www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce GTX 1650 Ti: zacíleno na RX 580 se 75W TDP

GeForce GTX 1650 Ti: zacíleno na RX 580 se 75W TDP
, , aktualita
Tento týden se máme dočkat karet GeForce GTX 1650 a někdy později dorazí také verze GTX 1650 Ti. Ta bude mít také TDP 75 W a my se dozvídáme, že v jejím hledáčku bude konkurence v podobě Radeonu RX 580. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti tak přijde na trh někdy po GTX 1650 a zatím je tu stále otázka, co oproti ní nabídne navíc. Nemělo by to ale už dlouho trvat, protože se dozvídáme o seznamu GTX 1650 Ti, které chce nabídnout Asus a také o tom, že tato karta bude konkurence pro Radeon RX 580. Má se přitom vejít do TDP 75 W, což je akorát v rámci možností slotu PCIe x1, co se týče napájení. Takové karty tak nemusí vyžadovat žádné přídavné napájení, a to budou stavěny proti konkurenci s TDP 185 W.
 
Nebudeme předbíhat a s vynášením soudů si počkáme na testy, nicméně pokud má být GTX 1650 dosahovat výkonu GTX 1060 3GB, pak lze očekávat, že Ti verze nabídne výkon modelu GTX 1060 6GB, a tedy i potažmo karty RX 580.  
 
 
Jaké specifikace GTX 1650 Ti bude mít? Těžko budou zásadně odlišné od GTX 1650, neboť tu bude v základu stejné GPU TU117. Nicméně rozhodně by to nemělo spočívat pouze v taktech, takže GTX 1650 Ti by měla nabídnout TU117 v plné verzi, čili pravděpodobně 1024 CUDA jader, 32 ROP a 64 TMU plus systém se 4 GB GDDR5 na 128bitové sběrnici. 
 
A právě kapacitu paměti můžeme považovat za nevýhodu oproti RX 580 nebo i GTX 1060 6GB, pokud se ovšem tato informace potvrdí. Zmíněné Radeony samozřejmě mají v jistých verzích i 4 GB paměti, ale nám jde o jejich 8GB verze, nicméně zcela samostatná otázka je ta, zda se zákazníkovi více paměti vůbec vyplatí. 
 
Asus pak plánuje dostat na trh velice slušné portfolio GTX 1650 Ti od přetaktovaných modelů s velkými chladiči po nízkoprofilové karty i s výchozími takty: 
 • ASUS GeForce GTX 1650 Ti Dual
 • ASUS GeForce GTX 1650 Ti Dual Advanced
 • ASUS GeForce GTX 1650 Ti Dual Overclock
 • ASUS ROG STRIX GTX 1650 Ti Gaming
 • ASUS ROG STRIX GTX 1650 Ti Gaming Advanced
 • ASUS ROG STRIX GTX 1650 TI Gaming Overclock
 • ASUS TUF GTX 1650 Ti Gaming
 • ASUS TUF GTX 1650 Ti Gaming Advanced
 • ASUS TUF GTX 1650 Ti Gaming Overclock
 • ASUS Phoenix GTX 1650 Ti Gaming
 • ASUS Phoenix GTX 1650 Ti Gaming Overclock
 • ASUS GeForce GTX 1650 Ti Low Profile
 • ASUS GeForce GTX 1650 Ti Low Profile Overclock
Je také pravděpodobné, že ty lepší karty přeci jen budou mít alespoň přídavné 6pinové napájení, aby bylo zajištěno dost šťávy pro přetaktování. V označeních se vůbec nepíše o pamětech, takže lze očekávat, že všechny tyto modely bez rozdílu nabídnou 4 GB paměti.
 
Asus ale také má pracovat na speciálních verzích GTX 1650, které budou mít jen 2 GB GDDR5 a přijdou za ceny 129 až 139 USD. Takové se dají ale doporučit spíše jen pro méně náročné tituly a může se velice snadno stát, že v náročnějších hrách už budou pouhé 2 GB paměti značně brzdit i takovéto low-endové GPU.
 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla
Dron v blízkosti letadla byl doposud obvykle průšvih a bylo našlápnuto k velkému maléru. Austrian Airlines je ale k letadlům vyšle záměrně. Budou totiž provádět kontroly stavu letadla místo lidských techniků. 
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje? Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje?
Americké Department of Energy (DOE) je organizace, která nechává stavět nejsilnější světové superpočítače a ta si nyní všimla společnosti Cerebras. Ta nedávno zaujala AI čipem s 1,2 biliony tranzistorů, který zabírá v podstatě celý wafer.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí
Společnost QNAP přichází s novou řadou NAS označenou jako TVS-x72N, která má být cenově výhodná, nicméně o levných produktech jistě nemůžeme mluvit. Ostatně tu jsou procesory Core i3 a rychlá síť. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového? Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového?
Na pozorování další mezihvězdní komety je na rozdíl od té první dostatek času, respektive teprve bude, protože jí bude ještě řadu týdnů trvat, než se k nám přiblíží na nejkratší vzdálenost. Astronomové ale na nic nečekají. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek