reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

GeForce RTX 3000 LHR otestovány v novém NBMiner, jak jsou výkonné?

, , aktualita
GeForce RTX 3000 LHR otestovány v novém NBMiner, jak jsou výkonné?
Dnes jsme se dozvěděli o nové verzi těžebního softwaru NBMiner, který dokáže namísto polovičního výkonu GeForce 3000 LHR v těžbě Etherea nabídnout téměř 70 procent plného výkonu. Co to znamená v praxi? 
Majitelé některých nových karet GeForce RTX 3000 už ani nemohli poznat, jaký výkon v těžbě Etherea mohli získat, ostatně RTX 3080 Ti a RTX 3070 Ti už rovnou přišly na trh jako LHR verze s omezeným hashrate. Nyní se ale ukázalo, že je možné kartu vyladit tak, aby se výkon těžby zvýšil, a přitom ještě nezareagovala protitěžební ochrana, což řeší právě nová verze softwaru NBMiner. Obecně se mluví o 70% plného výkonu, ale doporučeno je nastavit spíše 68 %, neboť pak už příliš roste pravděpodobnost, že se aktivuje omezovač a výkon bude mnohem nižší. 
 
 
Na Twitteru se tak už přirozeně začaly množit první testy s LHR verzemi GeForce, díky nimž se dozvídáme, jaký reálný hashrate mohou nyní nabídnout. Jedná se především o modely RTX 3080 Ti, RTX 3070 Ti a RTX 3060 Ti.
 
Pro představu, GeForce RTX 3080 v původní verzi, a samozřejmě po vyladění pro těžbu, dosáhne alespoň na 90 MH/s v těžbě Etherea, na opačné straně tu máme RTX 3060 s cca 50 MH/s a uprostřed RTX 3070 dosáhne více než 60 MH/s. 
 
Pokud jde o Ti verze těchto karet s omezovačem a s využitím nové techniky, pak ty budou pochopitelně pomalejší. Konkrétně GeForce RTX 3080 Ti LHR dosáhne cca 80 MH/s, RTX 3070 Ti pak 50 MH/s a RTX 3060 Ti zvládne 40 MH/s, samozřejmě plus/minus pár MH/s dle vyladění. Čili opravdu jde o hodnoty, které se pohybují na 65 až 70 % maxima. Bohužel pro těžaře to ale vypadá, že to platí také pro efektivitu, čili ta se pohybuje spíše někde kolem 300 kH/W, zatímco v případě odemknutých karet očekáváme alespoň kolem 400 kH/s. 
 
Celkově se ale dá říci, že GeForce RTX 3000 jsou tímto pro těžaře opět o něco atraktivnější a možná že nyní začne těžit i řada lidí, kteří si koupili novou kartu a na těžbu zatím ani nepomysleli. 


reklama
reklama
reklama
reklama