www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz

Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz
, , aktualita
Společnost Gigabyte zkouší zaujmout prodávanou sadou základní desky a procesoru, kterýžto produkt nese označení Z390 Aorus Xtreme Waterforce 5G Premium Edition Bundle. Zákazník si tak velice jednoduše může pořídit už přetaktovaný systém.
K oblíbeným
reklama
V dnešní době nejsou k úspěšnému přetaktování procesorů třeba žádné zvláštní zkušenosti a znalosti. Stačí si vybrat model s otevřeným násobičem, alespoň minimálně se vyznat v nastavení BIOSu a vědět, kam si můžeme dovolit zajít s ohledem na napájení a chlazení. Anebo můžeme vše ponechat na automatických taktovaných funkcích moderních desek, přičemž ještě jednodušší bude pořídit si sadu Z390 Aorus Xtreme Waterforce 5G Premium Edition Bundle. Ta už byla spatřena v nabídce Computerbase.de za 1800 eur, přičemž Gigabyte uvádí, že oficiální cena v dolarech je doporučených 1599 USD. 
 
 
V černém kufříku tak dostaneme od Gigabyte desku, která již pod svým barevnými LED protkaným vodním blokem bude mít nainstalovaný procesor Core i9-9900K, jehož všechna jádra poběží na taktu 5,1 GHz. Newegg přitom dříve nesprávně udával frekvenci 5 GHz. Takovou frekvenci by už ne všechny kusy daného procesoru mohly zvládnout, přičemž Gigabyte prodávané procesory v sadě jistě testuje a prodává v ní pouze ty, které 5,1 GHz stabilně zvládnou. Zákazníci si krom pohodlí kupují také jistotu, že získají slušný kus. 
 
 
Ve skutečnosti se přitom jedná o dvě sady v jedné, protože už produkt Z390 Aorus Xtreme Waterforce je sada desky Z390 Aorus Xtreme v hodnotě 550 USD a vodního bloku za 350 USD. Když k těmto částkám přičteme ještě procesor Core i9-9900K za cca 520 USD (vzhledem k jeho nedostatku na trhu), vyjde nám, že si Gigabyte v rámci celé sady řekne navíc o cca 180 USD.
 
Firma také uvádí, že zákazník dostane i příslušně vyladěný BIOS, do nějž sami nemusí sáhnout, aby mohli využívat přetaktovaný procesor. Sami se ale samozřejmě mohou pokusit o ještě vyšší přetaktování, ale nelze čekat, že by Coffee Lake na všech jádrech šel s taktem ještě výrazně výš. Gigabyte také zaručuje, že prodávané kombinace desek a procesorů jsou v každém jednotlivém případě řádně vyzkoušeny a zaručuje stabilitu. 
 
Otázka je, zda tento produkt bude dostupný i na našem trhu, na což nelze automaticky spoléhat. Samotnou desku s vodním blokem ale koupit lze a ještě je třeba připomenout, že do celé rovnice musíme zahrnout také adekvátní systém vodního chlazení, na který napojíme vodní blok procesoru. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon
Tohle opravdu nebyl pro Teslu moc dobrý týden, zejména co se týče její energetické divize. Nejprve za hořící solární panely Teslu zažaloval Walmart, nyní své znepokojení vyjádřila i společnost Amazon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
24.8.2019, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek15 komentářů