www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Gigabyte ukázal GeForce GTX 1060 5GB Windforce OC

Gigabyte ukázal GeForce GTX 1060 5GB Windforce OC
, , aktualita
NVIDIA si na konec tohoto roku připravila další překvapení ze soudku s názvem Pascal, které by se nás případně nakonec mohlo týkat. GTX 1060 s 5 GB paměti totiž mají být určeny exkluzivně pro čínský trh, ale zda to opravdu bude platit, to se ještě ukáže.
K oblíbeným
reklama
GeForce GTX 1060 s 5 GB paměti je již čtvrtou verzí této karty a jak už bylo řečeno, je určena exkluzivně pro čínský trh, ale to byly osekané Radeony RX 560D také a později se stejně objevily i na jiných trzích včetně našeho. Nyní tu navíc máme kartu GTX 1060 s 5 GB paměti od společnosti Gigabyte, která je velice dobře zabydlena na našem trhu, takže bychom se nedivili, kdyby se na něm tento produkt nakonec vyskytl, ovšem zástupce firmy nám už sdělil, že jde skutečně o SKU pouze pro čínský trh.
 
 
Můžeme tak už mluvit o konkrétnám produktu, a sice Gigabyte GeForce GTX 1060 5GB Windforce OC, v jejímž případě už bylo potvrzeno, že bude pracovat v OC režimu na 1582/1797 MHz a v herním na 1556/1771 MHz. Referenční takty se z toho nedozvíme, přičemž 6GB verze GTX 1060 je má 1506/1708 MHz, takže by mohly být velice podobné, ne-li stejné. Naprosto totiž odpovídají 6GB verzi karty GTX 1060 Windforce OC od Gigabyte. 
 
 
Už z toho je ale patrné, že informace o TDP 75 W je mylná, však to by NVIDIA musela využít výrazně lepší výrobní proces, aby ho takto srazila ze 120 W. Samotná karta od Gigabyte také ukazuje svůj přídavný 6pinový konektor, takže teoreticky může být zasobena až 150 W. 
 
Dále bylo potvrzeno, že paměti budou pracovat na 8008 MHz, což nám v kombinaci se 160bitovým rozhraním dá propustnost 160 GB/s. To je na půli cesty mezi 3GB a 6GB verzí či verzemi. Právě 3GB totiž nabídne 112 GB/s a 6GB pak 192, nebo 216 GB/s dle toho, zda má 8GHz, nebo 9GHz paměti. A vzhledem k tomu, že konfigurace GPU je u nové 5GB karty stejná jako u 6GB (1280:80:48), je otázka, jak snížená propustnost pamětí ovlivní její výkon. 
 
Co se týče chlazení, karta je vybavena dobře známým dvouventilátorovým chladičem Windforce 2X a dále má připraveny dva konektory DVI, jeden HDMI a také DisplayPort. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala