reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

GeForce GTX 1070 Ti prý mohou mít uzamčené takty

, , aktualita
GeForce GTX 1070 Ti prý mohou mít uzamčené takty
Výzvou pro hackery se mohou stát chystané grafické karty NVIDIA GeForce GTX 1070 Ti, o nichž se proslýchá, že budou mít uzamčené takty. To by tak znamenalo, že bychom je oficiálně nemohli přetaktovat a ani si koupit již přetaktované verze.
Pravdu o taktech GeForce GTX 1070 Ti se ostatně dozvíme s největší pravděpodobností už za dva týdny, přesněji 26. října. Tehdy ji má NVIDIA představit jako konkurenci pro AMD Radron RX Vega 56 a o týden později ji vyslat na trh. 
 
 
GeForce GTX 1070 Ti má mít výchozí takty 1607 až 1683 MHz, přičemž GTX 1080 má 1607 až 1733 MHz a GTX 1070 jen 1506 až 1683 MHz. Z hlediska taktů se tak nová Ti dle těchto stále ještě nezaručených informací blíží spíše verzi GTX 1080, což platí i pro jejích údajných  2432 shaderů, které mají také blíže 2560 než k 1920 shaderům. Naopak paměťový systém má být zcela stejný jako u GTX 1070 (256bit s 8Gb/s GDDR5).
 
Z toho by mohlo být zřejmé, odkud vítr vane. GeForce GTX 1070 Ti by mohla být tak dobrá, že by zákazníci ztratili zájem o dražší GTX 1080, a to zvláště po přetaktování nové karty. Jenomže GTX 1080 jde přetaktovat také a pak není úplně jasné, proč by NVIDIA měla nějdříve vyrobit tak dobrou kartu a pak ji takto uměle omezovat v rozletu, když je jasné, že musela předem znát její potenciál a také by jí muselo být jasné, že zákazníci by z takového kroku nemohli být nadšeni. 
 
Informace o uzamčeném taktu nové GTX 1070 Ti přináší servery eTeknix a Expreview, dle nichž nebude k dispozici žádná referenční verze karty (respektive dnes tak označovaná Founders Edition), ale pouze nereferenční, ovšem s neměnnými frekvencemi, s nimiž tak nepohnou ani AIB partneři NVIDIE. Otázka tak je, zda v takovém případě vůbec bude možné, aby frekvence byly odemknuty úpravou firmwaru. 
 
Server eTeknix cituje své zdroje z průmyslu, dle nichž nebude možné ani manuální přetaktování, přičemž Expreview to připouští, ale pouze na základě nedokonalého strojového překladu. Takže nezbývá než říci jako obvykle: uvidíme.  


reklama
reklama
reklama
reklama