www.svethardware.cz
>
>
>
>

Gigabyte chystá výkonná Aorus RGB AIC NVMe SSD

Gigabyte chystá výkonná Aorus RGB AIC NVMe SSD
, , aktualita
Gigabyte si chystá nová SSD značky Aorus, která byla poprvé ukázána již na CES 2019. Nyní dostávají obrysy jako samostatné karty pro klasické sloty PCIe, které budou využívat paměti BiCS od Toshiby. 
K oblíbeným
reklama
Gigabyte Aorus RGB AIC NVMe SSD tak přijdou v podobě velkých, samozřejmě barevně podsvícených karet, ovšem nás bude zajímat především to, jaké nám nabídnou specifikace a za jaké peníze. 
 
 
SSD na velkých kartách mají tu výhodu, že mohou být efektivněji chlazena než malé M.2 kartičky přilepené na základní desku. A pokud jde o desktopové počítače, ty mají dnes stejně už většinou pouze jedinou kartu, a to tu grafickou, tak proč nedat ostatním slotům také nějaký význam?
 
Na druhou stranu je ale v případě sestav s procesory Ryzen třeba vzít v potaz i to, na jaký slot jsou připojeny čtyři linky rozhraní PCIe 3.0, které má procesor připraven právě pro SSD. Zapojením SSD do klasického PCIe se můžeme připravit o polovinu linek vedoucích ke grafické kartě, či případně SSD napojit do systému přes čipovou sadu. Nicméně i když to není optimální řešení jako v případě připojení SSD přímo k procesoru, v praxi to může mít zanedbatelný význam. 
 
 
Gigabyte Aorus RGB AIC NVMe SSD budou k dostání s kapacitou 512 GB a 1 TB vybaveny paměťmi NAND Flash, a to TLC Toshiba BiCS3 napojenými na kontroler firmy Phison. Bude tu také DRAM cache, takže rozhodně nepůjde o co nejlevnější řešení. Karta samotná je určena pro rozhraní PCIe 3.0 x4 s NVMe 1.3 a má rozměry 176 x 71 x 13 mm. 
 
 
Podsvícení zajistí systém RGB Fusion 2.0, takže to můžeme synchronizovat s deskou a jiným hardwarem. 
 
 
Výkon je celkem slušný, a to zvláště v případě 1TB verze, která má výrazně rychlejší sekvenční zápis přes 3000 MB/s. Čtení pak dosahuje 3480 MB/s u obou verzí, ovšem ta 512GB má výrazně pomalejší náhodné čtení měřeno IOPS. Zákazníci na tato SSD dostanou pětiletou omezenou záruku, která automaticky vyprší v případě, že do této lhůty přesáhneme limit 800 a 1600 TBW. To tak představuje celkem slušný počet 1600 celkových přepisů. O ceně a dostupnosti se zatím nedozvíme nic. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek