GeForce RTX 2070 SUPER přežila i žár hořícího bytu

GeForce RTX 2070 SUPER přežila i žár hořícího bytu
, , aktualita
Pořádné zahoření počítače si obvykle představujeme poněkud jinak. V tomto případě se Der8auerovi dostala do rukou sestava, která prošla přímo požárem, což je na ní hned vidět. Ale i to dokázala vedle procesoru přežít grafická karta. 
K oblíbeným
reklama
Grafické karty jsou dělané na to, aby dokázaly dlouhodobě pracovat při vysokých teplotách, ovšem ty se mají dle našich představ obvykle pohybovat maximálně kolem 100 °C. V případě řádně ohořelé sestavy, kterou zkoumal populární overclocker Der8auer, ale šlo evidentně o teploty mnohem vyšší, a to takové, které dokáží roztavit plast, i když jak který. 
 
 
Tato sestava byla vybavena procesorem AMD Ryzen 7 2700X napojeným na AIO vodní chlazení a grafickou kartou MSI RTX 2070 SUPER ze série Gaming. Procesor chráněný uprostřed skříně z jedné strany deskou a z druhé vodním blokem přežil (na snímku už je procesor vyjmutý z patice), ovšem grafická karta dostala řádně zabrat, jak ukazuje její značně deformovaná část chladiče. Ovšem i ten pochopitelně PCB do jisté míry chránil, stejně jako plech na opačné straně. Paměti, zdroj a ani základní desku se už ale oživit nepovedlo. 
 
 
Po odmontování chladiče a vyčistění ale PCB grafické karty nevypadalo zrovna špatně, snad až na viditelně uzenou část u obrazových rozhraní, kde žár kartu už dle stavu chladiče zasáhl nejvíce, ostatně tato část má nejblíž k okraji skříně a také na ni stekl plast, který její tepelné pohodě nepřidal. 
 
 
Ze všech obrazových konektorů vypadal nejlépe jeden DisplayPort, který Der8auer zapojil a GPU s paměťmi chladil blokem pro tekutý dusík.  
 
 
A jak už dobře víme, kartu se povedlo opět zprovoznit, i když na její další dlouhý život asi nelze zrovna sázet, neboť kdo ví, jak moc vysoké teploty poškodily třeba napájecí obvody s kondenzátory. Autor ale neprovedl řádné zátěžové testy, které možná budou zveřejněny někdy později, ostatně kartu provozoval jen provizorně, kdy sám musel na GPU a pamětech držet chladič a neměl žádný, kterým by se dal nahradit původní již zničený chladič. 
 
Tento pokus byl proveden s přispěním německého prodejce Caseking, který přišel s marketingovým programem Kill My Case, v němž vylepšuje či rovnou restauruje stará zanedbaná PC. Díky tomu se tak Der8auer dostal i k této sestavě, která prošla požárem bytu. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek