www.svethardware.cz
>
>
>
>

Gigabyte chystá výkonná Aorus RGB AIC NVMe SSD

Gigabyte chystá výkonná Aorus RGB AIC NVMe SSD
, , aktualita
Gigabyte si chystá nová SSD značky Aorus, která byla poprvé ukázána již na CES 2019. Nyní dostávají obrysy jako samostatné karty pro klasické sloty PCIe, které budou využívat paměti BiCS od Toshiby. 
K oblíbeným
reklama
Gigabyte Aorus RGB AIC NVMe SSD tak přijdou v podobě velkých, samozřejmě barevně podsvícených karet, ovšem nás bude zajímat především to, jaké nám nabídnou specifikace a za jaké peníze. 
 
 
SSD na velkých kartách mají tu výhodu, že mohou být efektivněji chlazena než malé M.2 kartičky přilepené na základní desku. A pokud jde o desktopové počítače, ty mají dnes stejně už většinou pouze jedinou kartu, a to tu grafickou, tak proč nedat ostatním slotům také nějaký význam?
 
Na druhou stranu je ale v případě sestav s procesory Ryzen třeba vzít v potaz i to, na jaký slot jsou připojeny čtyři linky rozhraní PCIe 3.0, které má procesor připraven právě pro SSD. Zapojením SSD do klasického PCIe se můžeme připravit o polovinu linek vedoucích ke grafické kartě, či případně SSD napojit do systému přes čipovou sadu. Nicméně i když to není optimální řešení jako v případě připojení SSD přímo k procesoru, v praxi to může mít zanedbatelný význam. 
 
 
Gigabyte Aorus RGB AIC NVMe SSD budou k dostání s kapacitou 512 GB a 1 TB vybaveny paměťmi NAND Flash, a to TLC Toshiba BiCS3 napojenými na kontroler firmy Phison. Bude tu také DRAM cache, takže rozhodně nepůjde o co nejlevnější řešení. Karta samotná je určena pro rozhraní PCIe 3.0 x4 s NVMe 1.3 a má rozměry 176 x 71 x 13 mm. 
 
 
Podsvícení zajistí systém RGB Fusion 2.0, takže to můžeme synchronizovat s deskou a jiným hardwarem. 
 
 
Výkon je celkem slušný, a to zvláště v případě 1TB verze, která má výrazně rychlejší sekvenční zápis přes 3000 MB/s. Čtení pak dosahuje 3480 MB/s u obou verzí, ovšem ta 512GB má výrazně pomalejší náhodné čtení měřeno IOPS. Zákazníci na tato SSD dostanou pětiletou omezenou záruku, která automaticky vyprší v případě, že do této lhůty přesáhneme limit 800 a 1600 TBW. To tak představuje celkem slušný počet 1600 celkových přepisů. O ceně a dostupnosti se zatím nedozvíme nic. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek