www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede?

GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede?
, , aktualita
NVIDIA včera odpoledne konečně vyslala na trh GeForce RTX 2080 Super, poslední z ohlášených vylepšených Turingů. Stejně jako ostatní dostala více CUDA jader i jiných jednotek a jako jediná pak výše taktované paměti. 
K oblíbeným
reklama
GeForce RTX 2080 Super přichází za stejnou cenu jako základní verze původní GeForce RTX 2080, čili 699 USD. Za to nabídne 12nm čip TU104-450-A1, čili opravdu plnou verzi vybavenou 3072 CUDA jádry a dále pak 192 TMU, 64 ROP a pak 48 RT jádry a 384 Tensor jádry. V případě původní karty RTX 2080 jde o čísla 2944/184/64/46/368.
 
 
Vedle menšího nášupu jader tu máme také vyšší pracovní takty, a sice 1650 až 1815 MHz oproti 1515 až 1710 MHz, což tak dohromady poskytne na základním i nejvyšším taktu o více než 1 TFLOPS výkonu navíc. A aby to lépe stíhaly paměti, pak jejich propustnost 14.000 MT/s byla zvýšena na 15.500 MT/s, což na stejné 256bitové sběrnici dělá 496 GB/s oproti původním 448 GB/s. Tento 11% nárůst propustnosti je tak v proporci s nárůstem hrubého výkonu. 
 
Ovšem jak se to vše projeví v praxi? To je pochopitelně různé dle různých her, ale my se můžeme podívat třeba na shrnutí, respektive zprůměrování testů, které provedl server techPowerUp. Z těchto informací vyplývá, že to, co do výkonu staré RTX 2080 schází kartě RTX 2070 Super, to má nová RTX 2080 Super navíc. Je tak v nižších rozlišeních v průměru o 5 až 6 procent výkonnější než RTX 2080, ovšem v Ultra HD je to trošku lepší, tam je výkonnější o 7 procent.
 
To se týká referenční verze od NVIDIE, takže karty pracující na výše uvedených taktech. Nereferenční verze by na tom dle specifikací měly být podobně, protože mají zpravidla stejný základní takt a pouze zvýšené turbo o několik desítek megahertz. Nicméně i tak lze očekávat další 2 až 3 % navíc oproti výkonu referenční RTX 2080 Super, což ukazuje na to, že dokáží udržovat celkově vyšší takty v rámci svého rozsahu. 
 
 
Přetaktováním se ale můžeme snadno dostat na průměrný takt nad 2 GHz a paměti dokonce dostat i na 2,3 GHz, takže je znát, že NVIDIA využila opravdu lepší paměti než dříve. I s využitím referenční verze se pak dostaneme opravdu blízko k výkonu RTX 2080 Ti, což opravdu není k zahození. 
 
Server VideoCardz také jako obvykle dal dohromady seznam stránek, které nové karty již recenzovaly. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru
Společnost Microsoft spustila novou iniciativu Secure-core PC, která by měla zajišťovat vyšší bezpečnost počítačů. Má zajistit to, že operační systém naběhne s ověřeným firmwarem, který nebyl napaden malwarem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra
Oblíbená aplikace NordVPN zaznamenala v minulém roce nepříjemnou událost. Jedno z datových center bylo napadeno a útočníci se dostali k TLS klíčům, což mohlo mít velmi vážné důsledky na bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře