www.svethardware.cz
>
>
>
>

GeForce RTX 2000 ukazují firmy MSI, Asus, ZOTAC a další

GeForce RTX 2000 ukazují firmy MSI, Asus, ZOTAC a další
, , aktualita
NVIDII se povedlo téměř do poslední chvíle utajit nejen specifikace, ale i zcela základní informace o nové herní generaci GeForce, ale ještě před dnešním oficiálním představením vyplynuly základní údaje a vedle nich se už objevily konkrétní modely. 
K oblíbeným
reklama
Prozatím nejde o celou sérii GeForce RTX 2000, ale o výkonnější modely, což je logické, protože ty slabší se dostanou na trh až později. Vedle toho nejsou také známy podrobnější specifikace jako počet jader Tensor či RT, ale už se můžeme podívat na ty specifikace, které zajímají především hráče počítačových her, jimž jsou nové GeForce určeny především. 
 
 
Specifikace dvou nejvýraznějších modelů, a sice RTX 2080 a RTX 2080 Ti jsou už dobře známy, alespoň co se týče počtu CUDA jader, architektury a pamětí s jejich sběrnicí, kapacitou, a propustností. Navíc se provalilo, že RTX 2080 Ti má netradičně vstoupit na trh po boku s RTX 2080, pokud máme na mysli ne konkrétní karty, ale jejich třídu. Takže oči se obracejí právě k ní a očekává se, že půjde o opravdové herní dělo, které zajistí hraní ve 4K i při 120 FPS. 
 
Zajímavé je, že o kartě RTX 2070 se neví nic, ale ta není moc zajímavá z hlediska snah zjistit základní specifikace herních Turingů. Půjde prostě o osekanou RTX 2080 s nižším počtem CUDA jader a nižšími takty. GeForce RTX 2070 by společně s RTX 2060 měla na pulty dorazit někdy na přelomu října a listopadu. Nebo to bude GTX 2060 bez podpory ray tracingu? Toť otázka, ale dávalo by smysl, aby toto vykreslování podporovaly z herních karet jen ty, které budou schopny poskytnout příslušný výkon a o tom zatím nic nevíme. 
 
Otázky se točí kolem jisté RTX 2080+, která by mohla nést plně vybavený čip TU104 (ne GT104) s 3072 CUDA jádry, ale to nevypadá pravděpodobně. Stejně tak může jít prostě o nereferenční, čili přetaktované RTX 2080 s lepším chlazením, a ty by mohly být následující. 
 
 
Server Videocardz se už dostal k produktovým obrázkům řady nových karet, takže tu máme třeba přetaktovanou RTX 2080 od společnosti ASUS, model DUKE od společnosti MSI...
 
 
... GeForce RTX 2080 Ti AMP od společnosti ZOTAC, kterážto karta ukazuje své přídavné napájení se 6pinovým a 8pinovým konektorem PCIe. To ukazuje, že si může maximálně vzít 300 W energie, ale TDP bude nižší. 
 
 
A pak tu máme jednu očekávanou novinku v podobě originálního dvouventilátorového chladiče pro GeForce RTX 2080 Ti, o němž se spekulovalo dříve. 
 
 
Buď tak bude nová Ti vskutku nenažraná tak, že by na ni klasický chladič s jedním radiálním ventilátorem už moc nestačil a nebo už se sama NVIDIA rozhodla, že chce k těmto kartám nabízet lepší/výkonnější/tišší chlazení. 
 
Další nové GeForce představí také firmy Gigabyte, Palit, PNY, EVGA a jiné.  
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD představilo kartu Radeon RX 6700 XT, jaký má výkon? AMD představilo kartu Radeon RX 6700 XT, jaký má výkon?
Společnost AMD se konečně odhodlala alespoň představit další grafickou kartu z řady Radeonů RX 6000. Jedná se o model Radeon RX 6700 XT, čili nástupce dobře známého RX 5700 XT s čipem Navi 10. Tentokrát to bude Navi 22. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
DJI FPV: ovládejte dron z pohledu první osoby s rychlostí až 140 km/h DJI FPV: ovládejte dron z pohledu první osoby s rychlostí až 140 km/h
DJI uvedlo nový dron FPV. Ten nabízí možnost ovládání dronu pomocí brýlí FPV Goggles V2 s velmi nízkými latencemi. Působivá je také maximální rychlost stroje, která může dosahovat až 140 km/h.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Vnitřní Mongolsko zakázalo těžbu kryptoměn Vnitřní Mongolsko zakázalo těžbu kryptoměn
V oblasti Vnitřního Mongolska už nebude možné legálním způsobem těžit kryptoměny, o čemž nedávno rozhodla vláda tohoto autonomního regionu Čínské lidové republiky. Těžaři se tak budou muset přesunout jinam. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC má dle analytiků ještě letos zdvojnásobit kapacitu 5nm procesu TSMC má dle analytiků ještě letos zdvojnásobit kapacitu 5nm procesu
Obecně by se dalo očekávat, že nástup nových pokročilejších procesů bude stále pomalejší, ale tak tomu není a dá se říci, že je to do velké míry zásluha již konečně dostupné technologie EUVL. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Programátor rozběhal těžbu Etherea na Apple M1, nemá to však smysl Programátor rozběhal těžbu Etherea na Apple M1, nemá to však smysl
Těžba kryptoměn je dnes lákavá pro mnoho lidí stejně jako obchodování s nimi. Programátor Yifan Gu zkusil, zda by něco takového bylo možné i na novém procesoru Apple M1. A možné to opravdu je.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala