GeForce GTX 1650, GTX 1050 a GTX 950: kam se posunul low-end?

GeForce GTX 1650, GTX 1050 a GTX 950: kam se posunul low-end?
, , aktualita
Server Hexus.net opět provedl test tří karet různých generací, které na sebe přímo navazují. Dnes tu máme low-end, takže modely GeForce GTX 950, 1050 a konečně 1650. Ty nám ukáží, kam se nejlevnější volně prodejné karty NVIDIE posunuly. 
K oblíbeným
reklama
Abychom mohli grafické karty GeForce GTX 1650 4GB, GTX 1050 2GB a GTX 950 2GB vůbec nějak srovnávat, je třeba se podívat na to, s jakou cenou je NVIDIA svého času vyslala na trh. Bylo to 149, 109 a 159 USD, takže se dá říci, že namísto GTX 1050 by do tohoto testu seděla spíše GeForce GTX 1050 Ti za 139 USD, ale co naděláme. Je třeba ale čekat, že GTX 1650 musí být alespoň o polovinu rychlejší než GTX 1050, však pokud by nebyla, dostali bychom jako zákazníci horší poměr výkonu a ceny. Z hlediska hrubého výkonu to platí s menší rezervou. 
 
 
Pak je také jasné, že nová GeForce má oproti starým jednoznačnou výhodu ve dvojnásobné kapacitě paměti, která jistě v testech způsobí, že snímkovací frekvence starších karet klesne více, než by musela. Nicméně karty s pouhými 2 GB paměti byly v případě generace Maxwell celkem populární a z testu může majitel jedné z nich alespoň vidět, co získá díky upgradu. 
 
 
Například ve Far Cry 5 se dostane až téměř na ideálních 60 FPS s tím, že propady nejsou nijak dramatické. Pomýšlet tak může i na hraní v Quad HD (2560 x 1440), kde máme v průměru slušných 39 FPS. 
 
 
Forza Motorsport 7 je příklad hry, v níž jsou tři generace pěkně výkonnostně odstupňované a kde lze uvažovat o tom, že omezená paměť starších karet nehraje (velkou) roli.
 
 
V titulu Gears of War 4 to zase vypadá na pravý opak, však GTX 1050 by dle svého výkonu rozhodně neměla vést nad GTX 950 v průměru jen o 1 FPS. 
 
Celkově se dá říci, že GeForce GTX 1050 oproti GTX 950 nepřinesla o moc vyšší výkon, ale na druhou stranu byla výrazně levnější. Aktuální GTX 1650 se od jejich společnosti už odpoutala a má nesrovnatelně lepší projev, ale také se tento low-end dostal opět na téměř stejnou cenu, na níž byla i GTX 950. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek11 komentářů