čipům na architektuře Pascal. Mohlo jít o železnou zásobu čipů pro reklamační řízení, také může jít o novou várku čipů, kterou chce Nvidia řešit nedostatek grafických karet. To uvidíme možná až v následujících týdnech, pokud se v obchodech objeví GeForce 1080 Ti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská konkurence pro robopsa od Boston Dynamics. AlphaDog stojí zlomek ceny Čínská konkurence pro robopsa od Boston Dynamics. AlphaDog stojí zlomek ceny
Čínská firma Welian prodává robotického psa vybaveného senzory a umělou inteligencí. Ačkoliv se zatím jedná hlavně o hračku, v budoucnu by mohl pomoci při navigování nevidomých. Novinka, která příjemně překvapí svou cenu, zamířila k prvním zákazníkům.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86 Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86
Nvidia přichází s novým procesorem a chce konkurovat platformě x86 se serverovými procesory na bázi ARMu. Její nové CPU Grace má nabídnout až 10× větší výkon v HPC a výpočtech AI proti řešení DGX s procesory x86.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro
I na český trh se v tichosti dostala trojice novinek od Corsairu: kompaktní herní mechanika bez numerického bloku a dvě lehké herní myši, které jsou dostupné s podsvícením RGB i bez něj. Jaké jsou parametry a ceny?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován
Vypadá to, že vypuštění nových APU Ryzen 5000 pro desktopy už na sebe nenechá dlouho čekat, a tak se brzy dozvíme, zda ta budou k dispozici i pro volný prodej v maloobchodě. Mezitím tu máme model Ryzen 7 5700G.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce
Společnost Aaeon specializující se na malé desky pro komerční systémy si připravila speciální model s paticí LGA 1200, který je tak určen pro desktopové procesory Intel Comet Lake. Co taková 3,5" deska nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek