www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Gigabyte ukázal GeForce GTX 1060 5GB Windforce OC

Gigabyte ukázal GeForce GTX 1060 5GB Windforce OC
, , aktualita
NVIDIA si na konec tohoto roku připravila další překvapení ze soudku s názvem Pascal, které by se nás případně nakonec mohlo týkat. GTX 1060 s 5 GB paměti totiž mají být určeny exkluzivně pro čínský trh, ale zda to opravdu bude platit, to se ještě ukáže.
K oblíbeným
reklama
GeForce GTX 1060 s 5 GB paměti je již čtvrtou verzí této karty a jak už bylo řečeno, je určena exkluzivně pro čínský trh, ale to byly osekané Radeony RX 560D také a později se stejně objevily i na jiných trzích včetně našeho. Nyní tu navíc máme kartu GTX 1060 s 5 GB paměti od společnosti Gigabyte, která je velice dobře zabydlena na našem trhu, takže bychom se nedivili, kdyby se na něm tento produkt nakonec vyskytl, ovšem zástupce firmy nám už sdělil, že jde skutečně o SKU pouze pro čínský trh.
 
 
Můžeme tak už mluvit o konkrétnám produktu, a sice Gigabyte GeForce GTX 1060 5GB Windforce OC, v jejímž případě už bylo potvrzeno, že bude pracovat v OC režimu na 1582/1797 MHz a v herním na 1556/1771 MHz. Referenční takty se z toho nedozvíme, přičemž 6GB verze GTX 1060 je má 1506/1708 MHz, takže by mohly být velice podobné, ne-li stejné. Naprosto totiž odpovídají 6GB verzi karty GTX 1060 Windforce OC od Gigabyte. 
 
 
Už z toho je ale patrné, že informace o TDP 75 W je mylná, však to by NVIDIA musela využít výrazně lepší výrobní proces, aby ho takto srazila ze 120 W. Samotná karta od Gigabyte také ukazuje svůj přídavný 6pinový konektor, takže teoreticky může být zasobena až 150 W. 
 
Dále bylo potvrzeno, že paměti budou pracovat na 8008 MHz, což nám v kombinaci se 160bitovým rozhraním dá propustnost 160 GB/s. To je na půli cesty mezi 3GB a 6GB verzí či verzemi. Právě 3GB totiž nabídne 112 GB/s a 6GB pak 192, nebo 216 GB/s dle toho, zda má 8GHz, nebo 9GHz paměti. A vzhledem k tomu, že konfigurace GPU je u nové 5GB karty stejná jako u 6GB (1280:80:48), je otázka, jak snížená propustnost pamětí ovlivní její výkon. 
 
Co se týče chlazení, karta je vybavena dobře známým dvouventilátorovým chladičem Windforce 2X a dále má připraveny dva konektory DVI, jeden HDMI a také DisplayPort. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper
Společnost BenQ uvedla na trh dva nové monitory GL2480 a GL2780, které dostávají zajímavý režim ePaper. Monitor by tak měl nabídnout pohodlné čtení a zobrazení velmi podobné elektronickému papíru na elektronických čtečkách knih.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei
Ban na společnost Huawei, který uvalila administrativa Donalda Trumpa, může poškodit nejen tuto čínskou společnost, ale do značné míry poškodit i americké firmy. Proti banu tak už lobuje Intel, Qualcomm nebo Xilinx.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Dnes, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Doporučené PC sestavy: červen 2019 Doporučené PC sestavy: červen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek56 komentářů