www.svethardware.cz
>
>
>
>

Gigabyte chystá výkonná Aorus RGB AIC NVMe SSD

Gigabyte chystá výkonná Aorus RGB AIC NVMe SSD
, , aktualita
Gigabyte si chystá nová SSD značky Aorus, která byla poprvé ukázána již na CES 2019. Nyní dostávají obrysy jako samostatné karty pro klasické sloty PCIe, které budou využívat paměti BiCS od Toshiby. 
K oblíbeným
reklama
Gigabyte Aorus RGB AIC NVMe SSD tak přijdou v podobě velkých, samozřejmě barevně podsvícených karet, ovšem nás bude zajímat především to, jaké nám nabídnou specifikace a za jaké peníze. 
 
 
SSD na velkých kartách mají tu výhodu, že mohou být efektivněji chlazena než malé M.2 kartičky přilepené na základní desku. A pokud jde o desktopové počítače, ty mají dnes stejně už většinou pouze jedinou kartu, a to tu grafickou, tak proč nedat ostatním slotům také nějaký význam?
 
Na druhou stranu je ale v případě sestav s procesory Ryzen třeba vzít v potaz i to, na jaký slot jsou připojeny čtyři linky rozhraní PCIe 3.0, které má procesor připraven právě pro SSD. Zapojením SSD do klasického PCIe se můžeme připravit o polovinu linek vedoucích ke grafické kartě, či případně SSD napojit do systému přes čipovou sadu. Nicméně i když to není optimální řešení jako v případě připojení SSD přímo k procesoru, v praxi to může mít zanedbatelný význam. 
 
 
Gigabyte Aorus RGB AIC NVMe SSD budou k dostání s kapacitou 512 GB a 1 TB vybaveny paměťmi NAND Flash, a to TLC Toshiba BiCS3 napojenými na kontroler firmy Phison. Bude tu také DRAM cache, takže rozhodně nepůjde o co nejlevnější řešení. Karta samotná je určena pro rozhraní PCIe 3.0 x4 s NVMe 1.3 a má rozměry 176 x 71 x 13 mm. 
 
 
Podsvícení zajistí systém RGB Fusion 2.0, takže to můžeme synchronizovat s deskou a jiným hardwarem. 
 
 
Výkon je celkem slušný, a to zvláště v případě 1TB verze, která má výrazně rychlejší sekvenční zápis přes 3000 MB/s. Čtení pak dosahuje 3480 MB/s u obou verzí, ovšem ta 512GB má výrazně pomalejší náhodné čtení měřeno IOPS. Zákazníci na tato SSD dostanou pětiletou omezenou záruku, která automaticky vyprší v případě, že do této lhůty přesáhneme limit 800 a 1600 TBW. To tak představuje celkem slušný počet 1600 celkových přepisů. O ceně a dostupnosti se zatím nedozvíme nic. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přehled desktopových procesorů Přehled desktopových procesorů
V článku jsou zastoupeny procesory Intel a AMD do desktopových socketů. Tento přehled bude i nadále pravidelně aktualizován. Dnes přinášíme upravenou verzi obohacenou o nové procesory AMD Ryzen 3000. 
Dnes, článek, Jan Vítek, Petr Popelka98 komentářů
Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně
Spojené státy americké zadaly studii, která měla vyhodnotit ekonomické dopady GPS systému. Hodnotil se finanční přínos i hrozba toho, co by se stalo při výpadku. Vyšlo, že výpadek by stál ekonomiku jednu miliardu USD denně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným
Japonsko má novou legislativu, která se týká provozu dronů. Zatímco jiné země řeší především licence pro piloty, Japonsko řeší nezodpovědné létání pod vlivem alkoholu, které se nově bude trestat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň" MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň"
Mezi dozvuky Computexu patří MEG Alchemy 700X od společnosti MSI, která si asi řekla, že když můžeme mít prohnuté displeje monitorů, proč by takové nemohly být i skříně. Jak to ale lze skloubit s úložištěm pro běžné komponenty? 
14.6.2019, aktualita, Jan Vítek9 komentářů