www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Gigabyte ukázal GeForce GTX 1060 5GB Windforce OC

Gigabyte ukázal GeForce GTX 1060 5GB Windforce OC
, , aktualita
NVIDIA si na konec tohoto roku připravila další překvapení ze soudku s názvem Pascal, které by se nás případně nakonec mohlo týkat. GTX 1060 s 5 GB paměti totiž mají být určeny exkluzivně pro čínský trh, ale zda to opravdu bude platit, to se ještě ukáže.
K oblíbeným
reklama
GeForce GTX 1060 s 5 GB paměti je již čtvrtou verzí této karty a jak už bylo řečeno, je určena exkluzivně pro čínský trh, ale to byly osekané Radeony RX 560D také a později se stejně objevily i na jiných trzích včetně našeho. Nyní tu navíc máme kartu GTX 1060 s 5 GB paměti od společnosti Gigabyte, která je velice dobře zabydlena na našem trhu, takže bychom se nedivili, kdyby se na něm tento produkt nakonec vyskytl, ovšem zástupce firmy nám už sdělil, že jde skutečně o SKU pouze pro čínský trh.
 
 
Můžeme tak už mluvit o konkrétnám produktu, a sice Gigabyte GeForce GTX 1060 5GB Windforce OC, v jejímž případě už bylo potvrzeno, že bude pracovat v OC režimu na 1582/1797 MHz a v herním na 1556/1771 MHz. Referenční takty se z toho nedozvíme, přičemž 6GB verze GTX 1060 je má 1506/1708 MHz, takže by mohly být velice podobné, ne-li stejné. Naprosto totiž odpovídají 6GB verzi karty GTX 1060 Windforce OC od Gigabyte. 
 
 
Už z toho je ale patrné, že informace o TDP 75 W je mylná, však to by NVIDIA musela využít výrazně lepší výrobní proces, aby ho takto srazila ze 120 W. Samotná karta od Gigabyte také ukazuje svůj přídavný 6pinový konektor, takže teoreticky může být zasobena až 150 W. 
 
Dále bylo potvrzeno, že paměti budou pracovat na 8008 MHz, což nám v kombinaci se 160bitovým rozhraním dá propustnost 160 GB/s. To je na půli cesty mezi 3GB a 6GB verzí či verzemi. Právě 3GB totiž nabídne 112 GB/s a 6GB pak 192, nebo 216 GB/s dle toho, zda má 8GHz, nebo 9GHz paměti. A vzhledem k tomu, že konfigurace GPU je u nové 5GB karty stejná jako u 6GB (1280:80:48), je otázka, jak snížená propustnost pamětí ovlivní její výkon. 
 
Co se týče chlazení, karta je vybavena dobře známým dvouventilátorovým chladičem Windforce 2X a dále má připraveny dva konektory DVI, jeden HDMI a také DisplayPort. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář