Gigabyte představuje obrovské RTX 3000 AORUS XTREME a MASTER

Gigabyte představuje obrovské RTX 3000 AORUS XTREME a MASTER
, , aktualita
Společnost Gigabyte si připravila celkem čtyři nové karty spadající do sérií XTREME a MASTER. Ty už nezabírají jen dva sloty a ani tři sloty, ale rovnou čtyři sloty v našem počítači, a to pochopitelně jen kvůli svému chlazení. 
K oblíbeným
reklama
Gigabyte tak počítá s tím, že většina lidí už má ve svém počítači stejně nainstalovanou jen jednu rozšiřující kartu, a to tu grafickou. Nicméně i tak jim může na běžné desce formátu ATX zbýt až trojice slotů, takže o možnost dalšího rozšíření nepřijdou, ale to už záleží na konkrétním modelu desky. 
 
 
My tu nyní máme dvě nové série AORUS RTX 3080 a RTX 3090 s označením MASTER a XTREME, které na první pohled vypadají v podstatě stejně a měly by mít naprosto stejně dimenzované chlazení. 
 
 
Právě to je na těchto kartách zajímavé i z pohledu jeho mohutnosti. Ukazuje se, že karty jsou sice opatřeny jen dvojitou záslepkou a nabídkou třech DisplayPortů i třech HDMI, ale ve skutečnosti zaberou celý třetí slot a značnou část čtvrtého. Zablokují tak dva sloty nad rámec své záslepky. 
 
 
 
Tomu by ale snad měl odpovídat i výkon jejich chladičů, které mají tři ventilátory (2x 115 mm a 1x 100 mm) a evidentně velice mohutné žebroví, které protíná celkem sedm heatpipe a na GPU samotném sedí výparníková komora. Na chladičích také dokonce najdeme i integrovaný displej ukazující aktuální teplotu GPU: 
 
 
Máme tu tak čtyři nové modely: AORUS GeForce RTX 3090 XTREME 24G, AORUS GeForce RTX 3090 MASTER 24G, AORUS GeForce RTX 3080 XTREME 10G a AORUS GeForce RTX 3080 MASTER 10G. Gigabyte na ně poskytuje rozšířenou 4letou záruku (podmíněna je registrací do 30 dnů od koupě). Přídavné napájení zde pak zajišťují celkem tři 8pinové konektory. 
 
Co se týče specifikací, dozvídáme se údaje o GIGABYTE RTX 3090 24GB AORUS MASTER a pak obou RTX 3080. Ve všech případech jde o specifikace, které se oproti výchozím liší pouze v taktu GPU. Zmíněná RTX 3090 má turbo 1785 MHz (+ 5,3 % oproti výchozímu taktu), RTX 3080 MASTER pak 1845 MHz (+ 7,9 %) a XTREME dosahuje 1905 MHz (+ 11,4 %). 
 
Zdroj: TZ Gigabyte via VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek
Vývojáři tento týden vypustili do světa linuxovou distribuci Fedora ve verzi 33, která představuje jednu z největších aktualizací v historii systému. Nabízí souborový systém Btrfs jako výchozí a designové změny díky prostředí GNOME 3.38.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“? Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?
Microsoft pro příští rok chystá snad největší změny vzhledu Windows 10 od jeho vydání. Projekt s kódovým označením „Sun Valley“ údajně promění Průzkumníka souborů, nabídku Start i další součásti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik9 komentářů
Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači
Už roky se spekuluje, že Apple chystá vlastní vyhledávač, který by narušil dominanci společnosti Google. Nyní se objevují další informace, které tyto dohady zesilují a Applebot by se snad mohl stát základem nového vyhledávače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars
NASA hlásí, že vesmírné plavidlo s roverem Perseverance na palubě už má za sebou půlku své cesty, která vede k Marsu. Už mu tak zbývá urazit "pouze" 235 milionů kilometrů, než vstoupí do atmosféry a půjde na přistání. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely
Dnes vstoupí do prodeje grafická karta GeForce RTX 3070, což bude možná trošku zastíněno dozvuky včerejší prezentace nových Radeonů, ale to plným právem. Gigabyte již své modely představil, ovšem jak jsou na tom zásoby v obchodech? 
Včera, aktualita, Jan Vítek