www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz

Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz
, , aktualita
Společnost Gigabyte zkouší zaujmout prodávanou sadou základní desky a procesoru, kterýžto produkt nese označení Z390 Aorus Xtreme Waterforce 5G Premium Edition Bundle. Zákazník si tak velice jednoduše může pořídit už přetaktovaný systém.
K oblíbeným
reklama
V dnešní době nejsou k úspěšnému přetaktování procesorů třeba žádné zvláštní zkušenosti a znalosti. Stačí si vybrat model s otevřeným násobičem, alespoň minimálně se vyznat v nastavení BIOSu a vědět, kam si můžeme dovolit zajít s ohledem na napájení a chlazení. Anebo můžeme vše ponechat na automatických taktovaných funkcích moderních desek, přičemž ještě jednodušší bude pořídit si sadu Z390 Aorus Xtreme Waterforce 5G Premium Edition Bundle. Ta už byla spatřena v nabídce Computerbase.de za 1800 eur, přičemž Gigabyte uvádí, že oficiální cena v dolarech je doporučených 1599 USD. 
 
 
V černém kufříku tak dostaneme od Gigabyte desku, která již pod svým barevnými LED protkaným vodním blokem bude mít nainstalovaný procesor Core i9-9900K, jehož všechna jádra poběží na taktu 5,1 GHz. Newegg přitom dříve nesprávně udával frekvenci 5 GHz. Takovou frekvenci by už ne všechny kusy daného procesoru mohly zvládnout, přičemž Gigabyte prodávané procesory v sadě jistě testuje a prodává v ní pouze ty, které 5,1 GHz stabilně zvládnou. Zákazníci si krom pohodlí kupují také jistotu, že získají slušný kus. 
 
 
Ve skutečnosti se přitom jedná o dvě sady v jedné, protože už produkt Z390 Aorus Xtreme Waterforce je sada desky Z390 Aorus Xtreme v hodnotě 550 USD a vodního bloku za 350 USD. Když k těmto částkám přičteme ještě procesor Core i9-9900K za cca 520 USD (vzhledem k jeho nedostatku na trhu), vyjde nám, že si Gigabyte v rámci celé sady řekne navíc o cca 180 USD.
 
Firma také uvádí, že zákazník dostane i příslušně vyladěný BIOS, do nějž sami nemusí sáhnout, aby mohli využívat přetaktovaný procesor. Sami se ale samozřejmě mohou pokusit o ještě vyšší přetaktování, ale nelze čekat, že by Coffee Lake na všech jádrech šel s taktem ještě výrazně výš. Gigabyte také zaručuje, že prodávané kombinace desek a procesorů jsou v každém jednotlivém případě řádně vyzkoušeny a zaručuje stabilitu. 
 
Otázka je, zda tento produkt bude dostupný i na našem trhu, na což nelze automaticky spoléhat. Samotnou desku s vodním blokem ale koupit lze a ještě je třeba připomenout, že do celé rovnice musíme zahrnout také adekvátní systém vodního chlazení, na který napojíme vodní blok procesoru. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek