Gigabyte odhalil Mini-ITX desku s Wi-Fi pro Coffee Lake

Gigabyte odhalil Mini-ITX desku s Wi-Fi pro Coffee Lake
, , aktualita
Od Gigabyte si budeme moci koupit malou základní desku s čipovou sadou Z370, a to konkrétně model s prostým označením Z370N WIFI. Jde o dobře vybavený model vzhledem k možnostem formátu Mini-ITX. 
reklama
Gigabyte Z370N WIFI tak podporuje procesory 8. generace Intel Core a nic jiného, čili do ní budeme moci nainstalovat pouze jeden z nových Coffee Lake. Připravena je přitom pro jejich přetaktování, což znamená i možnost provozovat operační paměti DDR4 na taktu až 4400 MHz. 
 
 
Na formát Mini-ITX nám Z370N WIFI nabídne velice slušnou výbavu včetně dvou slotů M.2 pro standardní SSD i Intel Optane a celý systém rozhraní pro úložná zařízení má možnost jejich konfigurace do polí RAID 0, RAID 1, RAID 5 či RAID 10. 
 
Zadní I/O porty zahrnují hned šest USB 3.0 typu A a jeden typu C, dva RJ-45 gigabitového Ethernetu, dva HDMI a jeden DisplayPort a také konektory pro externí antény rozhraní Wi-Fi. 
 
 
Audio je založeno na obvyklém kodeku Realtek ALC1150, Ethernet má na starosti Intel, a to platí i pro Wi-Fi generace 802.11ac. 
 
Nezapomnělo se ani na chlazení, pro které budeme moci využít software Smart Fan 5 a také na LED podsvícení podporující 5V či 12V pásky a RGB Fusion. Každá z napojených až 300 LED může být ovládána samostatně. 
 
Gigabyte Z370N WIFI
CPU 8. generace Intel Core
Chipset Intel Z370
Paměti
Dual Channel DDR4 Memory (až 32GB)
Grafika Intel UHD Graphics 
Grafické výstupy 2 x HDMI
1 x DisplayPort
Sloty 1 x M.2 (Socket 3, M key, typ 2242/2260/2280 SATA a PCIe x4/x2 SSD) (M2A_32G)
1 x M.2 (Socket 3, M key, typ 2260/2280 PCIe x4/x2 SSD) (M.2)
4 x SATA 6Gb/s 
Podpora RAID 0, RAID 1, RAID 5, and RAID 10
Úložná zařízení
LAN 2 x Intel Gigabit LAN
802.11AC WiFi + Bluetooth 4.2
Audio Realtek ALC1220 7.1kanálové HD Audio, optický S/PDIF
Formát Mini-ITX
 
Nová Gigabyte Z370N WIFI se již dostala do prvních obchodů, kde se její cena pohybuje zatím mezi 3900 a 4600 Kč. 
 
Zdroj: Gigabyte


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer Ifrit bojuje proti "headsetovým vlasům" Razer Ifrit bojuje proti "headsetovým vlasům"
Razer si pro propagaci svého nejnovějšího herního headsetu vzal na pomoc fenomén headsetových vlasů. Vytvořil produkt Ifrit, který nám má zajistit, abychom tímto "postižením" už netrpěli a naše kštice byla vždy dokonalá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Linuxová komunita je nemocná, aneb bojovníci za sociální spravedlnost řádí Linuxová komunita je nemocná, aneb bojovníci za sociální spravedlnost řádí
Podívejme se nyní do podivného světa vývoje linuxových kernelů, kde funguje celá komunita programátorů, která však byla nyní nakažena přijetím Code of Conduct (CoC) prosazovaným tzv. bojovníky za sociální spravedlnost. Nová doba.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Update Windows 10 řešící Spectre znemožnil přetaktování Broadwell-E Update Windows 10 řešící Spectre znemožnil přetaktování Broadwell-E
Majitelé procesorů Broadwell-E vyjadřují svou nespokojenost s novou aktualizací systému Windows 10, které se zaměřuje na Spectre Variant 2. Ta totiž znemožní přetaktování těchto procesorů Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nedostatek CPU Intel žene výrobce do náruči AMD Nedostatek CPU Intel žene výrobce do náruči AMD
Společnost AMD si nemohla pro svůj comeback vybrat lepší čas. Intel si sám šel vlastním tempem, které nedokázal dodržet a navíc mu nyní ani nestačí jeho výrobní kapacity. Svou reakci už tak chystají firmy HP nebo Dell.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Konec levného čínského hardwaru pro Američany jako důsledek obchodní války Konec levného čínského hardwaru pro Američany jako důsledek obchodní války
Nyní už opravdu hrozí, že američtí zákazníci přijdou o svou výhodu nižších cen hardwaru oproti nám Evropanům. Už od dnešního dne platí 10% celní tarif pro většinu hlavních komponent PC a od nového roku může být ještě daleko vyšší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek