Gigabyte ukázal svou masivní desku Aorus Xtreme pro nový Xeon

Gigabyte ukázal svou masivní desku Aorus Xtreme pro nový Xeon
, , aktualita
Pro Intel Xeon W-3175X v ceně výrazně přes sto tisíc korun si můžeme (či brzy budeme moci) pořídit jedinou desku, a sice Asus ROG Dominus Extreme. Nyní se chystá další model, a to pochopitelně od firmy Gigabyte, neboť o jejích záměrech jsme už věděli.
K oblíbeným
reklama
Mluvit můžeme o Gigabyte C621 Aorus Xtreme, kterýžto model bude také vybaven čipovou sadou Intel C621 a stejně jako Asus ROG Dominus Extreme bude určen pro zatím jediný procesor, a to odemknutý Intel W-3175X s 28 jádry. 
 
 
Na fotografiích máme jasný důkaz toho, že i Gigabyte chce tuto desku prezentovat jako herní, i když se dá říci, že s použitím 28jádrového Xeonu by si herní počítač stavěl leda někdo, komu nejde ani o peníze a ani o výsledný výkon. Respektive o peníze zde může jít, ale se záměrem postavit sestavu z nejdražších možných komponent. Hry prostě 28 jader nevyužijí, a to ani v dohledné budoucnosti, takže nemá žádný smysl s takovým procesorem počítat pro herní sestavu. V případě pracovních stanic už je to jiná písnička, ale pokud jde o Asus a Gigabyte, tyto firmy prostě nabízí herní desky a basta. 
 
 
Otázka však je, zda na Aorus Xtreme Gaming nebude herní jen její název a případně design, takže se podívejme na dostupné informace. Základem je napájení, a to vskutku robustní. Běžné desky pro desktopové procesory si vystačí třeba se 4 fázemi, pokud jde o ty nejlevnější, ale dané procesory na nich fungují. Tato má 32fázové napájení procesoru, které však bude potřeba, abychom si Xeon W-3175X vyhnali na 5 GHz napříč všemi jádry, jak už bylo prezentováno. K tomu ale také budeme potřebovat odpovídající zdroj a především chlazení, přičemž zde můžeme zapomenout i na vodní. Bude to chtít něco silnějšího, jako třeba kilowattovou chladničku kolujícího média pro podchlazení procesoru. Ten zde bude mimochodem zásoben jak z 24pinového ATX konektoru, tak z dalších čtyř 8pinových EPS. 
 
Patici LGA 3647 zde obklopuje celkem dvanáct slotů pro DDR4, pro něž už třeba Corsair připravil 192GB sadu pamětí. Pak tu máme šest SATA 6 Gb/s plus jeden port U.2. Deska přitom neukazuje žádný slot pro M.2 SSD, ale ty by tu rozhodně být měly a nejspíše pod rozlehlým chladičem vedle slotů pro karty. Těch je celkem sedm, a to PCIe 3.0 x16 pro až čtyři karty v SLI nebo CrossFireX. Deska má má také dva ethernetové porty, jeden založený na Intel I210-AT a druhý na I219-LM, což by ale v obou případech znamenalo pouze 1Gb/s Ethernet. Audio pak má být založeno na Realtek ALC1220-VB s kondenzátory WIMA a nakonec byl zmíněn Thunderbolt 3.
 
Uvidíme, zda výbava nakonec nebude přece jen lepší, však takové sestavě by už velice slušel 10Gb/s Ethernet a co se týče ceny, ta se může pohybovat na stejné úrovni jako v případě Dominus Extreme, čili kolem 1800 USD. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu
Také Google má nyní velký bezpečnostní průšvih. Ukázalo se totiž, že podnikoví uživatelé balíku aplikací G Suite mohli mít svá hesla uložená na serverech společnosti v textové podobě bez zahashování.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma
Codemasters si pro nás chystají reboot závodní série GRID, jejíž novodobý první díl dorazí na PC a konzole během letošního září. Podívat se už můžeme na první trailer a také na další informace o aktuálních slevách starších dílů. GRID 2 je rovnou zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz
Společnost Gigabyte zkouší zaujmout prodávanou sadou základní desky a procesoru, kterýžto produkt nese označení Z390 Aorus Xtreme Waterforce 5G Premium Edition Bundle. Zákazník si tak velice jednoduše může pořídit už přetaktovaný systém.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou
Lidstvo zná podobu odvrácené strany Měsíce až od 60. let minulého století, kdy se na ni podívaly nejdříve sondy a pak i samotní astronauti NASA. Nyní se ukazuje, že Měsíc měl velice pohnutou historii i po svém dramatickém vzniku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují
Microsoft se pochlapil a minulý týden přinesl záplaty pro závažné bezpečnostní chyby i pro své již dávno nepodporované systémy jako Windows XP. Jenomže se asi moc nevěnoval jejich testování, jak se nyní ukazuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář