Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti EAGLE OC se představuje

Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti EAGLE OC se představuje
, , aktualita
NVIDIA stále ještě oficiálně nepředstavila grafické karty GeForce RTX 3060 Ti, o nichž však už opravdu nemůžeme pochybovat, že brzy přijdou na trh. Nyní tu máme i uniklé fotografie a specifikace Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti EAGLE OC.
K oblíbeným
reklama
Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti EAGLE OC tak bude spíše jen mírně přetaktovanou verzí nové karty NVIDIE, která bude založena na čipu GA104, jaký využívá i RTX 3070. A dále se nám potvrzuje, že tu bude i stále stejný paměťový subsystém s 8 GB GDDR6 na 14 Gb/s a 256bitovém rozhraní. 
 
 
Nyní je už také jedno, zda GeForce RTX 3060 Ti byly původně plánovány na vypuštění během 17. listopadu, nebo ne. Aktuálně platí, že se jich na trhu dočkáme 2. prosince a můžeme počítat s tím, že pokud se do té doby výrazně nezlepší dodávky karet RTX 3070, pak tu asi nebude dostatek ani nových RTX 3060 Ti. 
 
 
A jak to ostatně vypadá s dostupností RTX 3070? V podstatě stále stejně, jsou nedostupné a v mnoha případech ani nebyla stanovena jejich cena. Obchod Proshop hlásí, že karet dostal zatím na sklad několik set namísto objednaných tisíců a v řadě případů nedorazil ani jeden z objednaných modelů. I tak je dostupnost RTX 3070 oproti RTX 3080 mírně lepší, neboť na sklad daného e-shopu dorazily podobné počty karet obou řad, ovšem s tím, že RTX 3080 měla značný náskok. Růžové to ale není ani v jednom případě a pokud RTX 3060 Ti nastoupí až 2. prosince, pak si ani tu pravděpodobně tento rok bez velké dávky štěstí nepořídíme. 
 
 
Můžeme se tak alespoň pokochat obrázky, které ukazují levnější verzi od firmy Gigabyte. A jak je vidět, tak využije také krátké PCB, díky němuž bude možné část chladiče profukovat skrz. 
 
 
Půjde také o čistě dvouslotovou kartu vybavenou jedním 8pinovým konektorem přídavného napájení, takže spotřeba karty se bude muset vejít do 225 W, což musí stačit vzhledem k tomu, že výchozí TBP pro RTX 3070 je 220 W. Výbava čipu GA104 bude v tomto případě 4864 CUDA jader, 152 Tensor a 38 RT, což nám dá v FP32 při taktech 1410 až 1665 MHz (výchozí hodnoty) výkon nad 16 TFLOPs. 

Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise
Microsoft je další společností, která se chce podílet na vývoji autonomních vozů. Své síly spojí s projektem Cruise, za kterým stojí automobilka General Motors a spolupracuje např. i s japonskou Hondou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds
Nedávno jsme se dozvěděli o velkém hacku serverů firmy SolarWinds, která pak nevědomky přibalovala ke své aplikaci Orion malware. Stejná skupina hackerů napadla i systémy společnosti Malwarebytes.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition
NVIDIA se opravdu nechystá vypustit do světa svou vlastní verzi karty GeForce RTX 3060 Founders Edition, takže tu budou pouze modely od AIB partnerů této společnosti. Můžeme se také ptát, jestli vůbec bude platit stanovená cena.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku
Intel už se chystá vrhnout na trh generaci Rocket Lake-S pro desktopy a chystá také Tiger Lake-H s osmi jádry pro notebooky, ovšem poté by se po delší době už měla na trhu sejít společná mobilní i desktopová generace, Alder Lake.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Analýza spotřeby 65W a 125W Core i7, jak se liší v praxi? Analýza spotřeby 65W a 125W Core i7, jak se liší v praxi?
Neinformovaný zákazník by z označení prodávaných procesorů mohl mít pocit, že jejich TDP bude odpovídat skutečné spotřebě, jenomže to neplatí ani u Intelu a v podstatě ani u AMD. Nyní ale bude řeč právě o Intelu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek15 komentářů