www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Gigabyte si připravuje GTX 1060 s paměťmi GDDR5X

Gigabyte si připravuje GTX 1060 s paměťmi GDDR5X
, , aktualita
Videocardz nám přináší doklad toho, že grafické čipy Pascal ještě opravdu nekončí. Však Gigabyte si chystá novou kartu založenou na čipu GP104 a pamětech GDDR5X. Má však jít o další variantu GTX 1060. 
K oblíbeným
reklama
V prvé řadě jsou tu fámy, že série GTX se vrátí v podobě karet 2060, čemuž nahrává ten fakt, že se stále více ukazuje náročnost ray tracingu, na kterou (nižší) střední třída v podobě karet RTX 2060 vůbec nemusí stačit. Pak by ovšem vyvstala otázka, co by případná GTX 2060 vůbec mohla nabídnout oproti kartám RTX. Pokud by měla nabídnout jen jádra CUDA, pak by přišla o celé kouzlo nové série karet, jež spočívá právě v nasazení jader Tensor a RT. NVIDIA by se tak mohla prostě jen rozhodnout vytvořit GTX 2060 s výkonem starší GTX 1070 či mírně vyšším. 
 
 
Nicméně nyní tu máme něco jiného a sice novou verzi karty GTX 1060, kterou si má připravovat společnost Gigabyte. Ta má být však založena na desce pro GP104, čili GeForce GTX 1080, a to rovněž s GPU GP104, ale notně osekaným. To by znamenalo i využití pamětí GDDR5X. 
 
To není zrovna překvapení z čistého nebe, protože model GTX 1060 s GP104 byl zmíněn v ovladačích NVIDIE už před několika měsíci, ovšem dosud se žádná taková karta neobjevila. 
 
Vypadá to také, že GTX 1060 založená na GP104 bude nejspíše určena pouze pro čínský trh a jeho mnohé internetové kavárny, kde se scházejí především hráči. Ostatně právě pro ten si i AMD nedávno připravilo něco podobného, a sice kartu RX 580 osekanou na stejný počet Stream procesorů, jejž má ve výbavě karta RX 570 (2048 SP). 
 
Ovšem třeba by mohlo jít také o reakci NVIDIE a jejích partnerů na údajně připravovaný Radeon RX 590, kdo ví? Takže jako obvykle uvidíme. 
 
Zdroj: Videocardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala