www.svethardware.cz
>
>
>
>

Gigabyte ukázal desku s TRX40 pro Threadripper 3000

Gigabyte ukázal desku s TRX40 pro Threadripper 3000
, , aktualita
Už zanedlouho budou moci výrobci desek oficiálně představit své nové modely pro procesory Threadripper, ovšem zatím to mohou být pouze náznaky, uniklé informace a jednotlivé snímky. Jeden takový tu máme. 
K oblíbeným
reklama
Gigabyte AORUS TRX40 by tak mohla být jedna z prvních desek, která nabídne podporu až 64jádrových HEDT procesorů. Její patice vypadá stále stejně jako TR4, což je pochopitelné, když má jít v podstatě o stále stejný model. Bude ale o trošku pozměněn a ponese nejspíše označení TR4+ nebo TR+. 
 
 
Zatím není vůbec jasné, jak to bude s podporou starých procesorů v nových deskách a naopak, takže na to si počkejme. Samotná deska evidentně patří přinejmenším mezi modely formátu E-ATX, čili do prostého Middle Toweru ji jen těžko nacpeme. Gigabyte nezapomíná na RGB podsvícení, ovšem v tomto ohledu se bude asi spíše krotit a lze tušit, že tento model nebude prezentován čistě jako herní. Ostatně už dává opravdu pramalý smysl stavět na Threadripperech herní sestavy, zvláště když ta třetí generace bude nejspíše začínat až na 24 jádrech. 
 
 
Zatím máme k dispozici jen tento snímek a to, co z něj vyčteme: čtyři dlouhé sloty PCIe x16, tři M.2 a celkem osm DIMM pro paměti DDR4. Budou ale všechny PCIe x16 podporovat rozhraní verze 4.0? A bude možné paměti DIMM zapojit osmikanálově? Leccos z toho si totiž AMD může nechat na desky s údajně chystaným čipsetem WRX80, takže není ani jasné, že desky s TRX40 budou podporovat až 64jádrové Threadrippery, pokud vůbec takové procesory přijdou na trh. 
 
Otázek je tak dost a my si na jejich zodpovězení počkáme nejspíše do 5. listopadu, kdy má AMD představit novou platformu. Zda do ní bude patřit i 64jádrový Threadripper 3990X, nebo tento procesor bude mít méně jader, to se tak teprve uvidí. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple využije plné Navi 14 s 24 CU, dočkáme se i jinde? Apple využije plné Navi 14 s 24 CU, dočkáme se i jinde?
Z kuloárů se dozvídáme, že nové Apple MacBook Pro dorazí s výbavou grafických karet Radeon Pro, které ve skutečnosti využijí plnou verzi GPU Navi 14. Ta nečítá 22, ale 24 jednotek CU.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA přispěje k evropské misi ARIEL studující atmosféru exoplanet NASA přispěje k evropské misi ARIEL studující atmosféru exoplanet
Americká NASA se rozhodla, že přispěje svým dílem k misi ARIEL, kterou připravuje primárně Evropská vesmírná agentura ESA. Mise má startovat v roce 2028 a týkat se bude studia vzdálených exoplanet. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zítra v Londýně startuje X019: dosud největší xboxová událost Zítra v Londýně startuje X019: dosud největší xboxová událost
Microsoft zítra odstartuje X019, dosud největší událost spojenou s konzolemi Xbox, ostatně ta dostala podtitulek BIGGEST. INSIDE XBOX. EVER. Uvidíme herní novinky a možná i informace o chystané příští konzoli. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Facebook Pay, nový platební systém pro Facebook i Messenger Facebook Pay, nový platební systém pro Facebook i Messenger
Facebook chce opravdu proniknout na finanční trh. S kryptoměnou Libra je to zatím docela nahnuté, nicméně zavádí alespoň Facebook Pay, který umožní snadné posílání peněz v prostředí aplikací od Facebooku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel řeší dalších 77 bezpečnostních problémů svých procesorů Intel řeší dalších 77 bezpečnostních problémů svých procesorů
Společnost Intel ohlásila, že už svým OEM zákazníkům dodala celkem 77 záplat v rámci programu Intel Platform Update. Jde o záplaty řešící další a tentokrát obrovskou várku bezpečnostních chyb. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek