www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Gigabyte a MAXSUN už nabízí vlastní GTX 1050 3 GB

Gigabyte a MAXSUN už nabízí vlastní GTX 1050 3 GB
, , aktualita
Nás bude zajímat především karta společnosti Gigabyte, neboť s produkty firmy MAXSUN se na našem trhu nesetkáváme. Obě firmy ale dostaly na trh nové karty, a to GeForce GTX 1050 3GB, jakýsi hybrid mezi 1050 a 1050 Ti. 
K oblíbeným
reklama
GeForce GTX 1050 3GB byla už představena jako možná poslední nová karta z herní řady Pascal, ale to ještě uvidíme. Očekávat jsme mohli, že půjde o další specialitku čistě pro čínský trh, ovšem nakonec to dopadlo tak, že jde prostě o nové SKU pro všechny trhy. Nový model představuje nyní i Gigabyte a společnost MAXSUN. Lépe vypadá model od firmy Gigabyte, a to díky výkonněji vypadajícímu chlazení, i když to čip jako GeForce GTX 1050 moc potřebovat nebude. 
 
 
Jak už dobře víme, nová GeForce GTX 1050 3GB je hybrid mezi GTX 1050 a GTX 1050 Ti. Má z nich nejvyšší takty překračující 1500 MHz a také plných 768 CUDA jader jako verze Ti, ovšem jednak má 24 ROP, zatímco obě starší karty jich mají 32 a také má výrazně nižší datovou propustnost, a to 84 oproti 112 GB/s. Ta by nemusela být takový problém a v řadě scénářů by tak právě GeForce GTX 1050 3GB mohla být nejvýkonnější kartou ze všech třech ze své kategorie. AIB partneři NVIDIE by navíc mohli její výkon ještě popostrčit pomocí přetaktování svých modelů, ale to platí i pro GTX 1050 a GTX 1050 Ti. 
 
 
Karty od Gigabyte a MAXSUN tak přichází jako první, přičemž o přetaktování se zde snaží pouze Gigabyte. MAXSUN tak nabízí model s výchozími parametry, což je takt 1392 až 1518 MHz. Gigabyte zahrnuje jako obvykle režimy OC a Gaming a ty zde zvedají maximální takt na 1582 MHz a 1556 MHz. Ani tak však tato karta nepotřebuje žádný externí napájecí konektor, takže si musí vystačit s napájením z PCIe x16, což je s TDP 75 W už limitní. 
 
Karta MAXSUN bude exkluzivně pro čínský trh. 

Zdroj: VideoCardz 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper
Společnost BenQ uvedla na trh dva nové monitory GL2480 a GL2780, které dostávají zajímavý režim ePaper. Monitor by tak měl nabídnout pohodlné čtení a zobrazení velmi podobné elektronickému papíru na elektronických čtečkách knih.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei
Ban na společnost Huawei, který uvalila administrativa Donalda Trumpa, může poškodit nejen tuto čínskou společnost, ale do značné míry poškodit i americké firmy. Proti banu tak už lobuje Intel, Qualcomm nebo Xilinx.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Dnes, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Doporučené PC sestavy: červen 2019 Doporučené PC sestavy: červen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek55 komentářů