www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce RTX 2080 Ti Super na začátku příštího roku?

GeForce RTX 2080 Ti Super na začátku příštího roku?
, , aktualita
Opět se jednou mluví o kartě NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti Super, která po boku ostatních Super RTX nakonec nedorazila, ale mohla by prý nastoupit začátkem příštího roku. Jde přitom o velice zajímavé téma i z jiného ohledu. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti Super byla zmíněna již mnohokrát a skutečně není vůbec vyloučeno, že by mohla dorazit. NVIDIA má prostě možnost využít GPU s ještě lepší konfigurací, která by se vyrovnala, nebo byla jen mírně horší než v případě RTX TITAN. Vedle toho by mohla popohnat takty, což platí i pro paměti GDDR6. Ostatně ty v případě RTX 2080 Super pracují na 15500 MT/s, zatímco RTX 2080 Ti je má na 14000 MT/s. 
 
 
NVIDIA ale musí mít motivaci takovou kartu dostat na trh, však proč by se měla snažit v případě, že pro ni není konkurence? Ostatně právě to byl i případ dnes dostupných RTX i GTX Super, které přišly či teprve přijdou jako reakce na nabídku konkurence. Právě proto je důležité sledovat i fámy o údajné GeForce RTX 2080 Ti Super, neboť ty nám mohou pomoci určit i to, kdy dorazí nové a silné Navi od AMD. 
 
Nyní se tak proslýchá, že RTX 2080 Ti Super dorazí v prvním kvartálu příštího roku, kdy už původní RTX 2080 Ti bude na trhu o mnoho déle než rok. Ostatně RTX Super dorazily na trh ani ne rok po představení prvních GeForce RTX.
 
Především se ale proslýchá to, že nové generace GPU NVIDIA v podobě Ampere se hned tak nedočkáme a že ta nedorazí do konce roku 2020, ale spíše někdy v roce 2021. I kvůli tomu by se NVIDIA mohla rozhodnout uvést na trh novou RTX 2080 Ti Super, aby mohla překlenout delší období a lépe konkurovat nabídce od AMD. 
 
Dále se mluví o zrušení vývoje jistého GPU GA101, které by mělo být menší verzí plnokrevného GA100, pochopitelně z generace Ampere, a to asi poloviční. Jenomže GA100 vypadá na dnešní poměry absolutně neuvěřitelně, respektive takovéto o něm kolují fámy: 55 miliard tranzistorů, propustnost 2304 GB/s díky šesti HBM a velikost 800 milimetrů čtverečných. Pokud NVIDIA skutečně něco takového plánuje, pak by se ani nikdo nemohl divit, že v příštím roce to ještě nebude, zvláště když by NVIDIA měla pro toto GPU využít až 5nm proces LPE s EUV od firmy Samsung. 
 
Jsou to velice zajímavé údaje, ale zatím je můžeme řadit někam mezi drby a divoké fantazie. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google Stadia má problém: Chromecast Ultra se hodně přehřívá Google Stadia má problém: Chromecast Ultra se hodně přehřívá
Google před pár dny spustil herní streamovací službu Stadia. Někteří jsou z ní nadšeni, jiní mají naopak problémy. A vypadá to, že těch problémů bude více. Chromecast Ultra, který je součástí systému, se totiž výrazně přehřívá.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Uber bude odposlouchávat jízdu autem v zájmu bezpečnosti Uber bude odposlouchávat jízdu autem v zájmu bezpečnosti
Aby bylo více důkazů pro řešení případných incidentů mezi řidičem a pasažérem služby Uber, bude zavedena možnost nahrávání audio záznamu celé jízdy. Zatím má být k dispozici pro vybrané země.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
V-Ray a Blender's Cycles získávají podporu GeForce RTX V-Ray a Blender's Cycles získávají podporu GeForce RTX
NVIDIA se snaží podporu svého RTX hardwaru prosazovat nejen ve hrách, ale také v grafickém softwaru. Nyní přišla řada na V-Ray a Blender's Cycles od Chaos Group s příslušným urychlením renderování. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck
Před pár hodinami představila automobilka Tesla svůj dlouho připravovaný pickup Cybertruck. Tato elektrická bestie přináší hranatý design jak ze sci-fi filmu, velmi slušný dojezd a akceleraci na 60 mph za méně než 3 sekundy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570 Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570
Společnost Colorful se chystá vypustit na trh menší základní desku formátu Micro ATX, která je založena na větší desce X570 Gaming Pro V14. Jedná se o model CVN X570M GAMING Pro, jenž také nese čipovou sadu X570. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek