www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce RTX SUPER s vyšším výkonem pod DX12 jsou v obchodech, jaké jsou ceny?

GeForce RTX SUPER s vyšším výkonem pod DX12 jsou v obchodech, jaké jsou ceny?
, , aktualita
NVIDIA dnes ohlásila, že se do obchodů už dostaly první karty GeForce RTX 2060 SUPER a GeForce RTX 2070 SUPER. K nim jsou samozřejmě dostupné i příslušné ovladače, ale my se zaměříme především na ceny. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA oficiálně představila karty RTX SUPER minulý týden a nyní se první kusy začaly dostávat na sklady i českých obchodů. Očekávat můžeme řadu verzí od firem jako ASUS, EVGA, Gainward, Gigabyte, MSI nebo Palit a NVIDIA nyní prozradila i to, že s novými kartami přicházejí také příslušné ovladače, které mají přinášet výrazný nárůst výkonu pod DirectX 12. To se týká her jako Metro Exodus, Strange Brigade a Tom Clancy’s Division 2. 
 
 
Jedná se o ovladače verze 431.36 WHQL, které oproti starším 430.86 WHQL slibují pod DX12 v Metro Exodus vyšší výkon až o 31 % a v průměru s využitím různých karet pod různými rozlišeními pak o 10,5 %. V případě Strange Brigade to je až 13,7 % a v průměru 7,7 % a v Tom Clancy’s The Division 2 to je až 11,3 % a v průměru 3,6 %. To tak rozhodně není zanedbatelné zlepšení, zvláště když jde pouze o dopad nových ovladačů. O těch se navíc dozvídáme, že přináší podporu dalších třech monitorů s Adaptive-Sync, které jsou nyní G-Sync Compatible. Jde o LG 34GL750, HP 25mx a HP Omen X 25f. 
 
S vybranými modely karet a ve vybraných obchodech dostaneme zdarma hry Control a Wolfenstein: Youngblood, obě s podporou ray tracingu. NVIDIA nyní rozšířila seznam produktů, pro které tato nabídka platí. Jde o RTX 2060 a lepší karty včetně notebooků. 
 
Nyní se už budeme věnovat cenám, a to zvláště karet RTX 2070 SUPER a RTX 2080 SUPER. Ta výkonnější tedy dorazí do obchodů až za dva týdny, ovšem NVIDIA už prozradila její cenu v korunách. Jde totiž o to, že tyto karty mají být k dispozici za stejné částky jako starší levnější verze, čili za 499 a 699 USD. Nás tak může zajímat, zda to odpovídá cenám v českých obchodech. Jen si ještě dovolím takové malé upozornění, že PALiT GeForce RTX 2070 či 2080 Super JetStream nemají s novými RTX SUPER nic společného. Označení Super JetStream odpovídá dané řadě a ne tomu, že by mělo jít o nové vylepšené karty. 
 
Jeden by tak očekával, že v jednom obchodě bude starší verze stejné karty k dispozici za víceméně stejnou cenu jako nová verze SUPER, pokud tedy jde o řadu RTX 2070, protože RTX 2060 SUPER má vyšší cenu než původní RTX 2060. Nakonec to tak není a nové modely SUPER mají obvykle vyšší ceny i v případě stejných řad. To ale neplatí jen kvůli tomu, že by prodejci nastavili pro nové verze vyšší ceny, ale naopak začali snižovat ceny těch starých. Například Gigabyte GV-N2070GAMING OC WHITE-8GC zlevnila za poslední dny o cca tisícovku a když to zohledníme, její cena předtím byla velice podobná té, za kterou se prodává její nová SUPER verze. 
 
Naopak třeba MSI RTX 2060 Ventus můžeme koupit v nejmenovaném obchodě za 10.400 Kč ve staré verzi a za 11.700 Kč v nové SUPER verzi, což je prostě a jednoduše dopad ceny zvýšené o 50 dolarů. 
 
Heureka bohužel ještě nové karty NVIDIE nezná, takže těžko nyní můžeme z posoudit, za jaké ceny jsou nyní obecně k dispozici. Je třeba tak hledat po obchodech a na základě toho mohu říci, že ceny nových SUPER jsou v podstatě v pořádku a nejsou výrazně vyšší než ceny starších karet z doby ještě před tím, než začaly nedávno zlevňovat. 
 
Co se týče RTX 2080 SUPER, NVIDIA u ní uvádí cenu 19 tisíc korun, což ale platí pro její referenční verzi. Původní RTX 2080 přitom už začaly také zlevňovat a dají se koupit již za ceny pod 17 tisíc. 
 
Zdroj: NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla
Dron v blízkosti letadla byl doposud obvykle průšvih a bylo našlápnuto k velkému maléru. Austrian Airlines je ale k letadlům vyšle záměrně. Budou totiž provádět kontroly stavu letadla místo lidských techniků. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje? Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje?
Americké Department of Energy (DOE) je organizace, která nechává stavět nejsilnější světové superpočítače a ta si nyní všimla společnosti Cerebras. Ta nedávno zaujala AI čipem s 1,2 biliony tranzistorů, který zabírá v podstatě celý wafer.
Včera, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí
Společnost QNAP přichází s novou řadou NAS označenou jako TVS-x72N, která má být cenově výhodná, nicméně o levných produktech jistě nemůžeme mluvit. Ostatně tu jsou procesory Core i3 a rychlá síť. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového? Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového?
Na pozorování další mezihvězdní komety je na rozdíl od té první dostatek času, respektive teprve bude, protože jí bude ještě řadu týdnů trvat, než se k nám přiblíží na nejkratší vzdálenost. Astronomové ale na nic nečekají. 
Včera, aktualita, Jan Vítek