www.svethardware.cz
>
>
>
>

Gigabyte ukázal první M.2 SSD pro PCIe 4.0

Gigabyte ukázal první M.2 SSD pro PCIe 4.0
, , aktualita
V posledních dnech jsme řešili nástup nové platformy firmy AMD, která nám jako první ve světě běžných uživatelů nabídne rozhraní PCI Express 4.0. To je sice hezké, ovšem k jeho využití potřebujeme také příslušné komponenty a zde přichází Gigabyte.
K oblíbeným
reklama
Gigabyte prezentoval M.2 SSD, které označil za první model pro rozhraní PCIe 4.0. Jak dobře víme, to nám nabídne přesně dvojnásobnou propustnost na jednu linku, čili při stávajícím počtu čtyř linek pro slot M.2 budou moci výsledná SSD dosáhnout teoreticky propustnosti až 8 GB/s. V tomto případě můžeme očekávat přinejlepším 5 GB/s, ale i to je mnohem lepší, než čeho dosahují dnešní SSD.
 
 
Gigabyte chce toto SSD prezentovat na letošním Computexu a je otázka, kdy by se mělo dostat na trh. Zpráva serveru Hexus.net udává, že by snad mělo být během Computexu už uvolněno na trh či nedlouho poté, což by znamenalo, že nástup M.2 SSD pro PCIe 4.0 by byl mnohem rychlejší než v případě modelů pro PCIe 3.0 či vůbec pro PCIe. Ale ten nakonec opravdu přišel na rozdíl od rozhraní SATA Express, které bylo jen slepou uličkou, ačkoliv valná většina desek svého času takové rozhraní měla, ovšem jaksi k němu nebylo co připojit. 
 
Bude tak jen dobře, když ihned po představení desek s AMD X570 začnou být k dispozici i zařízení pro PCIe 4.0. Však mezi ta dosud nepatří ani Radeon VII, i když snad můžeme očekávat, že AMD si pro tyto karty připravuje aktualizaci, která PCIe 4.0 zapne, když modely Instinct s Vegou 20 ho podporují a to by měly také Navi. 
 
Co se týče výkonu nového SSD Gigabyte, dozvíme se pouze o "až 5000MB při čtení/zápisu při nízkých teplotách". Více se tak dozvíme na Computexu a ačkoliv o tom Gigabyte sám z pochopitelných důvodu nemluví, bude to jistě představení spojené právě s novými procesory Ryzen 3000 a čipsetem X570. Nic jiného ze světa PC by v dohledné době nemělo rozhraní PCIe 4.0 nabídnout. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Doporučené PC sestavy: červen 2019 Doporučené PC sestavy: červen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek55 komentářů
Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo
Je vždy docela paradoxní, pokud hackerskému útoku podlehne společnost, která se zabývá bezpečností. Tentokrát se to stalo společnosti Symantec, které se nabourali do jejich australské laboratoře. Symantec ale říká, že o nic vážného vlastně nešlo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux
Kdysi nemožné věci se mohou stát realitou. Vývojáři z Microsoftu totiž nedávno v diskuzi na Redditu potvrdili, že by mohli představit internetový prohlížeč Edge i pro operační systém Linux, nic zásadního tomu nebrání.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Návrat USA na Měsíc bude stát přes 20 mld. USD, tvrdí NASA Návrat USA na Měsíc bude stát přes 20 mld. USD, tvrdí NASA
Americká kosmická agentura NASA se konečně trochu více rozpovídala o nákladech na let na Měsíc. Tam by chtěla být s astronauty už za pět let a hovoří se o částce, která má přesahovat 20 miliard USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře