GeForce GTX 1650, GTX 1050 a GTX 950: kam se posunul low-end?

GeForce GTX 1650, GTX 1050 a GTX 950: kam se posunul low-end?
, , aktualita
Server Hexus.net opět provedl test tří karet různých generací, které na sebe přímo navazují. Dnes tu máme low-end, takže modely GeForce GTX 950, 1050 a konečně 1650. Ty nám ukáží, kam se nejlevnější volně prodejné karty NVIDIE posunuly. 
K oblíbeným
reklama
Abychom mohli grafické karty GeForce GTX 1650 4GB, GTX 1050 2GB a GTX 950 2GB vůbec nějak srovnávat, je třeba se podívat na to, s jakou cenou je NVIDIA svého času vyslala na trh. Bylo to 149, 109 a 159 USD, takže se dá říci, že namísto GTX 1050 by do tohoto testu seděla spíše GeForce GTX 1050 Ti za 139 USD, ale co naděláme. Je třeba ale čekat, že GTX 1650 musí být alespoň o polovinu rychlejší než GTX 1050, však pokud by nebyla, dostali bychom jako zákazníci horší poměr výkonu a ceny. Z hlediska hrubého výkonu to platí s menší rezervou. 
 
 
Pak je také jasné, že nová GeForce má oproti starým jednoznačnou výhodu ve dvojnásobné kapacitě paměti, která jistě v testech způsobí, že snímkovací frekvence starších karet klesne více, než by musela. Nicméně karty s pouhými 2 GB paměti byly v případě generace Maxwell celkem populární a z testu může majitel jedné z nich alespoň vidět, co získá díky upgradu. 
 
 
Například ve Far Cry 5 se dostane až téměř na ideálních 60 FPS s tím, že propady nejsou nijak dramatické. Pomýšlet tak může i na hraní v Quad HD (2560 x 1440), kde máme v průměru slušných 39 FPS. 
 
 
Forza Motorsport 7 je příklad hry, v níž jsou tři generace pěkně výkonnostně odstupňované a kde lze uvažovat o tom, že omezená paměť starších karet nehraje (velkou) roli.
 
 
V titulu Gears of War 4 to zase vypadá na pravý opak, však GTX 1050 by dle svého výkonu rozhodně neměla vést nad GTX 950 v průměru jen o 1 FPS. 
 
Celkově se dá říci, že GeForce GTX 1050 oproti GTX 950 nepřinesla o moc vyšší výkon, ale na druhou stranu byla výrazně levnější. Aktuální GTX 1650 se od jejich společnosti už odpoutala a má nesrovnatelně lepší projev, ale také se tento low-end dostal opět na téměř stejnou cenu, na níž byla i GTX 950. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář