GeForce RTX 2070 Super a Radeon RX 5700 XT v 37 hrách: kdo s koho

GeForce RTX 2070 Super a Radeon RX 5700 XT v 37 hrách: kdo s koho
, , aktualita
Grafické karty GeForce RTX 2070 Super a Radeon RX 5700 XT by měly poskytnout velice podobný výkon, který si nyní můžeme rozebrat díky testu v 37 hrách. Ten byl přitom prováděn ve dvou vhodných rozlišeních. 
K oblíbeným
reklama
Jedná se o rozlišení 1440p a 4K/Ultra HD, což má svůj smysl vzhledem k výkonu těchto karet, které by měly alespoň na 1440p v případě moderních AAA her stačit naprosto s přehledem a občas si troufnout právě na 4K. Někdo by však mohl namítnout, že vzhledem k rozmachu monitorů s vysokými obnovovacími frekvencemi je relevantní i rozlišení Full HD, nicméně to je vše, co v případě tohoto testu může dělat. 
 
 
Máme tu tak celkem prostý test dvou karet v celkem 37 hrách a ve výsledku to jsou u každé dvě sady výsledků ve zmíněných rozlišeních, které reflektují průměrnou snímkovací frekvenci a pak i minimální (1 %). 
 
Testovány byly karty Powercolor RX 5700 XT Red Devil a MSI RTX 2070 Super Gaming X Trio, přičemž model od MSI je v tomto případě výrazně dražší a obecně jsou RTX 2070 Super o cca 2000 Kč dražší, ale samozřejmě záleží na tom, jaký model si vybereme. O trošku blíže, ale z druhé strany cenového spektra, mají k RX 5700 XT karty RTX 2060 Super, takže pokud v tomto testu Radeon dokáže být vyrovnaným soupeřem pro RTX 2070 Super, ospravedlní i vyšší cenu oproti RTX 2060 Super. Mimochodem byly použity ovladače GeForce Game Ready driver 436.02 a Radeon Adrenalin 2019 Edition 19.8.1 a sestava založená na procesoru Core i9-9900K a 16 GB DDR4-3600. 
 
Nové ovladače od NVIDIE přinesly výrazný výkonnostní vzpruhu pro Forza Horizon 4 (a Apex Legends), takže v této závodní hře už 5700 XT nemá podobný výkon jako RTX 2080 Ti. Už je v podstatě tam, kde by měla být, ale od RTX 2070 Super ji moc snímků za sekundu nedělí. 
 
 
V Battlefield V už je to z hlediska průměrných FPS lepší pro AMD, ale zase tu jsou větší propady než u GeForce 
 
 
Jednotlivé grafy naleznete v testu serveru Techspot, takže my už se podíváme pouze na jeden, který ukazuje, že v rozlišení 1440p je na tom Radeon RX 5700 XT celkově hůře než GeForce RTX 2070 Super. Je tu jen málo titulů, v nichž Radeon dokáže vést a Battlefield V je právě tím nejlepším příkladem. Jinak je to spíše horší, ovšem tomu také odpovídá cena karet. 
 
 
Co se týče rozlišení 4K, pak tam celkový graf vypadá podobně, ovšem bohužel pro AMD jsou rozdíly z hlediska počtu snímků za sekundu ještě větší. Když si vezmeme, že k tomu ještě musíme připočítat celkově spíše nízký framerate, pak v tomto rozlišení jde už o zásadní výhodu ve prospěch NVIDIE. 
 
RTX 2070 Super je tak vstupenka do světa rozlišení 4K pro ty, kteří nemají na RTX 2080 Super, natož pak na RTX 2080 Ti. Občas se budou muset uskrovnit, ale mnohdy to bude stačit alespoň na 60 snímků za sekundu. RX 5700 XT s touto kartou většinou nedokáže držet krok, ale ve srovnání zohledňujícím cenu za vyrenderovaný frame (resp. poměr FPS/cena) nad RTX 2070 Super i tak vede.  
 
Zdroj: Techspot


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve by dle francouzského soudu nemělo uživatelům bránit v prodeji zakoupených her Valve by dle francouzského soudu nemělo uživatelům bránit v prodeji zakoupených her
Společnost Valve byla už dříve donucena k tomu, aby umožnila hráčům vracet hry, které mají šanci si krátce vyzkoušet. Nyní se na ni ale z Francie valí další a potenciálně mnohem větší ohrožení tržeb, které se týká přeprodeje her. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek