www.svethardware.cz
>
>
>
>

GeForce GTX 1660 Super má za úkol porazit Radeon RX 5500 XT

GeForce GTX 1660 Super má za úkol porazit Radeon RX 5500 XT
, , aktualita
Vypadá to, že tentokrát to bude NVIDIA, která bude moci reagovat na novou nabídku společnosti AMD. Ta má dnes představit Radeony RX 5500, takže odhalí karty dříve než NVIDIA s jejími GeForce.
K oblíbeným
reklama
Dnes je sedmého října, takže pokud má AMD představit nové 7nm modely GPU, mělo by to být logicky právě dnes, i když záleží na tom, jak to dle časových pásem vyjde pro nás ve střední Evropě. My se nyní můžeme podívat na to, jakou reakci dle Igor's Lab chystá NVIDIA, která bude mít možnost případně upravit ceny nových (GTX 1650 Ti a GTX 1660 Super) i stávajících karet série GTX 1600. Hlavní zpráva je ale taková, že GeForce GTX 1660 Super má být výkonnější než Radeon RX 5500, což vzhledem k tomu, co o nových kartách AMD víme, není ani tak překvapující.
 
** odhadované výkony nové GeForce a Radeonů 
 
Můžeme se podívat také na výkon nových karet, což je ovšem pouze odhad na základě dosavadních informací. Ve grafu mimochodem máme také RX 5600 XT, o níž se dosud šířily pouze fámy, přičemž dnes očekáváme představení pouze karet RX 5500. Ale uvidíme.
 
NVIDIA GeForce GTX 1660 Super má dle nejnovějších údajů dosáhnout taktu 1785 MHz (stejný jako GTX 1660) s neznámým základem a nabídnout paměti GDDR6 na neuvedené frekvenci. Z hlediska výkonu by se měla pohybovat akorát těsně nad RX 5500 XT. My můžeme být zvědaví především na to, jakou nám AMD naordinuje cenu nových Radeonů, protože lze očekávat, že by právě RX 5500 XT mohly přijít za oficiálních 200 dolarů, což by jistě donutilo NVIDII reagovat, když ta svou GeForce GTX 1660 nabízí za 220 dolarů, ale tady jen čistě spekulujeme. 
 
GeForce GTX 1660 Super by tak měla zaútočit nově jen s využitím rychlejších GDDR6, zatímco její TU-116-300 má mít stejnou konfiguraci 1408 CUDA jader, 80 TMU a 48 ROP. Tím by ale zcela jistě ohrozila kartu GTX 1660 Ti, oproti níž má mít jen o 4 procenta slabší. Leda by snad NVIDIA podstatně snížila i její cenu. 
 
Vypadá to tak na zajímavou podzimní přetahovanou mezi AMD a NVIDIÍ. Ostatně před námi je předvánoční nákupní sezóna slibující tučné zisky, takže není vyloučeno, že nastane boj o zákazníky a podobně jako v létě se bude zlevňovat. 
 
Dle VideoCardz se mají nové GeForce dostat na trh (nebo alespoň být představeny) na konci tohoto měsíce s dostupností od listopadu. AMD by tak mohlo získat výhodu dřívějšího nástupu na trh a snad se mu podaří jej mít dobře zásobený a umožní brzký příchod nereferenčních karet. 
 
Zdroj: Igor's Lab


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair přichází s DDR4-5000 moduly Vengeance LPX Corsair přichází s DDR4-5000 moduly Vengeance LPX
Na trhu s paměťovými moduly se objevují nové extrémně rychlé paměti od společnosti Corsair, modely Vengeance LPX ve verzi DDR4-5000. Ty tak dosahují velmi vysoké frekvence 5000 MHz, vyžadují však vysoké napětí 1,5 V.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku? Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku?
Někteří analytici předpovídali, že trh s počítači PC nečeká dobré období a že jej bude ovlivňovat nedostatečná nabídka Intelu i obchodní válka USA s Činou a rostoucí cla. Ale jsou tu i pozitivní dopady.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD má v ovladačích kód pro ray tracing už od července AMD má v ovladačích kód pro ray tracing už od července
Společnost AMD oficiálně ray tracing na svých grafických kartách nepodporuje a ani nečekáme, že by se to mělo v případě dnes dostupných modelů měnit. Ovšem AMD se obecně na podporu ray tracingu připravuje, to je jisté.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zen 3 prý nabídne 8% nárůst IPC a o 200 MHz vyšší takty Zen 3 prý nabídne 8% nárůst IPC a o 200 MHz vyšší takty
Poměrně slušný pokrok by měly nabídnout procesory AMD založené na architektuře Zen 3, a tedy 7nm+ výrobním procesu firmy TSMC. Dle nezaručených informací máme očekávat asi o 200 MHz vyšší takty a 8% zvýšení IPC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Chystá Intel velkou cenovou ofenzívu proti AMD? Chystá Intel velkou cenovou ofenzívu proti AMD?
Intel by mohl brzy spustit to, co od něj řada lidí očekávala již podstatně dříve, a sice téměř celoplošné zlevňování svých procesorů kvůli nástupu konkurence. V tomto ohledu tu ovšem máme zatím jen fámy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů