www.svethardware.cz
>
>
>

Gigabyte nabízí externí grafiku RTX 2080 Ti s vodním chlazením

Gigabyte nabízí externí grafiku RTX 2080 Ti s vodním chlazením
, , aktualita
Společnost Gigabyte si připravila grafickou specialitu v podobě Aorus RTX 2080 Ti Gaming Box, což je externí box vybavený kartou GeForce RTX 2080 Ti 11G. Pro její chlazení se zde přitom využívá vodní chladič. 
K oblíbeným
reklama
Aorus RTX 2080 Ti Gaming od společnosti Gigabyte tak patří mezi tzv. eGPU, čili externí grafické karty, které jsou k počítači připojeny kabelem. Typicky tak jde o zboží pro zákazníky, kteří jsou vyzbrojeni pouze notebookem, jenž by zvláště v tomto případě měl být vybaven silným procesorem, ale slabší grafickou kartou. Krom toho musí mít také k dispozici rozhraní Thunderbolt 3, k němuž se externí box s grafikou připojí, a to ve skutečnosti pomocí čtyř linek rozhraní PCI Express 3.0. 
 
 
V boxu samotném najdeme jednak kartu GeForce RTX 2080 Ti 11G, samozřejmě také od Gigabyte, již bude zásobit 450W zdroj, přičemž taková zařízení obvykle poslouží také jako dokovací stanice. K počítači je tak Aorus RTX 2080 Ti Gaming Box připojen pomocí Thunderboltu, ale sám nabídne krom konektorů karty (3x DisplayPort, 1x HDMI) ještě tři USB 3.0 (jeden vepředu) pro periferie a také gigabitový Ethernet. Postačí tak přijít s notebookem ke stolu, připojit k němu jeden kabel a rázem máme k dispozici desktopový počítač. 
 
 
Nebudeme se muset starat ani o napájení notebooku, protože právě k tomu je možné využít ten samý kabel pro Thunderbolt 3, skrz nějž může box dodávat až 100 W. 
 
 
Gigabyte zde využívá pro chlazení karty jeden ze svých vodníků řady WaterForce, přičemž pohled na zadní část boxu napovídá, že toto zařízení nemá obvyklé zpracování. Běžně se totiž využívají prosté desktopové karty pro slot, ale to bychom zde museli vidět příslušnou záslepku. Namísto toho jsou na povrch vyvedeny pouze samotné porty. Fotografie z útrob tohoto zařízení nám výrobce bohužel nepřipravil, takže nelze posoudit, zda bude či nebude možné kartu případně vyměnit. 
 
Celkové rozměry boxu jsou 300 x 140 x 173 mm a hmotnost 3,7 kg. Na stranách jsou vysunovací prachové filtry a zákazník také dostane tašku pro snadné přenášení a půlmetrový kabel pro Thunderbolt 3, který by měl zvládnout právě i napájení notebooku. 
 
Zdroj: Gigabyte


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: září 2020 Doporučené PC sestavy: září 2020
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek34 komentářů
Děravá herní myš Glorious Model O přichází v bezdrátové verzi Děravá herní myš Glorious Model O přichází v bezdrátové verzi
Ultralehká herní myš Glorious Model O, která si své zákazníky získala i na českém trhu, byla oznámena v nové verzi. Vzhledem k nízké hmotnosti jen 69 g nemohl výrobce použít příliš velkou baterii, přesto se výdrž podařilo dostat na 71 hodin.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách
Společnost WD rozšiřuje nabídku pevných disků pro NASy řady Red Pro o další dva modely. Doposud bylo maximem 14 TB, nově však bude možné koupit i varianty s vyššími kapacitami 16 TB a 18 TB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
26.9.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
26.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik