GeForce RTX SUPER s vyšším výkonem pod DX12 jsou v obchodech, jaké jsou ceny?

GeForce RTX SUPER s vyšším výkonem pod DX12 jsou v obchodech, jaké jsou ceny?
, , aktualita
NVIDIA dnes ohlásila, že se do obchodů už dostaly první karty GeForce RTX 2060 SUPER a GeForce RTX 2070 SUPER. K nim jsou samozřejmě dostupné i příslušné ovladače, ale my se zaměříme především na ceny. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA oficiálně představila karty RTX SUPER minulý týden a nyní se první kusy začaly dostávat na sklady i českých obchodů. Očekávat můžeme řadu verzí od firem jako ASUS, EVGA, Gainward, Gigabyte, MSI nebo Palit a NVIDIA nyní prozradila i to, že s novými kartami přicházejí také příslušné ovladače, které mají přinášet výrazný nárůst výkonu pod DirectX 12. To se týká her jako Metro Exodus, Strange Brigade a Tom Clancy’s Division 2. 
 
 
Jedná se o ovladače verze 431.36 WHQL, které oproti starším 430.86 WHQL slibují pod DX12 v Metro Exodus vyšší výkon až o 31 % a v průměru s využitím různých karet pod různými rozlišeními pak o 10,5 %. V případě Strange Brigade to je až 13,7 % a v průměru 7,7 % a v Tom Clancy’s The Division 2 to je až 11,3 % a v průměru 3,6 %. To tak rozhodně není zanedbatelné zlepšení, zvláště když jde pouze o dopad nových ovladačů. O těch se navíc dozvídáme, že přináší podporu dalších třech monitorů s Adaptive-Sync, které jsou nyní G-Sync Compatible. Jde o LG 34GL750, HP 25mx a HP Omen X 25f. 
 
S vybranými modely karet a ve vybraných obchodech dostaneme zdarma hry Control a Wolfenstein: Youngblood, obě s podporou ray tracingu. NVIDIA nyní rozšířila seznam produktů, pro které tato nabídka platí. Jde o RTX 2060 a lepší karty včetně notebooků. 
 
Nyní se už budeme věnovat cenám, a to zvláště karet RTX 2070 SUPER a RTX 2080 SUPER. Ta výkonnější tedy dorazí do obchodů až za dva týdny, ovšem NVIDIA už prozradila její cenu v korunách. Jde totiž o to, že tyto karty mají být k dispozici za stejné částky jako starší levnější verze, čili za 499 a 699 USD. Nás tak může zajímat, zda to odpovídá cenám v českých obchodech. Jen si ještě dovolím takové malé upozornění, že PALiT GeForce RTX 2070 či 2080 Super JetStream nemají s novými RTX SUPER nic společného. Označení Super JetStream odpovídá dané řadě a ne tomu, že by mělo jít o nové vylepšené karty. 
 
Jeden by tak očekával, že v jednom obchodě bude starší verze stejné karty k dispozici za víceméně stejnou cenu jako nová verze SUPER, pokud tedy jde o řadu RTX 2070, protože RTX 2060 SUPER má vyšší cenu než původní RTX 2060. Nakonec to tak není a nové modely SUPER mají obvykle vyšší ceny i v případě stejných řad. To ale neplatí jen kvůli tomu, že by prodejci nastavili pro nové verze vyšší ceny, ale naopak začali snižovat ceny těch starých. Například Gigabyte GV-N2070GAMING OC WHITE-8GC zlevnila za poslední dny o cca tisícovku a když to zohledníme, její cena předtím byla velice podobná té, za kterou se prodává její nová SUPER verze. 
 
Naopak třeba MSI RTX 2060 Ventus můžeme koupit v nejmenovaném obchodě za 10.400 Kč ve staré verzi a za 11.700 Kč v nové SUPER verzi, což je prostě a jednoduše dopad ceny zvýšené o 50 dolarů. 
 
Heureka bohužel ještě nové karty NVIDIE nezná, takže těžko nyní můžeme z posoudit, za jaké ceny jsou nyní obecně k dispozici. Je třeba tak hledat po obchodech a na základě toho mohu říci, že ceny nových SUPER jsou v podstatě v pořádku a nejsou výrazně vyšší než ceny starších karet z doby ještě před tím, než začaly nedávno zlevňovat. 
 
Co se týče RTX 2080 SUPER, NVIDIA u ní uvádí cenu 19 tisíc korun, což ale platí pro její referenční verzi. Původní RTX 2080 přitom už začaly také zlevňovat a dají se koupit již za ceny pod 17 tisíc. 
 
Zdroj: NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Americká vláda se zaměřila na Epic i Riot Games kvůli vazbám na Tencent Americká vláda se zaměřila na Epic i Riot Games kvůli vazbám na Tencent
Dobře víme především o společnosti Epic Games, že má důležité vazby na čínskou společnost Tencent. To platí i pro Riot Games a americká vláda se nyní kvůli tomu na obě společnosti zaměřila. Co to znamená?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD
ViewSonic si připravil nový monitor, který bude vyhovovat zákazníkům neprahnoucím po Ultra HD, ale už ani Full HD. Quad HD je tak střední cesta šetrná i pro naše peněženky. ViewSonic XG270Q je také cenově výhodnější alternativa pro model XG270QG.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software
Microsoft získal nový cenný skalp z řad herních společností. Do xboxového světa se bude nově řadit ZeniMax Media, mateřská společnost studia Bethesda Softworks. Microsoft tak získá i práva na mnohé známé herní řady. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy
Americký prezident Donald Trump se rozhodl vydat výkonný příkaz, který měl uvalit ban na čínský komunikátor WeChat. Okresní soud mu to ale zatrhl a říká, že ban byl založen na základě nepodložených obvinění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači
34letý Australan si chtěl přivydělat těžbou kryptoměn, nezvolil k tomu ale tu nejšťastnější metodu. Místo svého hardwaru použil výpočetní techniku určenou pro vědecké účely, což mu vyneslo 15měsíční trest.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář