Gigabyte představuje obrovské RTX 3000 AORUS XTREME a MASTER

Gigabyte představuje obrovské RTX 3000 AORUS XTREME a MASTER
, , aktualita
Společnost Gigabyte si připravila celkem čtyři nové karty spadající do sérií XTREME a MASTER. Ty už nezabírají jen dva sloty a ani tři sloty, ale rovnou čtyři sloty v našem počítači, a to pochopitelně jen kvůli svému chlazení. 
K oblíbeným
reklama
Gigabyte tak počítá s tím, že většina lidí už má ve svém počítači stejně nainstalovanou jen jednu rozšiřující kartu, a to tu grafickou. Nicméně i tak jim může na běžné desce formátu ATX zbýt až trojice slotů, takže o možnost dalšího rozšíření nepřijdou, ale to už záleží na konkrétním modelu desky. 
 
 
My tu nyní máme dvě nové série AORUS RTX 3080 a RTX 3090 s označením MASTER a XTREME, které na první pohled vypadají v podstatě stejně a měly by mít naprosto stejně dimenzované chlazení. 
 
 
Právě to je na těchto kartách zajímavé i z pohledu jeho mohutnosti. Ukazuje se, že karty jsou sice opatřeny jen dvojitou záslepkou a nabídkou třech DisplayPortů i třech HDMI, ale ve skutečnosti zaberou celý třetí slot a značnou část čtvrtého. Zablokují tak dva sloty nad rámec své záslepky. 
 
 
 
Tomu by ale snad měl odpovídat i výkon jejich chladičů, které mají tři ventilátory (2x 115 mm a 1x 100 mm) a evidentně velice mohutné žebroví, které protíná celkem sedm heatpipe a na GPU samotném sedí výparníková komora. Na chladičích také dokonce najdeme i integrovaný displej ukazující aktuální teplotu GPU: 
 
 
Máme tu tak čtyři nové modely: AORUS GeForce RTX 3090 XTREME 24G, AORUS GeForce RTX 3090 MASTER 24G, AORUS GeForce RTX 3080 XTREME 10G a AORUS GeForce RTX 3080 MASTER 10G. Gigabyte na ně poskytuje rozšířenou 4letou záruku (podmíněna je registrací do 30 dnů od koupě). Přídavné napájení zde pak zajišťují celkem tři 8pinové konektory. 
 
Co se týče specifikací, dozvídáme se údaje o GIGABYTE RTX 3090 24GB AORUS MASTER a pak obou RTX 3080. Ve všech případech jde o specifikace, které se oproti výchozím liší pouze v taktu GPU. Zmíněná RTX 3090 má turbo 1785 MHz (+ 5,3 % oproti výchozímu taktu), RTX 3080 MASTER pak 1845 MHz (+ 7,9 %) a XTREME dosahuje 1905 MHz (+ 11,4 %). 
 
Zdroj: TZ Gigabyte via VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář