www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Giada i200: tenké mini PC s Core i7

Giada i200: tenké mini PC s Core i7
, , aktualita
Pod značkou Giada přichází na trh nové tenké mini PC s prostým označením i200, které může posloužit jako tenký klient, průmyslové PC nebo jako základ různých digitálních kiosků. Můžeme pro ně ale najít i uplatnění v domácnosti.
K oblíbeným
reklama
Giada i200 tak není počítač, který má zaujmout svou elegancí, ale spíše rozměry nebo také výbavou. Však může nést i procesory Intel řady Core i7, a to v těle s rozměry 13 x 13 x 2,5 cm. Navržen je tak, aby mohl pracovat nepřetržitě, takže je zvláště vhodný pro průmysl a případně si z něj budeme moci udělat malý domácí server.

Výrobce předpokládá, že tento počítač může být nasazen v místech, kde bude těžko dosažitelný, a tak do jeho výbavy přidal hardwarové a softwarové funkce JAHC, které se mají postarat o opětovné spuštění v případě selhání napájení. Jde o automatické zapnutí počítače po obnovení dodávek energie, automatické zapnutí po selhání systému, plánované zapnutí či vypnutí a také dostaneme možnost systém zapnout či vypnout pomocí dálkového IR ovladače.

Giada i200 dále podporuje procesory Intel Core 4. generace, a to nízkospotřebové modely U do TDP 15 W. Do toho se vejdou i modely s HD Graphics 4400 s podporou rozlišení 4K. Uvnitř je připraven slot pro mSATA SSD a také jeden slot pro 1600MHz DDR3 SO-DIMM s kapacitou do 8 GB.

Mezi rozhraní patří čtyři USB 3.0, DisplayPort i HDMI, gigabitový Ethernet, dva anténní konektory pro Wi-Fi či 3G, jeden sériový COM a také konekor pro headset. Vepředu máme také potřebný IR port, který můžeme vyvést také ven.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek