www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA představuje GTX 1050 3 GB: 768 CUDA jader a 96bitová sběrnice

NVIDIA představuje GTX 1050 3 GB: 768 CUDA jader a 96bitová sběrnice
, , aktualita
NVIDIA si opravdu připravila další verzi karty GeForce GTX 1050. Ta přichází vybavena 3 GB paměti a její výkon by se měl blížit spíše výkonnějšímu modelu GTX 1050 Ti. Co nám tedy tato novinka nabídne a bude vůbec k dispozici?
K oblíbeným
reklama
NVIDIA GeForce GTX 1050 3GB je už tedy oficiálně další přírůstek do herní rodiny karet Pascal a dnes už tak nemusíme spekulovat o jejích specifikacíh. Šlo především o to, jakou paměťovou sběrnici tato karta využije, jaké takty bude mít a kolika CUDA jádry bude vybavena. Byla tu také otázka, na jaké trhy NVIDIA tuto kartu vůbec vyšle. 
 
 
Tuto otázku můžeme zodpovědět rovnou. Nejde o kartu vydanou exkluzivně pro některé trhy, ale o nového zástupce na všech trzích nabízených karet, který si rozhodně zaslouží pozornost. 
 
Karta GTX 1050 3GB má stejný počet CUDA jader jako verze Ti, čili 768. Překvapivě má však právě oproti ní vyšší takty, a to o 102 MHz základní a dokonce o 126 MHz vyšší maximální takt. Z hlediska GPU tak má GTX 1050 3 GB vyšší výkon, ale co paměti? 
 
NVIDIA nemohla vzhledem ke kapacitě 3 GB využít 128bitovou sběrnici jako na ostatních GeForce GTX 1050. Nejpravděpodobnější bylo využití 96bitové sběrnice, což se také stalo a dle specifikací tu jsou bohužel stále 7 Gb/s paměti GDDR5, což znamená, že propustnost se propadla ze 112 na 84 GB/s. Otázka je, jak se to podepíše na výkonu ve hrách.  
 
 
Nová GeForce by se ale díky 3 GB paměti mohla stát zajímavou volbou pro hraní moderních her s rozlišením 1080p s detailnějšími texturami. Jde tak již o poslední herní kartu s čipem Pascal před tím, než nás NVIDIA oblaží nástupem další generace? To uvidíme nejspíše letos v červenci. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mark Papermaster: kam směřuje vývoj procesorů v éře kulhajícího Mooreova zákona? Mark Papermaster: kam směřuje vývoj procesorů v éře kulhajícího Mooreova zákona?
Mark Papermaster, Chief Technical Officer firmy AMD, se rozpovídal o vývoji hardwaru v éře, kdy už se dávno mluví o konci platnosti Mooreova zákona, i když se najde ještě dost lidí, kteří něco takového vylučují. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake-S s 10 a 6 jádry v prvních testech, ukazuje se i Z490 Comet Lake-S s 10 a 6 jádry v prvních testech, ukazuje se i Z490
Na začátku příštího roku očekáváme procesory Comet Lake-S a ukazuje se, že ty asi už opravdu brzy dorazí. Máme tu první testy jednak 10jádrového a pak i 6jádrového procesoru a ukázal se i čipset Z490. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Radeon RX 5500 XT a specifikace, jaké jsou takty? AMD Radeon RX 5500 XT a specifikace, jaké jsou takty?
Už včera se začaly objevovat karty AMD Radeon RX 5500 XT a my jsme se dozvěděli, že ty opravdu budou vybaveny GPU se 1408 Stream procesory a ne s plnými 1536 jednotkami. Nyní se ale můžeme podívat i na takty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář