www.svethardware.cz
>
>
>
>

Gigabyte ukázal první M.2 SSD pro PCIe 4.0

Gigabyte ukázal první M.2 SSD pro PCIe 4.0
, , aktualita
V posledních dnech jsme řešili nástup nové platformy firmy AMD, která nám jako první ve světě běžných uživatelů nabídne rozhraní PCI Express 4.0. To je sice hezké, ovšem k jeho využití potřebujeme také příslušné komponenty a zde přichází Gigabyte.
K oblíbeným
reklama
Gigabyte prezentoval M.2 SSD, které označil za první model pro rozhraní PCIe 4.0. Jak dobře víme, to nám nabídne přesně dvojnásobnou propustnost na jednu linku, čili při stávajícím počtu čtyř linek pro slot M.2 budou moci výsledná SSD dosáhnout teoreticky propustnosti až 8 GB/s. V tomto případě můžeme očekávat přinejlepším 5 GB/s, ale i to je mnohem lepší, než čeho dosahují dnešní SSD.
 
 
Gigabyte chce toto SSD prezentovat na letošním Computexu a je otázka, kdy by se mělo dostat na trh. Zpráva serveru Hexus.net udává, že by snad mělo být během Computexu už uvolněno na trh či nedlouho poté, což by znamenalo, že nástup M.2 SSD pro PCIe 4.0 by byl mnohem rychlejší než v případě modelů pro PCIe 3.0 či vůbec pro PCIe. Ale ten nakonec opravdu přišel na rozdíl od rozhraní SATA Express, které bylo jen slepou uličkou, ačkoliv valná většina desek svého času takové rozhraní měla, ovšem jaksi k němu nebylo co připojit. 
 
Bude tak jen dobře, když ihned po představení desek s AMD X570 začnou být k dispozici i zařízení pro PCIe 4.0. Však mezi ta dosud nepatří ani Radeon VII, i když snad můžeme očekávat, že AMD si pro tyto karty připravuje aktualizaci, která PCIe 4.0 zapne, když modely Instinct s Vegou 20 ho podporují a to by měly také Navi. 
 
Co se týče výkonu nového SSD Gigabyte, dozvíme se pouze o "až 5000MB při čtení/zápisu při nízkých teplotách". Více se tak dozvíme na Computexu a ačkoliv o tom Gigabyte sám z pochopitelných důvodu nemluví, bude to jistě představení spojené právě s novými procesory Ryzen 3000 a čipsetem X570. Nic jiného ze světa PC by v dohledné době nemělo rozhraní PCIe 4.0 nabídnout. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft chce oživit Age of Mythology Microsoft chce oživit Age of Mythology
Microsoft si pro nás chystá oživení Age of Mythology, dosud ojedinělého titulu, který svým způsobem patří do série Age of Empires. A jak je z názvu celkem zřejmé, jde o strategii, která těží z mytologie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Včera, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře