www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu

Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
, , aktualita
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
K oblíbeným
reklama
Ghost Recon: Breakpoint je založen na enginu AnvilNext 2.0, který podporuje primárně DirectX 11, ale nyní v této hře také Vulkan, který může být především pro majitele Radeonů příslibem vyššího výkonu. Při testování těchto API byl využitá sada nastavení grafických voleb, a to Very High, přičemž nad ní stojí ještě náročnější Ultra. Ve všech případech také bylo zajištěno, aby se hra nativně renderovala v cílovém rozlišení pro zobrazení. 
 
 
Hra má také v sobě zabudovaný benchmark, což může práci jen ulehčit a výsledky zpřesnit, respektive zajistit, aby byly konzistentní. Hodnoty ale už byly odečítány pomocí utility OCAT a brány jako průměry ze třech stejných testů grafických karet AMD a NVIDIA s ovladači GeForce 445.75 a Adrenalin 20.3.1.
 
 
Grafy by mohly být přehlednější, protože takto se v nich špatně hledají dvojice výsledků patřící stejné kartě pod DX11 a Vulkanem. Nicméně je vidět, že v případě rozlišení Full HD opravdu je o co stát a že výkon se v mnoha případech výrazně zvýšil. Například Radeon VII se díky Vulkanu posunul z průměrných 80 FPS na 108 FPS a velice si přilepšila také moderní RTX 2080 Ti, a to ze 113 na 140 FPS. 
 
Na druhou stranu, Pascalům bude nějaký Vulkan asi volný, jak se dalo očekávat a jak ukazuje GTX 1060 6GB, kde se rozdíl může schovat do pouhého 1 snímku za sekundu. Ovšem i v případě AMD to vždy není růžové, jak ukazuje mírný pokles průměrných FPS v případě RX 5500 XT, ovšem na druhou stranu tu nebyly tak velké propady. 
 
Z těchto výsledků to tedy vypadá, že díky Vulkanu si polepšily především generace Turing a Vega. 
 
 
A co rozlišení Ultra HD? V něm právě jmenované karty GTX 1060 a RX 5500 XT už pod Vulkanem vůbec nestíhají a je znát, že v jejich případě je něco špatně. A tím něčím je práce s pamětí, takže DX11 se umí lépe vypořádat s případem, kdy hra potřebuje více paměti, než je k dispozici na kartě. Pod Vulkanem to znamená, že je třeba nastavení kvality upravit tak, aby kapacita překročena nebyla. 
 
Vedle toho je také vidět, že nárůst výkonu z nižšího rozlišení už je ten tam a přinejlepším jde o cca 2 FPS navíc, a to i v případě Radeonu VII a RTX 2080 Ti. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Procesorům Intel Coffee Lake-S zvoní hrana, přestanou proudit na trh Procesorům Intel Coffee Lake-S zvoní hrana, přestanou proudit na trh
Jak se dalo očekávat, procesory Intel generace Coffee Lake pro desktopy budou postupně vytlačeny z trhu novou generací. Intel nyní informuje o přesném datu, kdy budou dodány na trh poslední kusy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Sony tento týden konzoli PS5 nepředstaví, podporuje protesty v USA Sony tento týden konzoli PS5 nepředstaví, podporuje protesty v USA
Společnost Sony měla ve čtvrtek večer představit svou novou konzoli PlayStation 5, ovšem toho se nedočkáme a není jasné, kdy lze očekávat náhradní termín. Sony totiž tímto krokem podporuje aktuální protesty probíhající v USA.
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Nejbližší exoplaneta byla potvrzena pomocí nového spektrografu Nejbližší exoplaneta byla potvrzena pomocí nového spektrografu
O existenci exoplanety Proxima b se obecně už dávno nepochybuje, ale vždy je dobré mít potvrzení z dalšího nezávislého zdroje. Tím je nový spektrograf ESPRESSO, který potvrdil i hmotnost planety a délku jejího oběhu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft pozastavil rozšiřování Windows 10 May 2020 na většině zařízení Microsoft pozastavil rozšiřování Windows 10 May 2020 na většině zařízení
Čerstvě máme na trhu novou verzi systému Windows 10, kterou označujeme za May 2020 Update, verzi 2004, nebo prostě za letošní velkou jarní aktualizaci. Její rozšiřování ale bylo nyní na většině typů zařízení pozastaveno. Proč?
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Nová éra "taktování"? Ladění výkonu běžných Core slibuje zajímavý růst výkonu Nová éra "taktování"? Ladění výkonu běžných Core slibuje zajímavý růst výkonu
Intel se neodhodlal změnit svůj přístup k taktování desktopových procesorů ani v nejnovější generaci Comet Lake-S. Pomocí změny násobiče můžeme takto ladit výkon pouze procesorů K na sadě Z490, ale do toho vstupují výrobci základních desek.
Dnes, aktualita, Jan Vítek