GeForce RTX 2070 Super a Radeon RX 5700 XT v 37 hrách: kdo s koho

GeForce RTX 2070 Super a Radeon RX 5700 XT v 37 hrách: kdo s koho
, , aktualita
Grafické karty GeForce RTX 2070 Super a Radeon RX 5700 XT by měly poskytnout velice podobný výkon, který si nyní můžeme rozebrat díky testu v 37 hrách. Ten byl přitom prováděn ve dvou vhodných rozlišeních. 
K oblíbeným
reklama
Jedná se o rozlišení 1440p a 4K/Ultra HD, což má svůj smysl vzhledem k výkonu těchto karet, které by měly alespoň na 1440p v případě moderních AAA her stačit naprosto s přehledem a občas si troufnout právě na 4K. Někdo by však mohl namítnout, že vzhledem k rozmachu monitorů s vysokými obnovovacími frekvencemi je relevantní i rozlišení Full HD, nicméně to je vše, co v případě tohoto testu může dělat. 
 
 
Máme tu tak celkem prostý test dvou karet v celkem 37 hrách a ve výsledku to jsou u každé dvě sady výsledků ve zmíněných rozlišeních, které reflektují průměrnou snímkovací frekvenci a pak i minimální (1 %). 
 
Testovány byly karty Powercolor RX 5700 XT Red Devil a MSI RTX 2070 Super Gaming X Trio, přičemž model od MSI je v tomto případě výrazně dražší a obecně jsou RTX 2070 Super o cca 2000 Kč dražší, ale samozřejmě záleží na tom, jaký model si vybereme. O trošku blíže, ale z druhé strany cenového spektra, mají k RX 5700 XT karty RTX 2060 Super, takže pokud v tomto testu Radeon dokáže být vyrovnaným soupeřem pro RTX 2070 Super, ospravedlní i vyšší cenu oproti RTX 2060 Super. Mimochodem byly použity ovladače GeForce Game Ready driver 436.02 a Radeon Adrenalin 2019 Edition 19.8.1 a sestava založená na procesoru Core i9-9900K a 16 GB DDR4-3600. 
 
Nové ovladače od NVIDIE přinesly výrazný výkonnostní vzpruhu pro Forza Horizon 4 (a Apex Legends), takže v této závodní hře už 5700 XT nemá podobný výkon jako RTX 2080 Ti. Už je v podstatě tam, kde by měla být, ale od RTX 2070 Super ji moc snímků za sekundu nedělí. 
 
 
V Battlefield V už je to z hlediska průměrných FPS lepší pro AMD, ale zase tu jsou větší propady než u GeForce 
 
 
Jednotlivé grafy naleznete v testu serveru Techspot, takže my už se podíváme pouze na jeden, který ukazuje, že v rozlišení 1440p je na tom Radeon RX 5700 XT celkově hůře než GeForce RTX 2070 Super. Je tu jen málo titulů, v nichž Radeon dokáže vést a Battlefield V je právě tím nejlepším příkladem. Jinak je to spíše horší, ovšem tomu také odpovídá cena karet. 
 
 
Co se týče rozlišení 4K, pak tam celkový graf vypadá podobně, ovšem bohužel pro AMD jsou rozdíly z hlediska počtu snímků za sekundu ještě větší. Když si vezmeme, že k tomu ještě musíme připočítat celkově spíše nízký framerate, pak v tomto rozlišení jde už o zásadní výhodu ve prospěch NVIDIE. 
 
RTX 2070 Super je tak vstupenka do světa rozlišení 4K pro ty, kteří nemají na RTX 2080 Super, natož pak na RTX 2080 Ti. Občas se budou muset uskrovnit, ale mnohdy to bude stačit alespoň na 60 snímků za sekundu. RX 5700 XT s touto kartou většinou nedokáže držet krok, ale ve srovnání zohledňujícím cenu za vyrenderovaný frame (resp. poměr FPS/cena) nad RTX 2070 Super i tak vede.  
 
Zdroj: Techspot


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem
Deepfakes jsou čím dál tím větším problémem. Varuje před nimi stabice BBC, která se podílela na tvorbě falešného videa s Borisem Johnsonem a Jeremy Corbynem. Ukazuje, že je stále snazší udělat věrohodný podvrh.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink
Satelity Starlink jsou malé a skladné, a tak si jich jeden Falcon 9 může vzít na palubu celou kopu, čili šedesát. Nyní se přitom podařilo další takovou várku dostat na oběžnou dráhu a učinit další krok ke zprovoznění připravované sítě.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax
Noctua nedávno dostala na trh nové procesorové chladiče Chromax Black a nyní je doplňují ventilátory a příslušenství Chromax. Máme tu konkrétně modely NF-A20, NF-A12x15, NF-A9, NF-A9x14 či NF-A8.
Včera, aktualita, Jan Vítek
InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX
InWin si připravuje pod prostým označením 925 velkou skříň formátu Full Tower, která je tak určena pro výkonné PC sestavy. Sama nabídne krom potřebného místa mohutné tělo z broušeného hliníku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou
Acer na trh přináší monitor Predator CG437K P, který je určen pro ty nejnáročnější hráče. O tom ostatně svědčí už jeho úhlopříčka, ale vedle ní je tu i řada velice zajímavých specifikací a bohatá výbava.
Včera, aktualita, Jan Vítek