Gigabyte ukázal svou masivní desku Aorus Xtreme pro nový Xeon

Gigabyte ukázal svou masivní desku Aorus Xtreme pro nový Xeon
, , aktualita
Pro Intel Xeon W-3175X v ceně výrazně přes sto tisíc korun si můžeme (či brzy budeme moci) pořídit jedinou desku, a sice Asus ROG Dominus Extreme. Nyní se chystá další model, a to pochopitelně od firmy Gigabyte, neboť o jejích záměrech jsme už věděli.
K oblíbeným
reklama
Mluvit můžeme o Gigabyte C621 Aorus Xtreme, kterýžto model bude také vybaven čipovou sadou Intel C621 a stejně jako Asus ROG Dominus Extreme bude určen pro zatím jediný procesor, a to odemknutý Intel W-3175X s 28 jádry. 
 
 
Na fotografiích máme jasný důkaz toho, že i Gigabyte chce tuto desku prezentovat jako herní, i když se dá říci, že s použitím 28jádrového Xeonu by si herní počítač stavěl leda někdo, komu nejde ani o peníze a ani o výsledný výkon. Respektive o peníze zde může jít, ale se záměrem postavit sestavu z nejdražších možných komponent. Hry prostě 28 jader nevyužijí, a to ani v dohledné budoucnosti, takže nemá žádný smysl s takovým procesorem počítat pro herní sestavu. V případě pracovních stanic už je to jiná písnička, ale pokud jde o Asus a Gigabyte, tyto firmy prostě nabízí herní desky a basta. 
 
 
Otázka však je, zda na Aorus Xtreme Gaming nebude herní jen její název a případně design, takže se podívejme na dostupné informace. Základem je napájení, a to vskutku robustní. Běžné desky pro desktopové procesory si vystačí třeba se 4 fázemi, pokud jde o ty nejlevnější, ale dané procesory na nich fungují. Tato má 32fázové napájení procesoru, které však bude potřeba, abychom si Xeon W-3175X vyhnali na 5 GHz napříč všemi jádry, jak už bylo prezentováno. K tomu ale také budeme potřebovat odpovídající zdroj a především chlazení, přičemž zde můžeme zapomenout i na vodní. Bude to chtít něco silnějšího, jako třeba kilowattovou chladničku kolujícího média pro podchlazení procesoru. Ten zde bude mimochodem zásoben jak z 24pinového ATX konektoru, tak z dalších čtyř 8pinových EPS. 
 
Patici LGA 3647 zde obklopuje celkem dvanáct slotů pro DDR4, pro něž už třeba Corsair připravil 192GB sadu pamětí. Pak tu máme šest SATA 6 Gb/s plus jeden port U.2. Deska přitom neukazuje žádný slot pro M.2 SSD, ale ty by tu rozhodně být měly a nejspíše pod rozlehlým chladičem vedle slotů pro karty. Těch je celkem sedm, a to PCIe 3.0 x16 pro až čtyři karty v SLI nebo CrossFireX. Deska má má také dva ethernetové porty, jeden založený na Intel I210-AT a druhý na I219-LM, což by ale v obou případech znamenalo pouze 1Gb/s Ethernet. Audio pak má být založeno na Realtek ALC1220-VB s kondenzátory WIMA a nakonec byl zmíněn Thunderbolt 3.
 
Uvidíme, zda výbava nakonec nebude přece jen lepší, však takové sestavě by už velice slušel 10Gb/s Ethernet a co se týče ceny, ta se může pohybovat na stejné úrovni jako v případě Dominus Extreme, čili kolem 1800 USD. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Neschopnost Facebooku: síť ukládala hesla v plaintextu Neschopnost Facebooku: síť ukládala hesla v plaintextu
Sociální síť Facebook má za poslední rok opravdu hodně obrovských průšvihů a očividně to jen tak neskončí. Nyní se zjistilo, že stovky milionů uživatelů mělo svá hesla uložena v plaintextu a zaměstnanci společnosti k nim mohli mít přístup.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci
NVIDIA už dlouho nabízí své Game Ready Driver, které vždy ve své nové verzi reagují na nabídku nejdůležitějších herních novinek. Nyní tu máme Creator Ready Driver a je jasné, že půjde o stejnou věc, jen ne pro hry, ale pro jiné aplikace. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře
Na GDC byl představen další model headsetu Oculus Rift, který dostal prosté označení S. Jde o přímého následovníka původního modelu Oculus Rift, který stále vyžaduje kabely, ale nabízí vyšší rozlišení a schopnost se sám orientovat v prostoru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel GT2 Gen11 v detailech, aneb 64 EU v mainstreamu Intel GT2 Gen11 v detailech, aneb 64 EU v mainstreamu
Intel se odhodlal po řadě let zásadním způsobem vylepšit své běžné integrované grafické čipy. Chystá si 11. generaci grafické architektury a pro běžné GT2 to bude znamenat především jednu věc. Počet jednotek EU se navýší z 24 na 64. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre
Intel se také účastní GDC a je připraven se s námi podělit o své inovace v oblasti PC grafiky. Dozvíme se tak o Graphics Command Centre, které bude sloužit nastavení grafiky ve hrách či o komunitě The Odyssey nebo programu GameDev Boost.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře