Gigabyte chystá GeForce RTX 2060 v 6 konfiguracích pamětí

Gigabyte chystá GeForce RTX 2060 v 6 konfiguracích pamětí
, , aktualita
Registrace názvů v EEC (Eurasian Economic Commission) prozradily, že společnost Gigabyte už brzy uvede nové grafické karty GeForce RTX 2060. Celkově půjde o 6 různých konfigurací pamětí na téměř 40 různých variantách karet.
reklama
Nová GeForce RTX 2060 je už na spadnutí. Prozrazují to také jména karet registrovaných v EEC (Eurasian Economic Commission), které čítají 39 různých modelů. Podle údajů zveřejněných na serveru Videocardz by se měla objevit nejen verze s kapacitou 6 GB a 3 GB jako u nynější GTX 1060, ale hovoří se také o modelu se 4GB kapacitou. Záznamy také hovoří o dvou variantách čipů, měly by se totiž objevit GDDR5 i GDDR6 verze pro všechny kapacity. Celkem tu tak máme 6 různých konfigurací, čímž by se jemněji pokryl celý rozsah (cenový i výkonnostní).
 
Gigabyte GeForce RTX
 
Seznam verzí obsahuje snad všechny myslitelné verze, Mini ITX, WindForce 2X i 3X, Gaming, Aorus i Aorus Extreme a spousta z nich bude i v přetaktované verzi OC. Bohužel ty nejdůležitější údaje, jako jsou počty CUDA jader, jejich takty i frekvence pamětí, zůstávají stále zahaleny tajemstvím. Vypadá to však, že by karty mohly mít 30 RT a s nimi tedy 1920 CUDA jader.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sapphire připravuje Radeon RX 570 se 16 GB paměti, proč? Sapphire připravuje Radeon RX 570 se 16 GB paměti, proč?
Karta formátu Radeon RX 570 se 16 GB paměti na palubě je hezky česky řečeno slušný overkill. Nejde o oficiální SKU nabídnuté společností AMD, ale jen počin samotného Sapphire. Jaký má smysl? Bude se těžit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel přestane nabízet Core+, sady CPU a Optane Intel přestane nabízet Core+, sady CPU a Optane
Intel se rozhodl, že přestane nabízet sady procesorů Core s paměťovými zařízeními Optane, které byly známy jako Core+. Uplyne však ještě řada měsíců, než Core+ z nabídky zmizí. Důvod je ale nepřekvapivý, malý zájem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sluneční systém: pořádek, který vznikl z chaosu Sluneční systém: pořádek, který vznikl z chaosu
Sluneční soustavu bereme jako neměnné uspořádání planet, planetek či pásů asteroidů, do nějž občas z vnějších částí zavítají komety. Tento pořádek ale musel vzniknout, a to z chaosu, který byl větší, než si řada lidí myslí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí RAM v tomto čtvrtletí výrazně klesnou, říká TrendForce Ceny pamětí RAM v tomto čtvrtletí výrazně klesnou, říká TrendForce
Už v minulém roce se mluvilo o tom, že výrobci pamětí RAM omezují investice ve snaze nenavyšovat budoucí výrobu ve snaze udržet ceny na vyšších úrovních. To se ale nemůže projevit hned jako náhlý pokles poptávky a s ním půjdou dolů i ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CERN chce postavit obří urychlovač FCC dlouhý 100 km CERN chce postavit obří urychlovač FCC dlouhý 100 km
I když Velký hadronový urychlovač LHC je v provozu "jen" 9 let, CERN už plánuje výstavbu nového, mnohem většího. Ten nese název Future Circular Collider (FCC) a bude mít na délku neuvěřitelných 100 km.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář