www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede?

GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede?
, , aktualita
NVIDIA včera odpoledne konečně vyslala na trh GeForce RTX 2080 Super, poslední z ohlášených vylepšených Turingů. Stejně jako ostatní dostala více CUDA jader i jiných jednotek a jako jediná pak výše taktované paměti. 
K oblíbeným
reklama
GeForce RTX 2080 Super přichází za stejnou cenu jako základní verze původní GeForce RTX 2080, čili 699 USD. Za to nabídne 12nm čip TU104-450-A1, čili opravdu plnou verzi vybavenou 3072 CUDA jádry a dále pak 192 TMU, 64 ROP a pak 48 RT jádry a 384 Tensor jádry. V případě původní karty RTX 2080 jde o čísla 2944/184/64/46/368.
 
 
Vedle menšího nášupu jader tu máme také vyšší pracovní takty, a sice 1650 až 1815 MHz oproti 1515 až 1710 MHz, což tak dohromady poskytne na základním i nejvyšším taktu o více než 1 TFLOPS výkonu navíc. A aby to lépe stíhaly paměti, pak jejich propustnost 14.000 MT/s byla zvýšena na 15.500 MT/s, což na stejné 256bitové sběrnici dělá 496 GB/s oproti původním 448 GB/s. Tento 11% nárůst propustnosti je tak v proporci s nárůstem hrubého výkonu. 
 
Ovšem jak se to vše projeví v praxi? To je pochopitelně různé dle různých her, ale my se můžeme podívat třeba na shrnutí, respektive zprůměrování testů, které provedl server techPowerUp. Z těchto informací vyplývá, že to, co do výkonu staré RTX 2080 schází kartě RTX 2070 Super, to má nová RTX 2080 Super navíc. Je tak v nižších rozlišeních v průměru o 5 až 6 procent výkonnější než RTX 2080, ovšem v Ultra HD je to trošku lepší, tam je výkonnější o 7 procent.
 
To se týká referenční verze od NVIDIE, takže karty pracující na výše uvedených taktech. Nereferenční verze by na tom dle specifikací měly být podobně, protože mají zpravidla stejný základní takt a pouze zvýšené turbo o několik desítek megahertz. Nicméně i tak lze očekávat další 2 až 3 % navíc oproti výkonu referenční RTX 2080 Super, což ukazuje na to, že dokáží udržovat celkově vyšší takty v rámci svého rozsahu. 
 
 
Přetaktováním se ale můžeme snadno dostat na průměrný takt nad 2 GHz a paměti dokonce dostat i na 2,3 GHz, takže je znát, že NVIDIA využila opravdu lepší paměti než dříve. I s využitím referenční verze se pak dostaneme opravdu blízko k výkonu RTX 2080 Ti, což opravdu není k zahození. 
 
Server VideoCardz také jako obvykle dal dohromady seznam stránek, které nové karty již recenzovaly. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus
Chystá se další kryptoměna, jako by jich zatím nebylo málo. Novinku bude mít na svědomí kryptoměnová burza Binance, která chce v tomto případě vytvořit stablecoin. Zatím nese název Project Venus a bojovat bude i proti Facebooku a jeho Libře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Corsair nabízí bezdrátovou herní klávesnici K57 RGB Corsair nabízí bezdrátovou herní klávesnici K57 RGB
Corsair si pro návštěvníky Gamescomu připravil představení klávesnice K57 RGB Wireless Gaming Keyboard, která je první vybavená rozhraním Slipstream Wireless a RGB LED Capellix. Co to znamená?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC
Společnost Western Digital si připravila novou produktovou řadu WD_BLACK, která se skládá z externích pevných disků i SSD určených pro počítače PC i herní konzole. Vybaveny jsou rychlým rozhraním a zaujmout chtějí i svým designem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel Tiger Lake-U s grafikou 12. generace spatřen Intel Tiger Lake-U s grafikou 12. generace spatřen
Na světlo světa se dostaly záznamy o raných vzorcích procesorů generace Intel Tiger Lake, které by se měly objevit někdy v příštím roce. Vybaveny přitom mají být už 12. generací grafiky Intel, čili Xe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla začala pronajímat solární panely od 50 USD na měsíc Tesla začala pronajímat solární panely od 50 USD na měsíc
Pokud někdo nechce investovat do vlastních solárních panelů, které si namontuje třeba na střechu svého domu, může si je nyní od společnosti Tesla pronajmout. Ceny přitom začínají na 50 dolarech měsíčně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek