www.svethardware.cz
>
>
>
>

Gigabyte nabízí svá první SSD: UD PRO

Gigabyte nabízí svá první SSD: UD PRO
, , aktualita
Společnost Gigabyte známe především díky jejím základním deskám nebo grafickým kartám, ale pod její značkou (či AORUS) se vyrábí i řada jiných produktů. Nyní k nim čerstvě přibyla tak první SSD. 
reklama
Gigabyte se tak rozhodl pustit se i do výroby SSD a začíná pomalu a opatrně. Namísto toho, aby skočil rovnýma nohama mezi NVMe SSD s terabajtovými kapacitami a vysokým výkonem, přináší sérii UD PRO v podobě klasických 2,5" SSD pro rozhraní SATA 6 Gbps. Vybral si pro ně dobře známé SSD kontrolery Phison, přihodil cache z paměti DDR3L a nabízí kapacitu 256 GB nebo 512 GB. 
 
 
Gigabyte se chlubí právě použitím paměti cache, která se nenajde ve všech podobných produktech a je pravda, že dokáže značně vylepšit výkon především s ohledem na IOPS. Firma jinak využila paměti Toshiba 3D TLC NAND Flash (BiCS3), takže především dlouhodobě udržitelný zápis asi nebude rychlý. Co se týče maximálních hodnot sekvenčního čtení a zápisu, jde o 530 a 500 MB/s. 
 
To platí pro obě verze, ovšem co se týče náhodného čtení a zápisu (4K), jde o 70.000 a 40.000 pro 256GB model a 80.000 a 75.000 pro 512GB model, takže tady už je rozdíl značný především v zápisu. 
 
Ohledně výdrže se ve specifikacích udává hodnota 200 TBW spojená s omezenou 3letou zárukou. Pokud tedy do tří let od zakoupení překročíme celkový zápis 200 TB, záruka pozbyde platnosti a naopak, pokud po třech letech disk selže s celkovým zápisem pod 200 TB, záruka už také platit nebude. Gigabyte ale explicitně neuvádí, zda je ona hodnota TBW společná pro oba modely, nebo jen pro 512GB. V každém případě to značí možnost alespoň 400 celkových přepisů, což odpovídá dnešním spotřebním modelům SSD. Nutno dodat, že ony pravděpodobně vydrží daleko více než to, nicméně že by běžný uživatel do třech let dokázal na takové SSD zapsat tolik dat, o to se skutečně obávat nemusíme. To by musel skutečně každý den na SSD zapsat téměř 190 GB dat, takže z hlediska záruky je v podstatě jedno, zda jde o 200 nebo 300 TBW. 
 
Nová SSD Gigabyte UD PRO mají být k dispozici brzy, ale nic konkrétního se nedozvíme, což platí i o cenách. 
 
Zdroj: TZ Gigabyte


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek