www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce RTX 2080 Ti Super na začátku příštího roku?

GeForce RTX 2080 Ti Super na začátku příštího roku?
, , aktualita
Opět se jednou mluví o kartě NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti Super, která po boku ostatních Super RTX nakonec nedorazila, ale mohla by prý nastoupit začátkem příštího roku. Jde přitom o velice zajímavé téma i z jiného ohledu. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti Super byla zmíněna již mnohokrát a skutečně není vůbec vyloučeno, že by mohla dorazit. NVIDIA má prostě možnost využít GPU s ještě lepší konfigurací, která by se vyrovnala, nebo byla jen mírně horší než v případě RTX TITAN. Vedle toho by mohla popohnat takty, což platí i pro paměti GDDR6. Ostatně ty v případě RTX 2080 Super pracují na 15500 MT/s, zatímco RTX 2080 Ti je má na 14000 MT/s. 
 
 
NVIDIA ale musí mít motivaci takovou kartu dostat na trh, však proč by se měla snažit v případě, že pro ni není konkurence? Ostatně právě to byl i případ dnes dostupných RTX i GTX Super, které přišly či teprve přijdou jako reakce na nabídku konkurence. Právě proto je důležité sledovat i fámy o údajné GeForce RTX 2080 Ti Super, neboť ty nám mohou pomoci určit i to, kdy dorazí nové a silné Navi od AMD. 
 
Nyní se tak proslýchá, že RTX 2080 Ti Super dorazí v prvním kvartálu příštího roku, kdy už původní RTX 2080 Ti bude na trhu o mnoho déle než rok. Ostatně RTX Super dorazily na trh ani ne rok po představení prvních GeForce RTX.
 
Především se ale proslýchá to, že nové generace GPU NVIDIA v podobě Ampere se hned tak nedočkáme a že ta nedorazí do konce roku 2020, ale spíše někdy v roce 2021. I kvůli tomu by se NVIDIA mohla rozhodnout uvést na trh novou RTX 2080 Ti Super, aby mohla překlenout delší období a lépe konkurovat nabídce od AMD. 
 
Dále se mluví o zrušení vývoje jistého GPU GA101, které by mělo být menší verzí plnokrevného GA100, pochopitelně z generace Ampere, a to asi poloviční. Jenomže GA100 vypadá na dnešní poměry absolutně neuvěřitelně, respektive takovéto o něm kolují fámy: 55 miliard tranzistorů, propustnost 2304 GB/s díky šesti HBM a velikost 800 milimetrů čtverečných. Pokud NVIDIA skutečně něco takového plánuje, pak by se ani nikdo nemohl divit, že v příštím roce to ještě nebude, zvláště když by NVIDIA měla pro toto GPU využít až 5nm proces LPE s EUV od firmy Samsung. 
 
Jsou to velice zajímavé údaje, ale zatím je můžeme řadit někam mezi drby a divoké fantazie. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Studie MIT: použité akumulátory z EV vhodným úložištěm pro solární farmy Studie MIT: použité akumulátory z EV vhodným úložištěm pro solární farmy
Elektromobilita přinese obrovské množství vysloužilých akumulátorů, které jsou obrovskou hrozbou pro životní prostředí. Dle studie MIT jsou ale současně vhodným úložištěm pro obnovitelnou energii.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
NVIDIA GameGAN: umělá inteligence vytvořila hru Pac-Man, engine nepotřebovala NVIDIA GameGAN: umělá inteligence vytvořila hru Pac-Man, engine nepotřebovala
Experimenty společnosti NVIDIA s různými typy umělých inteligencí jsou dobře známé a nyní tu máme další počin v podobě hry Pac-Man. Tu vytvořily dvě soupeřící GameGAN AI, které ani nepotřebovaly jako základ herní engine. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Atmosféra Pluta náhle mizí, jaká je příčina? Atmosféra Pluta náhle mizí, jaká je příčina?
Atmosféra Pluta byla spatřena již v roce 1988 a od té doby mohli astronomové pozorovat, že je plynný obal této tehdy ještě planety stále hustší. Ovšem nedávno přišel obrat a Pluto od roku 2016 ztratilo celou pětinu své atmosféry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Grafika Xe v procesorech Tiger Lake: jaká bude? Grafika Xe v procesorech Tiger Lake: jaká bude?
Leaker @momomo_us zveřejnil nové údaje o procesorech Intel Tiger Lake, které se týkají především jejich grafiky Xe. Ta má představovat velký pokrok i v porovnání s 11. generací, s níž se přitom dosud málokdo setkal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Biostar odhalil sestavu desktopových AMD Renoir Biostar odhalil sestavu desktopových AMD Renoir
Desktopová APU generace Renoir by už neměla na sebe nechávat dlouho čekat, jak můžeme usuzovat dle toho, jaké veškeré informace se o nich v poslední době objevují. Nyní k tomu přispěla i společnost Biostar.
Dnes, aktualita, Jan Vítek