www.svethardware.cz
>
>
>
>

Gigabyte nabízí svá první SSD: UD PRO

Gigabyte nabízí svá první SSD: UD PRO
, , aktualita
Společnost Gigabyte známe především díky jejím základním deskám nebo grafickým kartám, ale pod její značkou (či AORUS) se vyrábí i řada jiných produktů. Nyní k nim čerstvě přibyla tak první SSD. 
reklama
Gigabyte se tak rozhodl pustit se i do výroby SSD a začíná pomalu a opatrně. Namísto toho, aby skočil rovnýma nohama mezi NVMe SSD s terabajtovými kapacitami a vysokým výkonem, přináší sérii UD PRO v podobě klasických 2,5" SSD pro rozhraní SATA 6 Gbps. Vybral si pro ně dobře známé SSD kontrolery Phison, přihodil cache z paměti DDR3L a nabízí kapacitu 256 GB nebo 512 GB. 
 
 
Gigabyte se chlubí právě použitím paměti cache, která se nenajde ve všech podobných produktech a je pravda, že dokáže značně vylepšit výkon především s ohledem na IOPS. Firma jinak využila paměti Toshiba 3D TLC NAND Flash (BiCS3), takže především dlouhodobě udržitelný zápis asi nebude rychlý. Co se týče maximálních hodnot sekvenčního čtení a zápisu, jde o 530 a 500 MB/s. 
 
To platí pro obě verze, ovšem co se týče náhodného čtení a zápisu (4K), jde o 70.000 a 40.000 pro 256GB model a 80.000 a 75.000 pro 512GB model, takže tady už je rozdíl značný především v zápisu. 
 
Ohledně výdrže se ve specifikacích udává hodnota 200 TBW spojená s omezenou 3letou zárukou. Pokud tedy do tří let od zakoupení překročíme celkový zápis 200 TB, záruka pozbyde platnosti a naopak, pokud po třech letech disk selže s celkovým zápisem pod 200 TB, záruka už také platit nebude. Gigabyte ale explicitně neuvádí, zda je ona hodnota TBW společná pro oba modely, nebo jen pro 512GB. V každém případě to značí možnost alespoň 400 celkových přepisů, což odpovídá dnešním spotřebním modelům SSD. Nutno dodat, že ony pravděpodobně vydrží daleko více než to, nicméně že by běžný uživatel do třech let dokázal na takové SSD zapsat tolik dat, o to se skutečně obávat nemusíme. To by musel skutečně každý den na SSD zapsat téměř 190 GB dat, takže z hlediska záruky je v podstatě jedno, zda jde o 200 nebo 300 TBW. 
 
Nová SSD Gigabyte UD PRO mají být k dispozici brzy, ale nic konkrétního se nedozvíme, což platí i o cenách. 
 
Zdroj: TZ Gigabyte


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kryptoměnová burza Coinbase zvažuje podporu dalších 5 “coinů” Kryptoměnová burza Coinbase zvažuje podporu dalších 5 “coinů”
Burza s kryptoměnami Coinbase je hojně využívána i u nás. Zástupci burzi se nyní nenej na Twitteru nechali slyšet, že zvažují zavedení podpory dalších pěti nových kryptoměn. Mezi nimi by se mohla objevit např. Zcash. 
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nahradí AI Mooreův zákon jako hlavní pohon IT průmyslu? Nahradí AI Mooreův zákon jako hlavní pohon IT průmyslu?
Ač se to možná nezdá, Mooreův zákon stál jako šedá eminence za rozvojem IT průmyslu, protože byl prostě všeobecně považován za platný. Tento konstrukt už byl však mnohokrát označen za mrtvý. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NASA se možná připravila o možnost detekce organických molekul na Marsu už před 40 lety NASA se možná připravila o možnost detekce organických molekul na Marsu už před 40 lety
Už nějakou dobu visí ve vzduchu otázka, jak je možné, že agentuře NASA trval objev komplexních organických molekul na Marsu tak dlouho. Existuje možnost, že ty mohly být objeveny už v 70. letech, ovšem NASA sama se o to připravila.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Valve v CS:GO zrušilo lootboxy, ale pouze v Belgii a Holandsku Valve v CS:GO zrušilo lootboxy, ale pouze v Belgii a Holandsku
Pozdvižení kolem mikotransakcí a loot boxů s příchodem léta utichlo, ovšem i nadále se toto téma rozvíjí a jde především o země, které se už dříve vyjádřily ve smyslu, že něco takového nebudou tolerovat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Vůbec poprvé bylo detekováno neutrino z jiné galaxie Vůbec poprvé bylo detekováno neutrino z jiné galaxie
Vědci obsluhující observatoř IceCube na Antarktidě dokázali poprvé v historii zachytit neutrino, které k nám přicestovalo z jiné galaxie, a to nejspíše od její supermasivní černé díry. Právě to je na něm zvláštní. 
Včera, aktualita, Jan Vítek