reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gigabyte odhalil své desky se Z370 pro Coffee Lake

26.9.2017, Jan Vítek, aktualita
Gigabyte odhalil své desky se Z370 pro Coffee Lake
Stále pro patici LGA 1151 jsou určeny procesory Coffee Lake, ovšem k jejich využití bezpodmínečně potřebujeme desku s čipsetem patřícím do 300 Series a zatím to bude jediný, Z370. Gigabyte už ukázal první takové desky. 
Gigabyte zatím jen rámcově představil generaci základních desek Z370 Aorus Gaming, vedle nichž jsou tu ještě modely nesoucí samotné jméno výrobce.
 
 
Poměrově je to pět ku třem ve prospěch značky Aorus, kterou Gigabyte začal po nesmělém rozjezdu v posledních měsících mohutně propagovat. Máme tu jako obvykle modely Gaming 3, Gaming 5, Gaming 7 i další již známá označení jako HD3 či HD3P. Kdo je tak obeznámen s tímto označováním, jistě dobře ví, co může od daných desek očekávat.

 
Všechny desky mají mít jedno společné, a sice dle Gigabytu robustní napájení nových procesorů, přičemž firma mluví o "server-grade digital power design". Vedle toho se můžeme těšit také na kvalitní DAC audio systému, a sice ESS Sabre doplněné softwarem Creative Sound BlasterX 720° a Scout Radar pro herní účely. Dále tu máme už známý systém napájení ventilátorů Smart Fan 5 s funkcí Fan Stop a rovněž dobře známé podsvícení RGB Fusion. 
 
Další technická hesla, které můžeme zmínit je podpora 4K UHD (ostatně IGP v Coffee Lake už nesou název UHD Graphics a ne HD Graphics), pak podporu HDCP 2.2 dekódování HEVC 10-bit a VP9. 
 
 
Co se týče použitého systému napájení, ten byl pro účely nových desek přepracován a Gigabyte říká, že jedna fáze dokáže díky tomu dodávat až 60 Amper. Tomu budou sekundovat kondenzátory Ultra Durable Black s dlouhou výdrží.
 
Firma už má připravenou webovou prezentaci pro každou z těchto nových desek, a tak můžete pokračovat na její stránky (viz zdroj). 
 
Zdroj: Gigabyte
reklama
reklama