www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA představuje GTX 1050 3 GB: 768 CUDA jader a 96bitová sběrnice

NVIDIA představuje GTX 1050 3 GB: 768 CUDA jader a 96bitová sběrnice
, , aktualita
NVIDIA si opravdu připravila další verzi karty GeForce GTX 1050. Ta přichází vybavena 3 GB paměti a její výkon by se měl blížit spíše výkonnějšímu modelu GTX 1050 Ti. Co nám tedy tato novinka nabídne a bude vůbec k dispozici?
K oblíbeným
reklama
NVIDIA GeForce GTX 1050 3GB je už tedy oficiálně další přírůstek do herní rodiny karet Pascal a dnes už tak nemusíme spekulovat o jejích specifikacíh. Šlo především o to, jakou paměťovou sběrnici tato karta využije, jaké takty bude mít a kolika CUDA jádry bude vybavena. Byla tu také otázka, na jaké trhy NVIDIA tuto kartu vůbec vyšle. 
 
 
Tuto otázku můžeme zodpovědět rovnou. Nejde o kartu vydanou exkluzivně pro některé trhy, ale o nového zástupce na všech trzích nabízených karet, který si rozhodně zaslouží pozornost. 
 
Karta GTX 1050 3GB má stejný počet CUDA jader jako verze Ti, čili 768. Překvapivě má však právě oproti ní vyšší takty, a to o 102 MHz základní a dokonce o 126 MHz vyšší maximální takt. Z hlediska GPU tak má GTX 1050 3 GB vyšší výkon, ale co paměti? 
 
NVIDIA nemohla vzhledem ke kapacitě 3 GB využít 128bitovou sběrnici jako na ostatních GeForce GTX 1050. Nejpravděpodobnější bylo využití 96bitové sběrnice, což se také stalo a dle specifikací tu jsou bohužel stále 7 Gb/s paměti GDDR5, což znamená, že propustnost se propadla ze 112 na 84 GB/s. Otázka je, jak se to podepíše na výkonu ve hrách.  
 
 
Nová GeForce by se ale díky 3 GB paměti mohla stát zajímavou volbou pro hraní moderních her s rozlišením 1080p s detailnějšími texturami. Jde tak již o poslední herní kartu s čipem Pascal před tím, než nás NVIDIA oblaží nástupem další generace? To uvidíme nejspíše letos v červenci. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek