www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Gigabyte a MAXSUN už nabízí vlastní GTX 1050 3 GB

Gigabyte a MAXSUN už nabízí vlastní GTX 1050 3 GB
, , aktualita
Nás bude zajímat především karta společnosti Gigabyte, neboť s produkty firmy MAXSUN se na našem trhu nesetkáváme. Obě firmy ale dostaly na trh nové karty, a to GeForce GTX 1050 3GB, jakýsi hybrid mezi 1050 a 1050 Ti. 
K oblíbeným
reklama
GeForce GTX 1050 3GB byla už představena jako možná poslední nová karta z herní řady Pascal, ale to ještě uvidíme. Očekávat jsme mohli, že půjde o další specialitku čistě pro čínský trh, ovšem nakonec to dopadlo tak, že jde prostě o nové SKU pro všechny trhy. Nový model představuje nyní i Gigabyte a společnost MAXSUN. Lépe vypadá model od firmy Gigabyte, a to díky výkonněji vypadajícímu chlazení, i když to čip jako GeForce GTX 1050 moc potřebovat nebude. 
 
 
Jak už dobře víme, nová GeForce GTX 1050 3GB je hybrid mezi GTX 1050 a GTX 1050 Ti. Má z nich nejvyšší takty překračující 1500 MHz a také plných 768 CUDA jader jako verze Ti, ovšem jednak má 24 ROP, zatímco obě starší karty jich mají 32 a také má výrazně nižší datovou propustnost, a to 84 oproti 112 GB/s. Ta by nemusela být takový problém a v řadě scénářů by tak právě GeForce GTX 1050 3GB mohla být nejvýkonnější kartou ze všech třech ze své kategorie. AIB partneři NVIDIE by navíc mohli její výkon ještě popostrčit pomocí přetaktování svých modelů, ale to platí i pro GTX 1050 a GTX 1050 Ti. 
 
 
Karty od Gigabyte a MAXSUN tak přichází jako první, přičemž o přetaktování se zde snaží pouze Gigabyte. MAXSUN tak nabízí model s výchozími parametry, což je takt 1392 až 1518 MHz. Gigabyte zahrnuje jako obvykle režimy OC a Gaming a ty zde zvedají maximální takt na 1582 MHz a 1556 MHz. Ani tak však tato karta nepotřebuje žádný externí napájecí konektor, takže si musí vystačit s napájením z PCIe x16, což je s TDP 75 W už limitní. 
 
Karta MAXSUN bude exkluzivně pro čínský trh. 

Zdroj: VideoCardz 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala