www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA představuje GTX 1050 3 GB: 768 CUDA jader a 96bitová sběrnice

NVIDIA představuje GTX 1050 3 GB: 768 CUDA jader a 96bitová sběrnice
, , aktualita
NVIDIA si opravdu připravila další verzi karty GeForce GTX 1050. Ta přichází vybavena 3 GB paměti a její výkon by se měl blížit spíše výkonnějšímu modelu GTX 1050 Ti. Co nám tedy tato novinka nabídne a bude vůbec k dispozici?
K oblíbeným
reklama
NVIDIA GeForce GTX 1050 3GB je už tedy oficiálně další přírůstek do herní rodiny karet Pascal a dnes už tak nemusíme spekulovat o jejích specifikacíh. Šlo především o to, jakou paměťovou sběrnici tato karta využije, jaké takty bude mít a kolika CUDA jádry bude vybavena. Byla tu také otázka, na jaké trhy NVIDIA tuto kartu vůbec vyšle. 
 
 
Tuto otázku můžeme zodpovědět rovnou. Nejde o kartu vydanou exkluzivně pro některé trhy, ale o nového zástupce na všech trzích nabízených karet, který si rozhodně zaslouží pozornost. 
 
Karta GTX 1050 3GB má stejný počet CUDA jader jako verze Ti, čili 768. Překvapivě má však právě oproti ní vyšší takty, a to o 102 MHz základní a dokonce o 126 MHz vyšší maximální takt. Z hlediska GPU tak má GTX 1050 3 GB vyšší výkon, ale co paměti? 
 
NVIDIA nemohla vzhledem ke kapacitě 3 GB využít 128bitovou sběrnici jako na ostatních GeForce GTX 1050. Nejpravděpodobnější bylo využití 96bitové sběrnice, což se také stalo a dle specifikací tu jsou bohužel stále 7 Gb/s paměti GDDR5, což znamená, že propustnost se propadla ze 112 na 84 GB/s. Otázka je, jak se to podepíše na výkonu ve hrách.  
 
 
Nová GeForce by se ale díky 3 GB paměti mohla stát zajímavou volbou pro hraní moderních her s rozlišením 1080p s detailnějšími texturami. Jde tak již o poslední herní kartu s čipem Pascal před tím, než nás NVIDIA oblaží nástupem další generace? To uvidíme nejspíše letos v červenci. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková