www.svethardware.cz
>
>
>
>

Gigabyte nabízí svá první SSD: UD PRO

Gigabyte nabízí svá první SSD: UD PRO
, , aktualita
Společnost Gigabyte známe především díky jejím základním deskám nebo grafickým kartám, ale pod její značkou (či AORUS) se vyrábí i řada jiných produktů. Nyní k nim čerstvě přibyla tak první SSD. 
reklama
Gigabyte se tak rozhodl pustit se i do výroby SSD a začíná pomalu a opatrně. Namísto toho, aby skočil rovnýma nohama mezi NVMe SSD s terabajtovými kapacitami a vysokým výkonem, přináší sérii UD PRO v podobě klasických 2,5" SSD pro rozhraní SATA 6 Gbps. Vybral si pro ně dobře známé SSD kontrolery Phison, přihodil cache z paměti DDR3L a nabízí kapacitu 256 GB nebo 512 GB. 
 
 
Gigabyte se chlubí právě použitím paměti cache, která se nenajde ve všech podobných produktech a je pravda, že dokáže značně vylepšit výkon především s ohledem na IOPS. Firma jinak využila paměti Toshiba 3D TLC NAND Flash (BiCS3), takže především dlouhodobě udržitelný zápis asi nebude rychlý. Co se týče maximálních hodnot sekvenčního čtení a zápisu, jde o 530 a 500 MB/s. 
 
To platí pro obě verze, ovšem co se týče náhodného čtení a zápisu (4K), jde o 70.000 a 40.000 pro 256GB model a 80.000 a 75.000 pro 512GB model, takže tady už je rozdíl značný především v zápisu. 
 
Ohledně výdrže se ve specifikacích udává hodnota 200 TBW spojená s omezenou 3letou zárukou. Pokud tedy do tří let od zakoupení překročíme celkový zápis 200 TB, záruka pozbyde platnosti a naopak, pokud po třech letech disk selže s celkovým zápisem pod 200 TB, záruka už také platit nebude. Gigabyte ale explicitně neuvádí, zda je ona hodnota TBW společná pro oba modely, nebo jen pro 512GB. V každém případě to značí možnost alespoň 400 celkových přepisů, což odpovídá dnešním spotřebním modelům SSD. Nutno dodat, že ony pravděpodobně vydrží daleko více než to, nicméně že by běžný uživatel do třech let dokázal na takové SSD zapsat tolik dat, o to se skutečně obávat nemusíme. To by musel skutečně každý den na SSD zapsat téměř 190 GB dat, takže z hlediska záruky je v podstatě jedno, zda jde o 200 nebo 300 TBW. 
 
Nová SSD Gigabyte UD PRO mají být k dispozici brzy, ale nic konkrétního se nedozvíme, což platí i o cenách. 
 
Zdroj: TZ Gigabyte


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
QNAP ukázal nové karty pro výrazné navýšení výkonu NAS QNAP ukázal nové karty pro výrazné navýšení výkonu NAS
QNAP si připravil nové karty QM2, které poslouží k výraznému navýšení výkonu kompatibilních systémů NAS. Nabídnou totiž jednak síťové připojení s vysokou propustností a navíc i možnost instalace M.2 SSD.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Osmijádrový Coffee Lake S se ukázal v Sandře Osmijádrový Coffee Lake S se ukázal v Sandře
Intel už evidentně má k dispozici vzorky procesoru Coffee Lake S vybaveného osmi jádry, na nějž asi čeká i AMD, aby proti němu nasadilo procesor Ryzen 7 2800X. Nový Core i7 se už ukázal ve výsledcích Sandry. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Světově nejmenší dům se měří v mikrometrech Světově nejmenší dům se měří v mikrometrech
Na našem serveru řešíme zmenšování jiných věcí než domů, ovšem výsledek nové technologie francouzského institutu je pouze ukázka, která demonstruje její možnosti. A ty mohou být různé. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Asteroid Bee-Zed: je to starý mezihvězdný imigrant? Asteroid Bee-Zed: je to starý mezihvězdný imigrant?
Loni plnil stránky astronomických magazínů asteroid ‘Oumuamua, který k nám zavítal na své mezihvězdné cestě. Vypadá to však, že už to není jediný mezihvězdný objekt, o kterém víme. Je tu ještě starý Bee-Zed. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA odvolala GPP, Asus otáčí také a ruší značku AREZ NVIDIA odvolala GPP, Asus otáčí také a ruší značku AREZ
Společnost NVIDIA už dříve ohlásila, že nově nastavená pravidla programu GPP ruší a k tomuto veletoči nyní přichází ještě dovětný kotrmelec. Asus se totiž rozhodl, že zruší značku AREZ, která se na trhu ani moc neohřála.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář