www.svethardware.cz
>
>
>
>

Gigabyte ukázal první M.2 SSD pro PCIe 4.0

Gigabyte ukázal první M.2 SSD pro PCIe 4.0
, , aktualita
V posledních dnech jsme řešili nástup nové platformy firmy AMD, která nám jako první ve světě běžných uživatelů nabídne rozhraní PCI Express 4.0. To je sice hezké, ovšem k jeho využití potřebujeme také příslušné komponenty a zde přichází Gigabyte.
K oblíbeným
reklama
Gigabyte prezentoval M.2 SSD, které označil za první model pro rozhraní PCIe 4.0. Jak dobře víme, to nám nabídne přesně dvojnásobnou propustnost na jednu linku, čili při stávajícím počtu čtyř linek pro slot M.2 budou moci výsledná SSD dosáhnout teoreticky propustnosti až 8 GB/s. V tomto případě můžeme očekávat přinejlepším 5 GB/s, ale i to je mnohem lepší, než čeho dosahují dnešní SSD.
 
 
Gigabyte chce toto SSD prezentovat na letošním Computexu a je otázka, kdy by se mělo dostat na trh. Zpráva serveru Hexus.net udává, že by snad mělo být během Computexu už uvolněno na trh či nedlouho poté, což by znamenalo, že nástup M.2 SSD pro PCIe 4.0 by byl mnohem rychlejší než v případě modelů pro PCIe 3.0 či vůbec pro PCIe. Ale ten nakonec opravdu přišel na rozdíl od rozhraní SATA Express, které bylo jen slepou uličkou, ačkoliv valná většina desek svého času takové rozhraní měla, ovšem jaksi k němu nebylo co připojit. 
 
Bude tak jen dobře, když ihned po představení desek s AMD X570 začnou být k dispozici i zařízení pro PCIe 4.0. Však mezi ta dosud nepatří ani Radeon VII, i když snad můžeme očekávat, že AMD si pro tyto karty připravuje aktualizaci, která PCIe 4.0 zapne, když modely Instinct s Vegou 20 ho podporují a to by měly také Navi. 
 
Co se týče výkonu nového SSD Gigabyte, dozvíme se pouze o "až 5000MB při čtení/zápisu při nízkých teplotách". Více se tak dozvíme na Computexu a ačkoliv o tom Gigabyte sám z pochopitelných důvodu nemluví, bude to jistě představení spojené právě s novými procesory Ryzen 3000 a čipsetem X570. Nic jiného ze světa PC by v dohledné době nemělo rozhraní PCIe 4.0 nabídnout. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Benchmark potvdil, že Core i3 dostane Hyper-Threading Benchmark potvdil, že Core i3 dostane Hyper-Threading
Vypadá to, že v rámci konkurenčního boje s úspěšnými procesory AMD Ryzen se low-endové čipy Intel Core i3 dočkají výkonnostní vzpruhy. V 10. generaci Core by totiž měly dostat podporu Hyper-Threadingu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
G.Skill představuje 32GB moduly až pro 256GB kity RAM G.Skill představuje 32GB moduly až pro 256GB kity RAM
Pokud potřebujete hodně paměti RAM, ale jste limitováni počtem slotů, přijdou vhod moduly s vysokou kapacitou. Společnost G.Skill proto přichází s 32GB moduly a sety pamětí s celkovou kapacitou až 256 GB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Kryptoměnu Libra opouští i Mastercard, Visa, eBay,... Kryptoměnu Libra opouští i Mastercard, Visa, eBay,...
Facebook svou kryptoměnu Libra asi opravdu jen tak neprosadí a neuvede do reálného života. Poté, co projekt opustil PayPal, oznámily podobný krok i další společnosti, navíc jde o ty nejdůležitější jako Mastercard nebo Visa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Google Stadia využije prediktivní AI pro záporné latence Google Stadia využije prediktivní AI pro záporné latence
Mnozí předpovídají herní streamovací službě Google Stadia neúspěch, protože přenos videa přes Intenet musí zákonitě způsobovat nepřekonatelné latence v hraní. Google však tvrdí, že latence nebudou problém. Díky AI mají být dokonce záporné.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
TP-Link uvádí levné Wi-Fi 6 routery Archer AX1500 a AX3000 TP-Link uvádí levné Wi-Fi 6 routery Archer AX1500 a AX3000
TP-Link přichází s relativně levnými W-Fi routery řady Archer, které podporují nový standard Wi-Fi 6 (802.11ax). Slibují tak vysokou propustnost a maximální přenosové rychlosti až 1,5 Gbps, resp. 3,0 Gbps.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala26 komentářů