www.svethardware.cz
>
>
>
>

GeForce RTX 2000 ukazují firmy MSI, Asus, ZOTAC a další

GeForce RTX 2000 ukazují firmy MSI, Asus, ZOTAC a další
, , aktualita
NVIDII se povedlo téměř do poslední chvíle utajit nejen specifikace, ale i zcela základní informace o nové herní generaci GeForce, ale ještě před dnešním oficiálním představením vyplynuly základní údaje a vedle nich se už objevily konkrétní modely. 
K oblíbeným
reklama
Prozatím nejde o celou sérii GeForce RTX 2000, ale o výkonnější modely, což je logické, protože ty slabší se dostanou na trh až později. Vedle toho nejsou také známy podrobnější specifikace jako počet jader Tensor či RT, ale už se můžeme podívat na ty specifikace, které zajímají především hráče počítačových her, jimž jsou nové GeForce určeny především. 
 
 
Specifikace dvou nejvýraznějších modelů, a sice RTX 2080 a RTX 2080 Ti jsou už dobře známy, alespoň co se týče počtu CUDA jader, architektury a pamětí s jejich sběrnicí, kapacitou, a propustností. Navíc se provalilo, že RTX 2080 Ti má netradičně vstoupit na trh po boku s RTX 2080, pokud máme na mysli ne konkrétní karty, ale jejich třídu. Takže oči se obracejí právě k ní a očekává se, že půjde o opravdové herní dělo, které zajistí hraní ve 4K i při 120 FPS. 
 
Zajímavé je, že o kartě RTX 2070 se neví nic, ale ta není moc zajímavá z hlediska snah zjistit základní specifikace herních Turingů. Půjde prostě o osekanou RTX 2080 s nižším počtem CUDA jader a nižšími takty. GeForce RTX 2070 by společně s RTX 2060 měla na pulty dorazit někdy na přelomu října a listopadu. Nebo to bude GTX 2060 bez podpory ray tracingu? Toť otázka, ale dávalo by smysl, aby toto vykreslování podporovaly z herních karet jen ty, které budou schopny poskytnout příslušný výkon a o tom zatím nic nevíme. 
 
Otázky se točí kolem jisté RTX 2080+, která by mohla nést plně vybavený čip TU104 (ne GT104) s 3072 CUDA jádry, ale to nevypadá pravděpodobně. Stejně tak může jít prostě o nereferenční, čili přetaktované RTX 2080 s lepším chlazením, a ty by mohly být následující. 
 
 
Server Videocardz se už dostal k produktovým obrázkům řady nových karet, takže tu máme třeba přetaktovanou RTX 2080 od společnosti ASUS, model DUKE od společnosti MSI...
 
 
... GeForce RTX 2080 Ti AMP od společnosti ZOTAC, kterážto karta ukazuje své přídavné napájení se 6pinovým a 8pinovým konektorem PCIe. To ukazuje, že si může maximálně vzít 300 W energie, ale TDP bude nižší. 
 
 
A pak tu máme jednu očekávanou novinku v podobě originálního dvouventilátorového chladiče pro GeForce RTX 2080 Ti, o němž se spekulovalo dříve. 
 
 
Buď tak bude nová Ti vskutku nenažraná tak, že by na ni klasický chladič s jedním radiálním ventilátorem už moc nestačil a nebo už se sama NVIDIA rozhodla, že chce k těmto kartám nabízet lepší/výkonnější/tišší chlazení. 
 
Další nové GeForce představí také firmy Gigabyte, Palit, PNY, EVGA a jiné.  
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Logitech MX Anywhere 3: nová myš se superrychlým skrolováním Logitech MX Anywhere 3: nová myš se superrychlým skrolováním
Společnost Logitech přichází na trh s novou počítačovou myší MX Anywhere 3, která přináší superrychlé skrolování díky kolečku MagSpeed. Dle výrobce by měla zvládnout prolétnout 1000 řádků za sekundu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI
Společnost Adobe připravuje spoustu zajímavých funkcí pro své aplikace. Jednou z nich je i výměna oblohy (Sky Replacement) pomocí systémů umělé inteligence Adobe Sensei. Ta zajistí větší věrohodnost výsledku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
AMD Navy Flounder: Radeon se 40 CU a 192bitovým rozhraním AMD Navy Flounder: Radeon se 40 CU a 192bitovým rozhraním
Jako Navy Flounder byl už dříve označen čip Navi 22, ale to není tak jednoznačné. Nyní se ale dozvídáme o tom, že Navy Flounder má být v podstatě nástupce Navi 10 s rovněž 40 jednotkami CU. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
NASA Artemis Plan: kterak na Měsíci přistane první žena a další muž NASA Artemis Plan: kterak na Měsíci přistane první žena a další muž
NASA představila Artemis Plan a konkrétně pak aktualizaci svého programu Artemis zahrnující také Fázi 1, čili plány pro přistání lidí na Měsíci. Mezi nimi už bude i první žena a cílem je rok 2024.  
Včera, aktualita, Jan Vítek
YouTube vrací lidské kurátory, AI se moc neosvědčila YouTube vrací lidské kurátory, AI se moc neosvědčila
Server YouTube ve zvýšené míře nasadil systémy umělé inteligence, které měly za úkol odstraňovat nenávistný a jinak závadný obsah. Nyní ale couvá a vrací lidské kurátory kvůli vysoké chybovosti AI.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář