www.svethardware.cz
>
>
>
>

Gigabyte ukázal desku s TRX40 pro Threadripper 3000

Gigabyte ukázal desku s TRX40 pro Threadripper 3000
, , aktualita
Už zanedlouho budou moci výrobci desek oficiálně představit své nové modely pro procesory Threadripper, ovšem zatím to mohou být pouze náznaky, uniklé informace a jednotlivé snímky. Jeden takový tu máme. 
K oblíbeným
reklama
Gigabyte AORUS TRX40 by tak mohla být jedna z prvních desek, která nabídne podporu až 64jádrových HEDT procesorů. Její patice vypadá stále stejně jako TR4, což je pochopitelné, když má jít v podstatě o stále stejný model. Bude ale o trošku pozměněn a ponese nejspíše označení TR4+ nebo TR+. 
 
 
Zatím není vůbec jasné, jak to bude s podporou starých procesorů v nových deskách a naopak, takže na to si počkejme. Samotná deska evidentně patří přinejmenším mezi modely formátu E-ATX, čili do prostého Middle Toweru ji jen těžko nacpeme. Gigabyte nezapomíná na RGB podsvícení, ovšem v tomto ohledu se bude asi spíše krotit a lze tušit, že tento model nebude prezentován čistě jako herní. Ostatně už dává opravdu pramalý smysl stavět na Threadripperech herní sestavy, zvláště když ta třetí generace bude nejspíše začínat až na 24 jádrech. 
 
 
Zatím máme k dispozici jen tento snímek a to, co z něj vyčteme: čtyři dlouhé sloty PCIe x16, tři M.2 a celkem osm DIMM pro paměti DDR4. Budou ale všechny PCIe x16 podporovat rozhraní verze 4.0? A bude možné paměti DIMM zapojit osmikanálově? Leccos z toho si totiž AMD může nechat na desky s údajně chystaným čipsetem WRX80, takže není ani jasné, že desky s TRX40 budou podporovat až 64jádrové Threadrippery, pokud vůbec takové procesory přijdou na trh. 
 
Otázek je tak dost a my si na jejich zodpovězení počkáme nejspíše do 5. listopadu, kdy má AMD představit novou platformu. Zda do ní bude patřit i 64jádrový Threadripper 3990X, nebo tento procesor bude mít méně jader, to se tak teprve uvidí. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Roadmapa ARM: chystá serverová CPU Neoverse V1 a N2 s až 192 jádry Roadmapa ARM: chystá serverová CPU Neoverse V1 a N2 s až 192 jádry
ARM vyvíjí procesory nejen pro mobilní sféru, ale také pro serverové nasazení, kde lákají především svou nízkou spotřebou. V nové roadmapě najdeme čipy Neoverse V1 s vysokým výkonem a N2 s až 192 jádry.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
V Německu vylepšili redox-flow baterie: ekologičtější a lépe snáší horko V Německu vylepšili redox-flow baterie: ekologičtější a lépe snáší horko
Redox-flow akumulátorové baterie nejsou zdaleka něčím novým. Teprve v poslední době to však vypadá, že by se jejich využití mohlo více rozšířit. Nový výzkum z Německa řeší jak ekologii, tak i odolnost vůči vysokým teplotám.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vláda USA opravdu zařadila čínský SMIC na černou listinu Vláda USA opravdu zařadila čínský SMIC na černou listinu
Ještě před necelými třemi týdny tu byla jen možnost, že vláda Spojených států zařadí čínského výrobce čipů, společnost SMIC, na černou listinu. Tím by ji odřízla od možnosti využívat výrobní zařízení amerických firem a nyní se tak opravdu stalo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek13 komentářů
AMD Navi 2X: 80, 40 a 32 CU, spekuluje se už o specifikacích AMD Navi 2X: 80, 40 a 32 CU, spekuluje se už o specifikacích
Na světlo světa se pomalu dostávají specifikace nových Radeonů 2X, které jsou zatím pochopitelně nepodložené a nedá se jim věřit. Nic lepšího ale zatím nemáme, takže se podívejme na jejich údajnou výbavu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výrobci karet reagují na problémy se stabilitou RTX 3080, co ji způsobuje? Výrobci karet reagují na problémy se stabilitou RTX 3080, co ji způsobuje?
Minulý týden se začalo diskutovat o problémech s některými kartami RTX 3080, jejichž majitelé mluvili o celkové nestabilitě systému projevující se různými způsoby. Čekali jsme na reakci AIB firem, která už přišla. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů