www.svethardware.cz
>
>
>
>

GeForce GTX 1660 Super má za úkol porazit Radeon RX 5500 XT

GeForce GTX 1660 Super má za úkol porazit Radeon RX 5500 XT
, , aktualita
Vypadá to, že tentokrát to bude NVIDIA, která bude moci reagovat na novou nabídku společnosti AMD. Ta má dnes představit Radeony RX 5500, takže odhalí karty dříve než NVIDIA s jejími GeForce.
K oblíbeným
reklama
Dnes je sedmého října, takže pokud má AMD představit nové 7nm modely GPU, mělo by to být logicky právě dnes, i když záleží na tom, jak to dle časových pásem vyjde pro nás ve střední Evropě. My se nyní můžeme podívat na to, jakou reakci dle Igor's Lab chystá NVIDIA, která bude mít možnost případně upravit ceny nových (GTX 1650 Ti a GTX 1660 Super) i stávajících karet série GTX 1600. Hlavní zpráva je ale taková, že GeForce GTX 1660 Super má být výkonnější než Radeon RX 5500, což vzhledem k tomu, co o nových kartách AMD víme, není ani tak překvapující.
 
** odhadované výkony nové GeForce a Radeonů 
 
Můžeme se podívat také na výkon nových karet, což je ovšem pouze odhad na základě dosavadních informací. Ve grafu mimochodem máme také RX 5600 XT, o níž se dosud šířily pouze fámy, přičemž dnes očekáváme představení pouze karet RX 5500. Ale uvidíme.
 
NVIDIA GeForce GTX 1660 Super má dle nejnovějších údajů dosáhnout taktu 1785 MHz (stejný jako GTX 1660) s neznámým základem a nabídnout paměti GDDR6 na neuvedené frekvenci. Z hlediska výkonu by se měla pohybovat akorát těsně nad RX 5500 XT. My můžeme být zvědaví především na to, jakou nám AMD naordinuje cenu nových Radeonů, protože lze očekávat, že by právě RX 5500 XT mohly přijít za oficiálních 200 dolarů, což by jistě donutilo NVIDII reagovat, když ta svou GeForce GTX 1660 nabízí za 220 dolarů, ale tady jen čistě spekulujeme. 
 
GeForce GTX 1660 Super by tak měla zaútočit nově jen s využitím rychlejších GDDR6, zatímco její TU-116-300 má mít stejnou konfiguraci 1408 CUDA jader, 80 TMU a 48 ROP. Tím by ale zcela jistě ohrozila kartu GTX 1660 Ti, oproti níž má mít jen o 4 procenta slabší. Leda by snad NVIDIA podstatně snížila i její cenu. 
 
Vypadá to tak na zajímavou podzimní přetahovanou mezi AMD a NVIDIÍ. Ostatně před námi je předvánoční nákupní sezóna slibující tučné zisky, takže není vyloučeno, že nastane boj o zákazníky a podobně jako v létě se bude zlevňovat. 
 
Dle VideoCardz se mají nové GeForce dostat na trh (nebo alespoň být představeny) na konci tohoto měsíce s dostupností od listopadu. AMD by tak mohlo získat výhodu dřívějšího nástupu na trh a snad se mu podaří jej mít dobře zásobený a umožní brzký příchod nereferenčních karet. 
 
Zdroj: Igor's Lab


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA otestovala motor pro příští měsíční mise NASA otestovala motor pro příští měsíční mise
Pokud se chce NASA v dohledné době vrátit na Měsíc, měla by se na to už zcela vážně připravovat. My se nyní přitom můžeme podívat na test jednoho z raketových motorů, který se má v misích Artemis uplatnit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny
Herec Steven Seagal bude muset zaplatit pokutu 314 tisíc dolarů za matoucí propagaci kryptoměny Bitcoiin2Gen. Stal se její tváří v roce 2018 a jen o chvíli později byla shledána jako podvod s pyramidovým schématem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů
Intel by měl pomalu postupovat k vydání svých prvních samostatných grafických karet po modelu 740 a k tomu bude potřebovat i příslušnou softwarovou výbavu. Nyní je tu jako novinka pro Command Centre také funkce pro streamování. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace
Core i9-9900KS byl uveden na trh loni na podzim jako pokus Intelu ještě jednou využít svou výhodu ve schopnosti 14nm procesu dosáhnout vyšších taktů. Tento procesor tak nabídl ty nejvyšší, jakých byl Intel schopen. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
EIZO uvádí svůj první monitor s HDR1000 a kalibračním senzorem EIZO uvádí svůj první monitor s HDR1000 a kalibračním senzorem
EIZO si připravilo svůj první monitor, který nabídne HDR1000 a zabudovaný kalibrační senzor, z čehož je už zřejmé, že ColorEdge Prominence CG3146 je určen především pro profesionály. Co dalšího nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek