GeForce RTX 3060 Ti se dostává do nabídky obchodů, kolik stojí?

GeForce RTX 3060 Ti se dostává do nabídky obchodů, kolik stojí?
, , aktualita
Už příští týden se začne prodávat grafická karta GeForce RTX 3060 Ti, která by tak už nějaký ten den měla proudit na sklady obchodů. Ty už také pomalu zveřejňují její ceny a zatím tu máme třeba lotyšský Dateks. 
K oblíbeným
reklama
GeForce RTX 3060 Ti se dostane na trh příští středu, čili 2. prosince a Founders Edition (ta se již dle VideoCardz dostala k recenzentům) bude v USA stát v obchodě NVIDIE nejspíše 399 USD. NVIDIA sama totiž stále ještě nepotvrdila, že takovou kartu vůbec chystá, takže její specifikace jsou sice už dobře známy, ale o ceně s jistotou ještě mluvit nemůžeme. 
 
 
V Evropě se pochopitelně můžeme připravit na celkově vyšší ceny, pokud jde o prodej v obchodech a zvláště nereferenčních verzí. Na cenách se navíc jistě podepíše také očekávaný nedostatek karet, a tak asi následující ceny z lotyšského obchodu Dateks nebudou výjimečné: 
  • Gigabyte RTX 3060 Ti EAGLE – 538,91 EUR
  • Gigabyte RTX 3060 Ti EAGLE OC – 525,98 EUR
  • Gigabyte RTX 3060 Ti Gaming OC – 558,16 EUR
  • Gigabyte RTX 3060 Ti AORUS Master – 592,26 EUR
  • Inno3D RTX 3060 Ti Twin X2 OC – 502,23 EUR
  • Inno3D RTX 3060 Ti iChill X3 – 529,49 EUR
  • ZOTAC RTX 3060 Ti Twin Edge – 568,38 EUR
Pak se objevil také španělský obchod 101gigas, kde je karta PNY RTX 3060 Ti Gaming Revel EPIC-X nabízena za cenu 526,92 eur, ovšem Gigabyte RTX 3060 Ti EAGLE je v něm i s daní nabízen za bezmála 484 eur, čili výrazně levněji, než v obchodě Dateks. V řadě případů ale může jít zatím samozřejmě jen o zástupné ceny, které se po uvedení karet na trh změní. 
 
NVIDIA má přitom nyní další šanci si napravit reputaci a vyslat na trh novou kartu v hojných počtech, ale s tím dle minulých zkušeností spíše nelze počítat. Je pravda, že RTX 3060 Ti využije menší GPU GA104 (cca 390 mm2), které bude navíc osekané, což umožní upotřebit i hůře vybavené kousky. Výrobci karet ale bojují také s koronavirem, který tvoří překážky v dodavatelských řetězcích, jež celkově zpomaluje.
 
 
Britský prodejce Scan nabízí také Eagle od firmy Gigabyte, ovšem za neuvedenou cenu, ovšem alespoň nám potvrzuje konec embarga, a to právě na 2. prosince ve 2 odpoledne, čili našich 15:00. PCDiga pak nabízí RTX 3060 Ti Gaming OC za 529,90 eur, takže se ukazuje, že ceny z lotyšského obchodu jsou asi spíše vyšší, než ve skutečnosti budou po začátku prodeje (alespoň v jiných obchodech). A co holandský Proshop? Ten bohužel zatím o kartách RTX 3060 Ti a skladových zásobách neinformuje. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V Kanadě staví 88MW vodní elektrárnu pro výrobu zeleného vodíku V Kanadě staví 88MW vodní elektrárnu pro výrobu zeleného vodíku
Vodík je nejspíš jedním z řešení energetiky budoucnosti. V Kanadě proto zahajují výstavbu 88MW vodní elektrárny, která by měla produkovat zelený vodík a kyslík. Obojí by se mělo využívat v průmyslu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Ukončení spouštění Adobe Flash nadělalo problémy železnici v Číně Ukončení spouštění Adobe Flash nadělalo problémy železnici v Číně
Adobe Flash se s námi před dvěma týdny rozloučil a poslední aktualizace vypnula možnost jeho přehrávání. To zatopilo těm, kteří ani po několika letech varování, že tento den přijde, nepřešli na jinou platformu. Třeba železniční systém v čínském Ta-lienu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne
Český Internet baví další problém při řešení koronavirové krize. Nečekané chyby vykazují systémy pro registraci k očkování i server pro podávání kompenzačních žádostí. Ten to ve čtvrtek vzdal a shořel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise
Microsoft je další společností, která se chce podílet na vývoji autonomních vozů. Své síly spojí s projektem Cruise, za kterým stojí automobilka General Motors a spolupracuje např. i s japonskou Hondou.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds
Nedávno jsme se dozvěděli o velkém hacku serverů firmy SolarWinds, která pak nevědomky přibalovala ke své aplikaci Orion malware. Stejná skupina hackerů napadla i systémy společnosti Malwarebytes.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala