www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Gigabyte si připravuje GTX 1060 s paměťmi GDDR5X

Gigabyte si připravuje GTX 1060 s paměťmi GDDR5X
, , aktualita
Videocardz nám přináší doklad toho, že grafické čipy Pascal ještě opravdu nekončí. Však Gigabyte si chystá novou kartu založenou na čipu GP104 a pamětech GDDR5X. Má však jít o další variantu GTX 1060. 
K oblíbeným
reklama
V prvé řadě jsou tu fámy, že série GTX se vrátí v podobě karet 2060, čemuž nahrává ten fakt, že se stále více ukazuje náročnost ray tracingu, na kterou (nižší) střední třída v podobě karet RTX 2060 vůbec nemusí stačit. Pak by ovšem vyvstala otázka, co by případná GTX 2060 vůbec mohla nabídnout oproti kartám RTX. Pokud by měla nabídnout jen jádra CUDA, pak by přišla o celé kouzlo nové série karet, jež spočívá právě v nasazení jader Tensor a RT. NVIDIA by se tak mohla prostě jen rozhodnout vytvořit GTX 2060 s výkonem starší GTX 1070 či mírně vyšším. 
 
 
Nicméně nyní tu máme něco jiného a sice novou verzi karty GTX 1060, kterou si má připravovat společnost Gigabyte. Ta má být však založena na desce pro GP104, čili GeForce GTX 1080, a to rovněž s GPU GP104, ale notně osekaným. To by znamenalo i využití pamětí GDDR5X. 
 
To není zrovna překvapení z čistého nebe, protože model GTX 1060 s GP104 byl zmíněn v ovladačích NVIDIE už před několika měsíci, ovšem dosud se žádná taková karta neobjevila. 
 
Vypadá to také, že GTX 1060 založená na GP104 bude nejspíše určena pouze pro čínský trh a jeho mnohé internetové kavárny, kde se scházejí především hráči. Ostatně právě pro ten si i AMD nedávno připravilo něco podobného, a sice kartu RX 580 osekanou na stejný počet Stream procesorů, jejž má ve výbavě karta RX 570 (2048 SP). 
 
Ovšem třeba by mohlo jít také o reakci NVIDIE a jejích partnerů na údajně připravovaný Radeon RX 590, kdo ví? Takže jako obvykle uvidíme. 
 
Zdroj: Videocardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper
Společnost BenQ uvedla na trh dva nové monitory GL2480 a GL2780, které dostávají zajímavý režim ePaper. Monitor by tak měl nabídnout pohodlné čtení a zobrazení velmi podobné elektronickému papíru na elektronických čtečkách knih.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei
Ban na společnost Huawei, který uvalila administrativa Donalda Trumpa, může poškodit nejen tuto čínskou společnost, ale do značné míry poškodit i americké firmy. Proti banu tak už lobuje Intel, Qualcomm nebo Xilinx.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Dnes, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Doporučené PC sestavy: červen 2019 Doporučené PC sestavy: červen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek56 komentářů