www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz

Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz
, , aktualita
Společnost Gigabyte zkouší zaujmout prodávanou sadou základní desky a procesoru, kterýžto produkt nese označení Z390 Aorus Xtreme Waterforce 5G Premium Edition Bundle. Zákazník si tak velice jednoduše může pořídit už přetaktovaný systém.
K oblíbeným
reklama
V dnešní době nejsou k úspěšnému přetaktování procesorů třeba žádné zvláštní zkušenosti a znalosti. Stačí si vybrat model s otevřeným násobičem, alespoň minimálně se vyznat v nastavení BIOSu a vědět, kam si můžeme dovolit zajít s ohledem na napájení a chlazení. Anebo můžeme vše ponechat na automatických taktovaných funkcích moderních desek, přičemž ještě jednodušší bude pořídit si sadu Z390 Aorus Xtreme Waterforce 5G Premium Edition Bundle. Ta už byla spatřena v nabídce Computerbase.de za 1800 eur, přičemž Gigabyte uvádí, že oficiální cena v dolarech je doporučených 1599 USD. 
 
 
V černém kufříku tak dostaneme od Gigabyte desku, která již pod svým barevnými LED protkaným vodním blokem bude mít nainstalovaný procesor Core i9-9900K, jehož všechna jádra poběží na taktu 5,1 GHz. Newegg přitom dříve nesprávně udával frekvenci 5 GHz. Takovou frekvenci by už ne všechny kusy daného procesoru mohly zvládnout, přičemž Gigabyte prodávané procesory v sadě jistě testuje a prodává v ní pouze ty, které 5,1 GHz stabilně zvládnou. Zákazníci si krom pohodlí kupují také jistotu, že získají slušný kus. 
 
 
Ve skutečnosti se přitom jedná o dvě sady v jedné, protože už produkt Z390 Aorus Xtreme Waterforce je sada desky Z390 Aorus Xtreme v hodnotě 550 USD a vodního bloku za 350 USD. Když k těmto částkám přičteme ještě procesor Core i9-9900K za cca 520 USD (vzhledem k jeho nedostatku na trhu), vyjde nám, že si Gigabyte v rámci celé sady řekne navíc o cca 180 USD.
 
Firma také uvádí, že zákazník dostane i příslušně vyladěný BIOS, do nějž sami nemusí sáhnout, aby mohli využívat přetaktovaný procesor. Sami se ale samozřejmě mohou pokusit o ještě vyšší přetaktování, ale nelze čekat, že by Coffee Lake na všech jádrech šel s taktem ještě výrazně výš. Gigabyte také zaručuje, že prodávané kombinace desek a procesorů jsou v každém jednotlivém případě řádně vyzkoušeny a zaručuje stabilitu. 
 
Otázka je, zda tento produkt bude dostupný i na našem trhu, na což nelze automaticky spoléhat. Samotnou desku s vodním blokem ale koupit lze a ještě je třeba připomenout, že do celé rovnice musíme zahrnout také adekvátní systém vodního chlazení, na který napojíme vodní blok procesoru. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Včera, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář