www.svethardware.cz
>
>
>
>

Gigabyte nabízí svá první SSD: UD PRO

Gigabyte nabízí svá první SSD: UD PRO
, , aktualita
Společnost Gigabyte známe především díky jejím základním deskám nebo grafickým kartám, ale pod její značkou (či AORUS) se vyrábí i řada jiných produktů. Nyní k nim čerstvě přibyla tak první SSD. 
reklama
Gigabyte se tak rozhodl pustit se i do výroby SSD a začíná pomalu a opatrně. Namísto toho, aby skočil rovnýma nohama mezi NVMe SSD s terabajtovými kapacitami a vysokým výkonem, přináší sérii UD PRO v podobě klasických 2,5" SSD pro rozhraní SATA 6 Gbps. Vybral si pro ně dobře známé SSD kontrolery Phison, přihodil cache z paměti DDR3L a nabízí kapacitu 256 GB nebo 512 GB. 
 
 
Gigabyte se chlubí právě použitím paměti cache, která se nenajde ve všech podobných produktech a je pravda, že dokáže značně vylepšit výkon především s ohledem na IOPS. Firma jinak využila paměti Toshiba 3D TLC NAND Flash (BiCS3), takže především dlouhodobě udržitelný zápis asi nebude rychlý. Co se týče maximálních hodnot sekvenčního čtení a zápisu, jde o 530 a 500 MB/s. 
 
To platí pro obě verze, ovšem co se týče náhodného čtení a zápisu (4K), jde o 70.000 a 40.000 pro 256GB model a 80.000 a 75.000 pro 512GB model, takže tady už je rozdíl značný především v zápisu. 
 
Ohledně výdrže se ve specifikacích udává hodnota 200 TBW spojená s omezenou 3letou zárukou. Pokud tedy do tří let od zakoupení překročíme celkový zápis 200 TB, záruka pozbyde platnosti a naopak, pokud po třech letech disk selže s celkovým zápisem pod 200 TB, záruka už také platit nebude. Gigabyte ale explicitně neuvádí, zda je ona hodnota TBW společná pro oba modely, nebo jen pro 512GB. V každém případě to značí možnost alespoň 400 celkových přepisů, což odpovídá dnešním spotřebním modelům SSD. Nutno dodat, že ony pravděpodobně vydrží daleko více než to, nicméně že by běžný uživatel do třech let dokázal na takové SSD zapsat tolik dat, o to se skutečně obávat nemusíme. To by musel skutečně každý den na SSD zapsat téměř 190 GB dat, takže z hlediska záruky je v podstatě jedno, zda jde o 200 nebo 300 TBW. 
 
Nová SSD Gigabyte UD PRO mají být k dispozici brzy, ale nic konkrétního se nedozvíme, což platí i o cenách. 
 
Zdroj: TZ Gigabyte


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bing se zlepšuje, řeší matematické rovnice, má i OCR Bing se zlepšuje, řeší matematické rovnice, má i OCR
Vyhledávač Microsoft Bing u nás není příliš populární, nicméně dostal pár vylepšení, které by jeho popularitu mohly o něco zvýšit. Je to např. systém pro řešení matematických rovnic nebo vylepšené vyhledávání podle obrázku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cooler Master CK550: bez nesmyslů a kompromisů? Cooler Master CK550: bez nesmyslů a kompromisů?
Žádné nesmysly ani kompromisy, pod tímto heslem Cooler Master nabízí svou novou podsvícenou klávesnici CK550 a my můžeme vytušit, že se tak snaží poukazovat na jednoduchou a kvalitní mechanickou klávesnici.
Dnes, recenze, Jan Vítek
Vyhledávač Googlu pro Čínu sváže dotazy s telefonními čísly Vyhledávač Googlu pro Čínu sváže dotazy s telefonními čísly
Šušká se, že Google vytváří speciální aplikaci vyhledávače pro Čínu, která bude cenzurovaná a neumožní vyhledávat např. dotazy k lidským právům. Navíc ale všechny dotazy prováže s telefonním číslem jeho autora.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Recenze GeForce RTX 2080 a 2080 Ti jsou tu Recenze GeForce RTX 2080 a 2080 Ti jsou tu
NVIDIA konečně umožnila vypustit do světa recenze svých nových karet GeForce RTX 2080 a 2080 Ti, a to oproti staršímu plánu pěkně společně. Můžeme se tak už podívat na to, zda tyto karty konečně stojí za to koupit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Firefox Reality je browser pro AR a VR, zatím toho moc neumí Firefox Reality je browser pro AR a VR, zatím toho moc neumí
Podobně tomu, jak pomalu se rozjíždí celý trh s virtuální, smíšenou a rozšířenou realitou na PC se rozjíždí i webový prohlížeč Firefox Reality. Zatím mají stát celé roky vývoje a zkoumání toho, co jako uživatelé chceme. Co tedy?
Včera, aktualita, Jan Vítek