www.svethardware.cz
>
>
>

Gigabyte nabízí externí grafiku RTX 2080 Ti s vodním chlazením

Gigabyte nabízí externí grafiku RTX 2080 Ti s vodním chlazením
, , aktualita
Společnost Gigabyte si připravila grafickou specialitu v podobě Aorus RTX 2080 Ti Gaming Box, což je externí box vybavený kartou GeForce RTX 2080 Ti 11G. Pro její chlazení se zde přitom využívá vodní chladič. 
K oblíbeným
reklama
Aorus RTX 2080 Ti Gaming od společnosti Gigabyte tak patří mezi tzv. eGPU, čili externí grafické karty, které jsou k počítači připojeny kabelem. Typicky tak jde o zboží pro zákazníky, kteří jsou vyzbrojeni pouze notebookem, jenž by zvláště v tomto případě měl být vybaven silným procesorem, ale slabší grafickou kartou. Krom toho musí mít také k dispozici rozhraní Thunderbolt 3, k němuž se externí box s grafikou připojí, a to ve skutečnosti pomocí čtyř linek rozhraní PCI Express 3.0. 
 
 
V boxu samotném najdeme jednak kartu GeForce RTX 2080 Ti 11G, samozřejmě také od Gigabyte, již bude zásobit 450W zdroj, přičemž taková zařízení obvykle poslouží také jako dokovací stanice. K počítači je tak Aorus RTX 2080 Ti Gaming Box připojen pomocí Thunderboltu, ale sám nabídne krom konektorů karty (3x DisplayPort, 1x HDMI) ještě tři USB 3.0 (jeden vepředu) pro periferie a také gigabitový Ethernet. Postačí tak přijít s notebookem ke stolu, připojit k němu jeden kabel a rázem máme k dispozici desktopový počítač. 
 
 
Nebudeme se muset starat ani o napájení notebooku, protože právě k tomu je možné využít ten samý kabel pro Thunderbolt 3, skrz nějž může box dodávat až 100 W. 
 
 
Gigabyte zde využívá pro chlazení karty jeden ze svých vodníků řady WaterForce, přičemž pohled na zadní část boxu napovídá, že toto zařízení nemá obvyklé zpracování. Běžně se totiž využívají prosté desktopové karty pro slot, ale to bychom zde museli vidět příslušnou záslepku. Namísto toho jsou na povrch vyvedeny pouze samotné porty. Fotografie z útrob tohoto zařízení nám výrobce bohužel nepřipravil, takže nelze posoudit, zda bude či nebude možné kartu případně vyměnit. 
 
Celkové rozměry boxu jsou 300 x 140 x 173 mm a hmotnost 3,7 kg. Na stranách jsou vysunovací prachové filtry a zákazník také dostane tašku pro snadné přenášení a půlmetrový kabel pro Thunderbolt 3, který by měl zvládnout právě i napájení notebooku. 
 
Zdroj: Gigabyte


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2 Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2
Miliardář Bill Gates je znám také jako velký filantrop a podporovatel projektů pro záchranu planety. Jedním z dalších je projekt Heliogen, který má pomoci nahradit fosilní paliva díky solární energii i využití pokročilého softwaru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache
Intel si pro příští rok připravuje procesory Tiger Lake jako nástupce aktuálních Ice Lake a leccos už o nich prozradil benchmark Geekbench. Ten už obsahuje online záznam čtyřjádrového prototypu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce
Starship Mk1 včera prodělal tlakovou zatěžkávací zkoušku, kterou ovšem nevydržel a v horní části explodoval. Obešlo se to bez ohně i zranění obsluhy, ostatně neúspěch se dal očekávat. Co bude dál?
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů
Intel se slovy Michelle Johnston Holthaus omluvil za zpožděné dodávky procesorů x86, čili v podstatě za to, že je nestačí vyrábět v potřebném množství. Potvrzuje tím, že nedostatek jeho procesorů je stále aktuální. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Philips 439P9H: zahnutý 43" VA monitor se 100Hz Philips 439P9H: zahnutý 43" VA monitor se 100Hz
Od společnosti Philips jsme se dočkali dalšího zahnutého monitoru s obrovskou úhlopříčkou. Jde o model 439P9H, který má velký 43,4" VA panel s velmi vysokým kontrastem 3000:1. Potěší i 10bitovými barvami.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře