www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce GTX 1070 Ti prý mohou mít uzamčené takty

GeForce GTX 1070 Ti prý mohou mít uzamčené takty
, , aktualita
Výzvou pro hackery se mohou stát chystané grafické karty NVIDIA GeForce GTX 1070 Ti, o nichž se proslýchá, že budou mít uzamčené takty. To by tak znamenalo, že bychom je oficiálně nemohli přetaktovat a ani si koupit již přetaktované verze.
K oblíbeným
reklama
Pravdu o taktech GeForce GTX 1070 Ti se ostatně dozvíme s největší pravděpodobností už za dva týdny, přesněji 26. října. Tehdy ji má NVIDIA představit jako konkurenci pro AMD Radron RX Vega 56 a o týden později ji vyslat na trh. 
 
 
GeForce GTX 1070 Ti má mít výchozí takty 1607 až 1683 MHz, přičemž GTX 1080 má 1607 až 1733 MHz a GTX 1070 jen 1506 až 1683 MHz. Z hlediska taktů se tak nová Ti dle těchto stále ještě nezaručených informací blíží spíše verzi GTX 1080, což platí i pro jejích údajných  2432 shaderů, které mají také blíže 2560 než k 1920 shaderům. Naopak paměťový systém má být zcela stejný jako u GTX 1070 (256bit s 8Gb/s GDDR5).
 
Z toho by mohlo být zřejmé, odkud vítr vane. GeForce GTX 1070 Ti by mohla být tak dobrá, že by zákazníci ztratili zájem o dražší GTX 1080, a to zvláště po přetaktování nové karty. Jenomže GTX 1080 jde přetaktovat také a pak není úplně jasné, proč by NVIDIA měla nějdříve vyrobit tak dobrou kartu a pak ji takto uměle omezovat v rozletu, když je jasné, že musela předem znát její potenciál a také by jí muselo být jasné, že zákazníci by z takového kroku nemohli být nadšeni. 
 
Informace o uzamčeném taktu nové GTX 1070 Ti přináší servery eTeknix a Expreview, dle nichž nebude k dispozici žádná referenční verze karty (respektive dnes tak označovaná Founders Edition), ale pouze nereferenční, ovšem s neměnnými frekvencemi, s nimiž tak nepohnou ani AIB partneři NVIDIE. Otázka tak je, zda v takovém případě vůbec bude možné, aby frekvence byly odemknuty úpravou firmwaru. 
 
Server eTeknix cituje své zdroje z průmyslu, dle nichž nebude možné ani manuální přetaktování, přičemž Expreview to připouští, ale pouze na základě nedokonalého strojového překladu. Takže nezbývá než říci jako obvykle: uvidíme.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Herní GDC se neruší a grafická GTC zatím také ne, těšit se můžeme na březen Herní GDC se neruší a grafická GTC zatím také ne, těšit se můžeme na březen
Nedávno jsme se dozvěděli o zrušení konference Mobile Worlds Congress 2020, která se měla konat v Barceloně. Přirozeně se tak vynořily obavy o rušení dalších akcí podobného ražení, takže jaké jsou nejnovější zprávy?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hamás napadal telefony izraelských vojáků malwarem, lákal je na ženy Hamás napadal telefony izraelských vojáků malwarem, lákal je na ženy
Válka mezi Izraelem a palestinským Hamásem se odehrává na více frontách. Jednou z nich je i sledování pomocí mobilních telefonů malwarem. K tomu využili populární metodu catphishingu, kdy se vydávali za atraktivní ženy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Po Kingdom Come bude zdarma Assassin's Creed: Syndicate Po Kingdom Come bude zdarma Assassin's Creed: Syndicate
Po hře Kingdom Come: Deliverance, kterou Epic Games ve svém obchodě až do tohoto čtvrtka nabízí zcela zdarma, přijde další hra, respektive dvojice her a jednou z nich bude Assassin's Creed: Syndicate. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TrendForce očekává problémy s dodávkami notebooků, monitorů dalšího hardwaru TrendForce očekává problémy s dodávkami notebooků, monitorů dalšího hardwaru
Během minulého týdne se měly po poněkud mrazivých oslavách v Číně opět začít rozjíždět továrny, ovšem ukázalo se, že leckde chybějí pracovníci. Nyní tu máme už přesnější čísla od TrendForce, která ukazují dopad na výrobu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jensen Huang: nejpopulárnější herní konzole budou notebooky s GeForce Jensen Huang: nejpopulárnější herní konzole budou notebooky s GeForce
Letos se dočkáme nových herních konzolí firem Sony a Microsoft, jejichž nástup se bezprostředně týká také NVIDIE či jiných společností orientovaných na PC hardware. A Jensen Huang opět brojí proti konzolím.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře