www.svethardware.cz
>
>
>
>

Gigabyte ukázal první M.2 SSD pro PCIe 4.0

Gigabyte ukázal první M.2 SSD pro PCIe 4.0
, , aktualita
V posledních dnech jsme řešili nástup nové platformy firmy AMD, která nám jako první ve světě běžných uživatelů nabídne rozhraní PCI Express 4.0. To je sice hezké, ovšem k jeho využití potřebujeme také příslušné komponenty a zde přichází Gigabyte.
K oblíbeným
reklama
Gigabyte prezentoval M.2 SSD, které označil za první model pro rozhraní PCIe 4.0. Jak dobře víme, to nám nabídne přesně dvojnásobnou propustnost na jednu linku, čili při stávajícím počtu čtyř linek pro slot M.2 budou moci výsledná SSD dosáhnout teoreticky propustnosti až 8 GB/s. V tomto případě můžeme očekávat přinejlepším 5 GB/s, ale i to je mnohem lepší, než čeho dosahují dnešní SSD.
 
 
Gigabyte chce toto SSD prezentovat na letošním Computexu a je otázka, kdy by se mělo dostat na trh. Zpráva serveru Hexus.net udává, že by snad mělo být během Computexu už uvolněno na trh či nedlouho poté, což by znamenalo, že nástup M.2 SSD pro PCIe 4.0 by byl mnohem rychlejší než v případě modelů pro PCIe 3.0 či vůbec pro PCIe. Ale ten nakonec opravdu přišel na rozdíl od rozhraní SATA Express, které bylo jen slepou uličkou, ačkoliv valná většina desek svého času takové rozhraní měla, ovšem jaksi k němu nebylo co připojit. 
 
Bude tak jen dobře, když ihned po představení desek s AMD X570 začnou být k dispozici i zařízení pro PCIe 4.0. Však mezi ta dosud nepatří ani Radeon VII, i když snad můžeme očekávat, že AMD si pro tyto karty připravuje aktualizaci, která PCIe 4.0 zapne, když modely Instinct s Vegou 20 ho podporují a to by měly také Navi. 
 
Co se týče výkonu nového SSD Gigabyte, dozvíme se pouze o "až 5000MB při čtení/zápisu při nízkých teplotách". Více se tak dozvíme na Computexu a ačkoliv o tom Gigabyte sám z pochopitelných důvodu nemluví, bude to jistě představení spojené právě s novými procesory Ryzen 3000 a čipsetem X570. Nic jiného ze světa PC by v dohledné době nemělo rozhraní PCIe 4.0 nabídnout. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: srpen 2019 Doporučené PC sestavy: srpen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek60 komentářů
Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon
Tohle opravdu nebyl pro Teslu moc dobrý týden, zejména co se týče její energetické divize. Nejprve za hořící solární panely Teslu zažaloval Walmart, nyní své znepokojení vyjádřila i společnost Amazon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
24.8.2019, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře