www.svethardware.cz
>
>
>
>

GeForce RTX 2000 ukazují firmy MSI, Asus, ZOTAC a další

GeForce RTX 2000 ukazují firmy MSI, Asus, ZOTAC a další
, , aktualita
NVIDII se povedlo téměř do poslední chvíle utajit nejen specifikace, ale i zcela základní informace o nové herní generaci GeForce, ale ještě před dnešním oficiálním představením vyplynuly základní údaje a vedle nich se už objevily konkrétní modely. 
K oblíbeným
reklama
Prozatím nejde o celou sérii GeForce RTX 2000, ale o výkonnější modely, což je logické, protože ty slabší se dostanou na trh až později. Vedle toho nejsou také známy podrobnější specifikace jako počet jader Tensor či RT, ale už se můžeme podívat na ty specifikace, které zajímají především hráče počítačových her, jimž jsou nové GeForce určeny především. 
 
 
Specifikace dvou nejvýraznějších modelů, a sice RTX 2080 a RTX 2080 Ti jsou už dobře známy, alespoň co se týče počtu CUDA jader, architektury a pamětí s jejich sběrnicí, kapacitou, a propustností. Navíc se provalilo, že RTX 2080 Ti má netradičně vstoupit na trh po boku s RTX 2080, pokud máme na mysli ne konkrétní karty, ale jejich třídu. Takže oči se obracejí právě k ní a očekává se, že půjde o opravdové herní dělo, které zajistí hraní ve 4K i při 120 FPS. 
 
Zajímavé je, že o kartě RTX 2070 se neví nic, ale ta není moc zajímavá z hlediska snah zjistit základní specifikace herních Turingů. Půjde prostě o osekanou RTX 2080 s nižším počtem CUDA jader a nižšími takty. GeForce RTX 2070 by společně s RTX 2060 měla na pulty dorazit někdy na přelomu října a listopadu. Nebo to bude GTX 2060 bez podpory ray tracingu? Toť otázka, ale dávalo by smysl, aby toto vykreslování podporovaly z herních karet jen ty, které budou schopny poskytnout příslušný výkon a o tom zatím nic nevíme. 
 
Otázky se točí kolem jisté RTX 2080+, která by mohla nést plně vybavený čip TU104 (ne GT104) s 3072 CUDA jádry, ale to nevypadá pravděpodobně. Stejně tak může jít prostě o nereferenční, čili přetaktované RTX 2080 s lepším chlazením, a ty by mohly být následující. 
 
 
Server Videocardz se už dostal k produktovým obrázkům řady nových karet, takže tu máme třeba přetaktovanou RTX 2080 od společnosti ASUS, model DUKE od společnosti MSI...
 
 
... GeForce RTX 2080 Ti AMP od společnosti ZOTAC, kterážto karta ukazuje své přídavné napájení se 6pinovým a 8pinovým konektorem PCIe. To ukazuje, že si může maximálně vzít 300 W energie, ale TDP bude nižší. 
 
 
A pak tu máme jednu očekávanou novinku v podobě originálního dvouventilátorového chladiče pro GeForce RTX 2080 Ti, o němž se spekulovalo dříve. 
 
 
Buď tak bude nová Ti vskutku nenažraná tak, že by na ni klasický chladič s jedním radiálním ventilátorem už moc nestačil a nebo už se sama NVIDIA rozhodla, že chce k těmto kartám nabízet lepší/výkonnější/tišší chlazení. 
 
Další nové GeForce představí také firmy Gigabyte, Palit, PNY, EVGA a jiné.  
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Avantek uvádí pracovní stanici s procesorem Ampere eMAG Avantek uvádí pracovní stanici s procesorem Ampere eMAG
I když serverovému trhu drtivě vládne Intel, drápky začíná vytahovat i AMD a snaží se i společnost Ampere Computing. Její procesor eMAG si právě našel cestu do pracovních stanic od Avanteku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel uvádí RealSense L515: miniaturní laserový radar Intel uvádí RealSense L515: miniaturní laserový radar
Intel RealSense L515 byl výrobcem označena za světově nejmenší a energeticky nejefektivnější lidar s vysokým rozlišením. Jde tak o zařízení, které dokáže laserovými paprsky ohmatávat prostředí. K čemu přijde vhod? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Half-Life Alyx bude dle vývojáře záležitost čistě pro jednoho hráče Half-Life Alyx bude dle vývojáře záležitost čistě pro jednoho hráče
Half Life: Alyx představuje návrat společnosti Valve na herní výsluní, i když pouze pro majitele příslušných VR headsetů a samozřejmě nemůžeme automaticky předpokládat, že to bude návrat úspěšný. Co nového se ale dozvíme?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jaká je budoucnost extrémní ultrafialové litografie? Jaká je budoucnost extrémní ultrafialové litografie?
Extrémní ultrafialová litografie (EUVL) přichází ještě včas na to, aby výrobci čipů už nemuseli využívat stále složitější způsoby obcházení limitů hlubokého ultrafialového spektra (DUV). Jaký dopad bude EUVL mít? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel posílil Dr. Gary Patton, veterán průmyslu z GloFo i IBM Intel posílil Dr. Gary Patton, veterán průmyslu z GloFo i IBM
Dr. Gary Patton dosud pracoval jako CTO (Chief Technology Officer) společnosti GlobalFoundries a byl odpovědný za vývoj nejnovějších výrobních procesů. Ještě dříve pak působil v IBM.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek